Pseudogotický kostel sv. Bartoloměje z roku 1894 - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 22/2018 ze dne 07.06.2018

Špačková s Benišovou se na áčkovém turnaji prosadily

(Počet zobrazení: 1124)
Praha (cab) – Skvělých výsledků dosáhly kopřivnické badmintonistky Adéla Špačková a Petra Benišová na turnaji GPA U13, který se konal o víkendu 26. a 27. května v Praze, a po dlouhé době tak někdo z BK Kopřivnice stál na celostátním turnaji na stupních vítězů.

Ve dvouhře dívek se více dařilo Petře Benišové, která vybojovala třetí místo. V pavouku postupně vyřadila nasazenou 3.-4. hráčku Apolenu Bártovou z Pardubic i 5.-8. hráčku Barboru Bursovou ze Sokola Radotín Meteor Praha, ale v semifinále ji nakonec vyřadila druhá nejvýše nasazená hráčka pavouku Lucie Skařupová z Přerova. Na raketě této badmintonistky již předtím skončila druhá kopřivnická hráčka Adéla Špačková.

Ve čtyřhře obě kopřivnická děvčata brala stříbro, když v semifinále 2:1 na sety vybojovala proti Barboře Bursové a Natálii Soukupové (Badminton Rychnov n. K.) postup do finále, v němž ale nestačily na jedničky turnaje Kateřinu Osladilovou z Klimkovic a Lucii Skařupovou.

Špačková pak přidala další stříbro v mixu, kde hrála s Janem Ptáčkem z Klimkovic. V semifinále vydřeli po setech 21-19, 20-22 a 23-21 vítězství nad 5.-8. párem Lukáš Herzán (Slavoj Podivín) a Kateřina Krulová (BK TU v Liberci), ale zlato nakonec ve dvousetovém finálovém zápase ukořistily jedničky turnaje Adam Srnec (SK Hamr) s Kateřinou Osladilovou. Na tomto páru ztroskotali ve čtvrtfinále Petra Benišová s Janem Frýdkem (Badminton Akademie Olomouc).