Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 35/2018 ze dne 11.10.2018

Peichel nejlepším hráčem maratonu i OB Ligy

(Počet zobrazení: 24)
Vlčovice (hod) – V Kulturním domě ve Vlčovicích proběhl v sobotu 22. září IV. ročník Podzimního pingpongového maratonu, v němž se ve dvou kategoriích utkalo 30 hráčů.

V kategorii do 18 let se utkalo sedm hráčů. V průběhu turnaje to vypadalo, že Václav Jáchym z Vlčovic zopakuje své vítězství z loňska, ale ve svém předposledním zápase proti Jiřímu Glogarovi nečekaně klopýtl 2:3, což znamenalo, že o konečném umístění Václava Jáchyma rozhodoval výsledek zápasu s Markem Jurečkou z Kopřivnice. Oproti všeobecnému očekávání však Václav Jáchym tento zápas do vítězného konce nepřivedl a po prohře 2:3 skončil letos na turnaji až na 3. místě. Jeho přemožitel Marek Jurečka bral druhé místo a z vítězství v kategorii do 18 let se radoval Pavel Tůma (Kopřivnice), který se závěrečného zápasu účastnil jen jako divák a již před jeho začátkem věděl, že buďto skončí první, nebo druhý, neboť jediný, kdo jej mohl v tabulce předběhnout, byl právě Václav Jáchym. Tomu se to však nepovedlo, a tak mohl Pavel Tůma začít slavit.

Hlavní kategorie byla rozdělena do dvou skupin, v A hrálo 11 a v B hrálo 12 hráčů. Z každé skupiny postupovalo do následného play-off nejlepších 8 hráčů. Hráči od 9. místa ve skupině se o umístění střetli s hráčem z druhé skupiny, přičemž výsledky rozhodly o pořadí na 17. až 23. místě na turnaji. Play-off osmi nejlepších ze skupin se hrálo klasickým systémem, tedy první ze skupiny A proti osmému ze skupiny B. Po prvním kole play-off zůstalo ve hře nejlepších 8 hráčů a po druhém kole play-off zůstali ve hře nejlepší čtyři, kteří vytvořili finálovou čtveřici, která se hrála systémem každý s každým. Nejlépe se dařilo Stanislavu Peichlovi ze Sedlnic, který si tímto vítězstvím zajistil i vítězství v OB Lize. Druhé místo obsadil Zdeněk Jáchym z Vlčovic, třetí byl Petr Pělucha a čtvrtý Jan Menšík (oba Stará Ves n. O.).

Hlavní kategorii Podzimního pingpongového maratonu tedy vyhrál a putovní pohár Osvětové besedy Vlčovice získal Stanislav Peichel ze Sedlnic. Druhé místo OB Ligy získal Petr Pěluch, bronz bral Zdeněk Jáchym, čtvrtou příčku obsadil Jan Menšík. Putovní "Krvavý pohár z Vlčovic" za celkové vítězství v OB Lize Vlčovice získal Stanislav Peichel ze Sedlnic. Stejný hráč získal rovněž prémiový zlatý vlčí prsten pro vítěze OB Ligy Vlčovice. Cenu za nejlepší ženu turnaje získala domácí Lenka Zátopková. Stejná hráčka byla vyhlášena i nejlepší ženskou hráčkou uplynulého ročníku OB Ligy, kde skončila na 17. místě z celkových 59 účastníků.

„Nový ročník OB Ligy Vlčovice startuje již v sobotu 20. října a nejdůležitější změnou oproti ročníku uplynulému bude to, že z celkem 12 vypsaných kol se všem účastníkům do výsledného součtu započítá pouze 10 nejlepších bodových výsledků,“ zval na nové kolo soutěž Radim Hyvnar, spolupořadatel.