Kopřivnické noviny číslo 18/2018 ze dne 10.05.2018

Tým Vlčovice-Mniší se potýká s úzkým kádrem a oba zápasy prohrál

(Počet zobrazení: 1111)
TJ Sokol Fryčovice – FC Vlčovice-Mniší 2:0 (0:0)

Fryčovice (cab) – Fotbalisté FC Vlčovice-Mniší se v důležité dohrávce 16. kola I. B tř. mužů skupiny D v úterý 1. května střelecky neprosadili a se sousedním celkem tabulky prohráli 0:2. Od začátku utkání byli lepší domácí a vytvořili si, a to díky špatnému obsazování hráčů Vlčovic, tři vyložené šance. Dvě z nich zneškodnil brankář Nezhoda, v té třetí domácí útočník přestřelil. Vlčovičtí spoléhali především na brejky a hrozili ze standardních situací. Ve 20. minutě trefil Lichnovský z rohu břevno a střelu Balatky z pravého rohu pětky po rychlém brejku chytil domácí gólman.

Fryčovicím stačilo ve druhém poločase ke vstřelení dvou branek rozmezí 70. a 74. minuty. Po chybě vlčovické obrany se míče zmocnili domácí, centr před bránu si našel Kadlčák a i přesto, že brankář Nezhoda si na míč sáhl, otevřel skóre zápasu. Druhý gól padl poté, co se zranil Lichnovský, Vlčovice nestačily vystřídat a tím se pro fryčovické fotbalisty otevřel prostor v útoku, čehož využil Kobylák. Domácímu celku toto vedení stačilo, zatáhl se do obrany, přes kterou se však Vlčovickým přejít nepodařilo.

„První poločas byl takový nemastný neslaný. Hráli jsme s větrem, ale chyběla nám střelba, což nás trápí celou sezonu. Bohužel začínáme dojíždět na úzký kádr, dnes jsme měli na střídačce pouze dva dorostence. Jiřík měl v utkání mužů dnes premiéru,“ dodal k prohranému zápasu vedoucí mužstva Vlčovice-Mniší Petr Jalůvka.

Sestava Vlčovic: Nezhoda – Chytil, Myšák, Lichnovský (75. D. Harabiš), Drozd, Kučera (41. Jiřík), J. Jalůvka, Názalaník, R. Jalůvka, Světlík, Balatka.

TJ Sokol Ostravice – FC Vlčovice-Mniší 2:0 (0:0)

Ostravice (cab) – Druhé utkání v řadě na půdě soupeře dopadlo pro fotbalisty FC Vlčovice-Mniší výsledkově naprosto stejně jako to první. V sobotu 5. května zajížděli do Ostravice, kde však kvůli malému počtu hráčů musel v bráně chytat Špaček a Nezhoda šel do pole jako hráč.

Na začátku utkání se obě mužstva střídala v držení míče, ale do větších šancí se nedostala. Až v 11. minutě se po špatné rozehrávce domácích dostal do šance Nezhoda, ale neprosadil se. Z protiútoku zahrozil soupeř, ale také neuspěl, a to ani po závaru před Špačkem v 16. minutě či po autovém vhazování o šest minut později. Ve 26. minutě mohl jít sám na bránu Chytil, ale zastavil jej milimetrový ofsajd. Dvě minuty nato se v šestnáctce nedostal kvůli domácímu obránci k pořádné střele Polášek, Ostravice však hru rychle otočila a Špaček hasil únik jednoho z jejích hráčů. Ve 33. minutě naopak mohl jít sám na bránu Světlík, ale byl o míč obrán. Minutu před přestávkou pak ještě hlavičkoval těsně vedle Nezhoda.

Ve druhé půli Ostravice zlepšila hru, v 75. minutě ji poslal do vedení kapitán Stýskala střelou do vzdálenější šibenice a v 86. minutě Němec hlavičkou usměrnil do brány dlouhý centr na vzdálenější tyč. V závěru mohli snížit Světlík, Polášek či Názalaník, ale buď je vychytal domácí strážce branky, nebo mířili mimo.

„První poločas čekaly oba celky spíše na brejkové příležitosti. Mohli jsme dát dva tři góly, soupeř toho moc neměl, ale bohužel se to nepovedlo. Ve druhém poločase začala Ostravice kombinovat, průnikové přihrávky kluci celkem pokrývali, ale nakonec jsme dvakrát inkasovali. Navíc se zranili Myšák a Drozd, tak nevíme, jestli budou moct v sobotu nastoupit. Už tak nás je málo,“ povzdychl si vedoucí vlčovického mužstva Petr Jalůvka.

Vlčovice po těchto dvou porážkách klesly v tabulce na 12. pozici, dostaly se přes ně Fryčovice, které deklasovaly Pustějov 7:0.

Sestava Vlčovic: Špaček – Chytil, Myšák (87. Pišl), Drozd (79. D. Harabiš), Nezhoda, J. Jalůvka, Polášek, Názalaník, R. Jalůvka, Světlík, L. Harabiš.