Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.01.2019 - Před Vánoci Vikingové vyhráli za dva body, v novém roce již za tři
Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 1/2019 ze dne 10.01.2019

Před Vánoci Vikingové vyhráli za dva body, v novém roce již za tři

(Počet zobrazení: 1120)
FbK TJ Svitavy – FBC Vikings Kopřivnice 7:8p (1:2, 3:1, 3:4 – 0:1)

Svitavy (cab) – K poslednímu utkání roku 2018 zajížděli florbalisté FBC Vikings Kopřivnice v sobotu 22. prosince do Svitav, města ležícího na rozhraní Čech a Moravy, odkud si po přestřelce a gólu Šimíčka v prodloužení přivezli dva body.

Utkání sice začalo ve svižném tempu, ale skóre se měnilo až ve 14. minutě, kdy do vedení poslal domácí Zach. Kopřivnice však do přestávky skóre otočila. Ani ne po dvou minutách totiž vyrovnal Štefek a v přesilovce se v závěru hrací doby prosadil Fojtů. Druhá část zápasu tentokrát patřila Svitavám. Ve 25. minutě sice poslal Vikingy do dvougólového vedení Kostelník, třemi zásahy ve 27., 30. a 38. minutě domácí tým skóre otočil.

Prvních jedenáct minut závěrečné třetiny naprosto ovládli kopřivničtí florbalisté a po trefách Kubátka, Lichnovského, Šimíčka a Kostelníka to vypadalo na pohodový závěr. Jenomže soupeři se podařilo do závěrečné sirény vyrovnat a poslat utkání do prodloužení. V něm zkusili domácí početní převahu odvoláním brankáře, ale z bodu navíc se díky Šimíčkovi nakonec radovala Kopřivnice.

„Utkání bylo velice těžké. Čekal jsem, že si závěr utkání pohlídáme, ale bohužel nás soupeř dohnal a připravil o bod. Snad dlouhá éra prodloužení skončila a začneme sbírat už jen tři body,“ okomentoval zápas kopřivnický trenér Milan Uvíra.

Branky Kopřivnice: 16. Štefek (Kresta), 19. Fojtů (Štefek), 25. Kostelník (Šimíček), 44. Kubátko (Kostelník), 46. Lichnovský (Vávra), 50. Šimíček, 51. Kostelník (Šimíček), 63. Šimíček (Vávra); sestava Kopř.: Klinka – Zátopek, Kubátko. Kostelník, Štefek, Kresta, Monsport, Lichnovský, Vávra, Fojtů, Šimíček.

FFBC Vikings Kopřivnice – FbK Horní Suchá 9:3 (1:1, 5:0, 3:2)

Kopřivnice (cab) – V prvním utkání nového roku přivítali kopřivničtí florbalisté ve své domácí hale v sobotu 5. ledna poslední celek Národní ligy sk. Východ Horní Suchou. Od úvodu zápasu byli sice na balónku více Vikingové, ale jako první skórovali v desáté minutě hosté. Do konce první třetiny však Kopřivnice odpověděla zásluhou Opatřila.

O svém vítězství Vikingové rozhodli v prostřední periodě. Již po 40 s hry dostal kopřivnický celek do vedení Kresta a to postupně navýšili až na 6:1 dvěma góly Lichnovský, Kubátko a Štefek.

Zkraje závěrečné třetiny hosté nastřelili pouze břevno a ve 44. minutě nebyl Kopřivnici uznán gól pro postavení hráče v brankovišti, ale o půl minuty později dlouhý výhoz brankáře Strakoše usměrnil do soupeřovy sítě Kresta. Ve 47. minutě Horní Suchá snížila, na což o dvě minuty později odpověděl završením hattricku Lichnovský. Na třetí branku se soupeř zmohl v 55. minutě, poslední slovo však měla Kopřivnice, když se půl minuty před závěrečnou sirénou prosadil v oslabení Kubátko.

Branky Kopřivnice: 20. Opatřil (Šimíček), 21. Kresta (Vávra), 25. Lichnovský (Kostelník), 29. Kubátko (Vávra), 31. Štefek (Fojtů), 32. Lichnovský (Šimíček), 44. Kresta (Strakoš), 49. Lichnovský (Kostelník), 60. Kubátko (Vávra); sestava Kopř.: Strakoš - Kubátko, Kostelník, Štefek, Kresta, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Telčer, Mužný, Fojtů, Šimíček.