Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 10/2019 ze dne 14.03.2019

Nejlepší sportovci okresu pochází z Kopřivnice

(Počet zobrazení: 109)
Judista Radek Rýpar z Kopřivnice byl při oceňování nejúspěšnějších sportovců okresu vyhlášen jako absolutní vítěz kategorie jednotlivců.

Nový Jičín (cab) – Po nejlepších sportovcích Moravskoslezského kraje byli za své úspěchy v roce 2018 oceněni také sportovci, kolektivy a trenéři v rámci okresu Nový Jičín. Na slavnostním vyhlašování, které proběhlo v úterý 5. března v novojičínském Beskydském divadle, se na pódiu několikrát představili také zástupci Kopřivnice, a to v nebývalém počtu. Kategorii jednotlivců zcela ovládli – pamětní pohár převzali Hynek Bartoň (tenis), Ema Feilhauerová (atletika), Pavel Kořínek (horolezectví), Adam Očkovič (házená), Klára Štěpánová (kraso- bruslení), Nikola Chovanečková (triatlon/aquatlon), jež byla zároveň vyhlášena sportovní hvězdou Deníku (volili čtenáři), a absolutním vítězem mezi jednotlivci okresu Nový Jičín se stal judista Radek Rýpar.

Mezi kolektivy bylo oceněno extraligové mužstvo házenkářů KH Kopřivnice a družstvo mladších žákyň Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice, v kategorii trenéři a cvičitelé okresu Nový Jičín byli vyhlášeni Evžen Milčinský (krasobruslení) a Lubomír Veřmiřovský (házená). V nominaci původně figuroval také plavec SK Kopřivnice Michal Šupa, do finálního výběru však nakonec zařazen nebyl.

Nejúspěšnější kopřivničtí sportovci, trenéři a kolektivy okresu Nový Jičín za rok 2018

Kategorie jednotlivec a junior

Adam Očkovič (r. 2000, házená, KH Kopřivnice): Reprezentant ČR v kategorii dorostu, druhý nejlepší střelec I. ligy (nejvyšší soutěž) staršího dorostu.

Ema Feilhauerová (r. 2005, atletika, AK EZ Kopřivnice): V kategorii mladších žákyň obsadila 3. místo na mistrovství ČR ve vícebojích, třetí byla také na halovém mistrovství Moravy a Slezska ve skoku dalekém a v běhu na 1 500 m, na venkovním MMaS obsadila 2. místo v běhu na 800 m a se štafetou na 4 x 60 m, mnohokrát stála na stupních vítězů i v dalších závodech. V kategorii mladšího žactva reprezentovala MS kraj v mezikrajovém utkání štafet v přespolním běhu a v halovém mezikrajovém utkání, kde vyhrála běh na 800 m. Je členkou družstva AK EZ Kopřivnice, které zvítězilo na MMaS družstev, a také členka družstva ZŠ E. Zátopka Kopřivnice, jež vyhrálo republikové finále atletického čtyřboje.

Radek Rýpar (r. 2000, judo, TJ Závišice): Je vicemistrem ČR v kategorii juniorů i v kategorii mužů, zvítězil v mezinárodním poháru v Kodani, rovněž v mezinárodním Poháru olympijských nadějí v Olomouci obsadil 3. místo a zvítězil v Českém poháru v Ostravě i v Brně.

Hynek Bartoň (r. 2004, tenis, TK Kopřivnice): Je halovým mistrem ČR v kategorii starších žáků ve dvouhře i čtyřhře a vicemistrem světa s výběrem ČR do 14 let. Na turnaji Masters do 14 let (osm nejlepších hráčů v sezoně) obsadil druhé místo, rovněž druhý byl na mistrovství Evropy jednotlivců ve čtyřhře a na mistrovství ČR družstev za Agrofert Prostějov. Je vítězem a finalistou několika turnajů ETA do 14 let ve dvouhře i čtyřhře, v celostátním žebříčku starších žáků skončil druhý, 10. místo obsadil v žebříčku Tennis Europe a v kategorii mužů za TK Kopřivnice vyhrál všechny dvouhry, ve kterých nastoupil.

Klára Štěpánová (r. 2002, krasobruslení, FSC Kopřivnice): V celkovém hodnocení Českého poháru v kategorii juniorek obsadila druhé místo, v mezinárodních závodech pak obsadila v Lombardia Trophy (Challenger senior) v Itálii 10. místo, v ISU Junior Grand Prix Czech Skate v Ostravě 20. místo, v Riedell Ice Cup v Praze 4. místo a v Tallin Trophy (Challenger senior) v Estonsku 16. místo. Je vicemistryní ČR v seniorské kategorii.

Pavel Kořínek (r. 1980, horolezectví, ASK Tatra Kopřivnice): Spolu s dalšími pěti českými horolezci stanul v červenci loňského roku na vrcholu deváté nejvyšší hory světa Nanga Parbat (8 125 m n. m.). Šest Čechů v jeden den na osmitisícovce je obrovským úspěchem, o kterém se mluvilo po celém světě.

Nikola Chovanečková (r. 2005, triatlon a aquatlon, SK Kopřivnice): Je mistryní ČR v aquatlonu v kategorii mladších žákyň. Zvítězila v závodech Karvinský aquatlon, Moraviaman Neo Run (aquatlon), Valachyman (triatlon), Dětský albrechtický aquatlon a Olomoucký aquatlon, druhé místo obsadila v Šumperském dětském triatlonu. Současně úspěšně reprezentuje plavecký klub SK Kopřivnice – je krajská přebornice v disciplíně 100 PZ a na mistrovství ČR 13letého žactva obsadila v disciplíně 200 P 8. místo. Svými výkony se kvalifikovala na seniorské MČR v plavání.

Kategorie kolektivy

Družstvo mužů KH Kopřivnice (házená): Je účastníkem extraligy mužů a je jediným kolektivním sportem v okresu Nový Jičín hrajícím nejvyšší soutěž. V loňském roce se po dlouhé době probojovalo do play-off a obsadilo celkové 7. místo.

Družstvo mladších žákyň AK EZ Kopřivnice (atletika): Zvítězilo ve finále krajského přeboru družstev MS kraje a s přehledem také na mistrovství Moravy a Slezska družstev, kde se utkalo nejlepších dvanáct družstev. Pro kategorii mladšího žactva je to nejvyšší vypsaná soutěž družstev.

Kategorie trenéři, činovníci, organizační pracovníci a další

Evžen Milčinský (r. 1970, krasobruslení, FSC Kopřivnice): Trenérské činnosti se věnuje 27 let, je trenérem I. třídy a v kopřivnickém klubu krasobruslení připravuje na závody 30 svěřenců od přípravky až po seniory. Se svými svěřenci jezdí na závody po celé ČR i do zahraničí. Velkým úspěchem pod jeho vedením byla v roce 2018 účast krasobruslařky Kláry Štěpánové na prestižních závodech série juniorské Grand Prix a zisk 2. místa na mistrovství ČR v seniorské kategorii. Jeho svěřenci jsou pravidelnými účastníky MČR v žákovských i juniorských kategoriích. V květnu 2018 byl zvolen místopředsedou Českého krasobruslařského svazu.

Lubomír Veřmiřovský (r. 1976, házená, KH Kopřivnice): Jako trenér mužů dosáhl se svým týmem v sezoně 2017/18 sedmého místa v nejvyšší tuzemské soutěži. V předchozích letech působil i v Německu a Španělsku.