Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.01.2019 - Slíva se Škarkovou hráli na mistrovství ČR U19
Cyklostezky v Kopřivnici - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 1/2019 ze dne 10.01.2019

Slíva se Škarkovou hráli na mistrovství ČR U19

(Počet zobrazení: 1153)
Ostrava, Praha (cab) – Celkem šest badmintonistů BK Kopřivnice se v sobotu 8. prosince zúčastnilo turnaje GPC U15 v Ostravě a nejvíce se v něm dařilo Adéle Špačkové, Petře Benišové a Anně Slívové. Špačková vybojovala dělené třetí a čtvrté místo ve dvouhře, v níž v pavouku dokonce porazila 2:0 na sety nasazenou třetí až čtvrtou hráčku turnaje Barboru Helešicovou, v semifinále však ve dvou setech podlehla turnajové dvojce Lucii Krulové (Badminton FSpS MU). Stejného umístění dosáhly také Petra Benišová s Annou Slívovou ve čtyřhře, v níž v semifinále rovněž nestačily ve dvou setech na nasazený druhý pár turnaje Lucie Krulová a Natálie Skýpalová (TJ Sokol Růžďka). Z chlapců BK Kopřivnice Tomáš Dostál, Jakub Raška a Radek Mikeska se ani v jedné disciplíně nedokázali dostat dále než do druhého kola.

O víkendu 15. a 16. prosince pak hráli v Praze na Mistrovství ČR kategorie U19 Martin Slíva a Anna Škarková, ale ani jednomu jejich výkon na medaili nestačil. Slíva ve dvouhře nestačil ve druhém kole na 5.-8. nasazeného hráče Jaroslava Chlubnu z Olomouce a Škarkovou ve čtvrtfinále vyřadila jednička turnaje Kateřina Zuzáková z Benátek nad Jizerou. Do čtvrtfinále se oba probojovali také ve smíšené čtyřhře, pardubický pár (nasazené dvojky mixu) Matěj Ehm a Kateřina Valentová je však přehrál výsledkem 21:15 a 21:18.