Lašské muzeum s expozicí věnovanou kopřivnické výrobě hliněného zboží a místnímu rodáku malíři Zdeňku Burianovi - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 34/2022 ze dne 06.10.2022

O vítězi utkání Opavy a Vikingů rozhodovaly až nájezdy

(Počet zobrazení: 1620)
SK P.E.M.A. Opava – FBC Vikings Kopřivnice 6:5 pn (1:2, 1:1, 3:2, 0:0)

Opava (hod) – V sobotu sehráli v Opavě Vikingové 4. kolo Národní ligy skupiny Východ. Vikingové začali velmi aktivně a hned od první minuty začali testovat domácího brankáře. V 11. minutě vstřelili Opavští první branku. O tři minuty srovnal Opatřil. V 17. min. vyrazil domácí brankář Jankovu střelu k Tomanovi, který pohotovou dorážkou otáčí skóre.

Ve druhé třetině se stav dlouho neměnil. Teprve ve 34. minutě se v souboji jeden na jednoho prosadil kopřivnický Holaň. Dvougólové manko dokázali domácí snížit po individuální akci Pracného a za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Do poslední části Vikingové nenastoupili v dobrém rozpoložení. Už v první minutě poslal rozhodčí na trestnou lavici Telčera a přesilovku zužitkoval Řepček a bylo srovnáno. Čtvrtou branku domácích pak přidal ze vzduchu Posselt. V 51. min. dostala výhodu přesilové hry a šanci na vyrovnání Kopřivnice. Ovšem domácí v oslabení dokázali přidat pátou branku, když bezmocného Strouhala propálil Šebesta. Vikingové okamžitě reagovali oddechovým časem a po důrazné domluvě trenéra se na hřiště vrátilo trestné komando. Po úspěšné střele Janka Kopřivnice využila přesilovku a snížila na rozdíl jediné branky. Domácí se dostali pod obrovský tlak. V 58. min. nachytal Bezděka Nehera a bylo srovnáno.

Utkání šlo do prodloužení. Ani 5minutový přídavek rozhodnutí nepřinesl, a tak došlo na samostatné nájezdy. V těch však kopřivničtí střelci na rozdíl od domácích selhali, a Opava tak získala bonusový bodík.

„Vyrovnaný zápas, který vyhrál soupeř díky většímu štěstí při nájezdové loterii. Bohužel se nám nepodařilo udržet náskok, který jsme si vypracovali během prvních dvou třetin. Ke konci jsme ukázali sílu týmu a dokázali jsme zápas poslat do prodloužení, kde jsme bohužel neproměnili tutové šance,“ zhodnotil utkání Jan Monsport, trenér Vikings Kopřivnice.

Branky Kopř. 14. Opatřil, 18. Toman, 35. Holaň, 53. Janek, 58. Nehera; sestava FBC Vikings Kopřivnice: Strouhal. Mikušek – Kubátko, Kostelník, Toman, Socha Kresta, Holaň, Nehera, Lichnovský, Opatřil, Janek, Toman, Popala, Michna, Monsport, Telčer.