Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.01.2019 - Mužstvo HC Tatra Kopřivnice se na přelomu roku vezlo na vítězné vlně
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 1/2019 ze dne 10.01.2019

Mužstvo HC Tatra Kopřivnice se na přelomu roku vezlo na vítězné vlně

(Počet zobrazení: 1193)
Kopřivnice (cab) – Hokejisté HC Tatra Kopřivnice nabrali na přelomu roku skvělou formu. Ještě před vánoční přestávkou porazili favorizovaný Hodonín (19. 12.) a doma také Pelhřimov (22. 12.) ze skupiny Jih, po Novém roce (5. 1.) pak stejným výsledkem přehráli také dalšího soupeře z „Jihu“ Písek.

Kopřivnice začala utkání v Hodoníně zostra a po první třetině vedla již 4:0. Skóre otevřel ve druhé minutě Hrubý, v deváté minutě se trefili Matěj Mach a hned vzápětí Adam Kofroň, a Kořénka v domácí bráně nahradil Štěpanovský. Ale ani ten čisté konto neudržel, když jej v 15. minutě prostřelil Hrubý. Prostřední dvacetiminutovka se nesla ve znamení faulů a rozkouskované hry, což nejspíš více sedělo Drtičům, kteří do druhé přestávky manko stáhli na jednu branku. V závěrečné třetině se sice snažili o vyrovnání, dvě střely zastavila konstrukce Hromadovy brány, ale zbytek pochytal sám, a Kopřivnice tak domů vezla tři body. „První třetina byla z naší strany povedená, hráli jsme trpělivě a dá se říct, že i bez chyb. Ve druhé třetině jsme se nechali zbytečně rozhodit a domácí jsme pustili zpět do zápasu. V závěrečné periodě jsme se ale vrátili ke hře, kterou jsme předváděli v úvodu, a podařilo se nám utkání dotáhnout do vítězného konce,“ poznamenal k výhře kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň.

V posledním zápase roku 2018 nadělili tatrováci domácímu publiku skvělý vánoční dárek v podobě výhry a osmi gólů do sítě soupeře. O první dva se v úvodní třetině postarali Červenka s Krutilem, ve vyrovnané druhé dvacetiminutovce skóroval pouze Adam Kofroň, ale poslední perioda zápasu držela pevně v rukou Kopřivnice. Ve 43. minutě se prosadil Suchý, o minutu později Imrich a v 50. min. zvyšoval již na 6:0 Gebauer. Lední medvědi z Vysočiny vzápětí snížili, ale šestigólový rozdíl ve skóre vrátil Sluštík v 54. min. Hosté se o dvě minuty později zmohli ještě na jednu branku, kterou ovšem nenechal bez odezvy těsně před koncem utkání Sluštík. „Výhra se i přes jednoznačný výsledek nerodila snadno. Hlavně na konci druhé třetiny jsme nehráli dobře a koledovali si o gól. Přestali jsme hrát to, co jsme chtěli, a zbytečně faulovali. Naštěstí jsme ta oslabení zvládli. Ve třetí třetině se naše hra opět zlepšila, podařilo se nám vstřelit několik branek a utkání rozhodnout,“ oddychl si po zápase trenér Kofroň.

V Písku měli zpočátku převahu domácí, ale postupně převzali otěže zápasu kopřivničtí hráči. V sedmé minutě otevřel skóre bekhendem v samostatné akci Sluštík a v poslední minutě první třetiny zvýšil Adam Kofroň. Zkraje druhého dějství sice Písek v přesilovce snížil, ale poté se trefovali již jen kopřivničtí hokejisté. Nejprve se v početní výhodě prosadil Tomášek, následně skóroval ihned po návratu z trestné lavice Sluštík, další branky pak přidali Jakub Mach, při hře 4 na 4 Bail a v přesilové hře Gebauer. Mezi tyčemi domácí brány nahradil Hausera v poslední třetině Buchta a ten ve 48. min. vychytal trestné střílení Tomáška. Dvakrát zvonila za zády Hromady branková konstrukce, až se Písečtí nakonec v 52. min. prosadili. Konečné slovo však měla Kopřivnice, v 54. min. využil přesilovku Jakub Mach. „Jsem rád, že se nám podařilo utkání zvládnout. Úvod byl vyrovnaný, ale byli jsme naštěstí produktivní a vycházely nám přesilovky. Konec jsme si už pohlídali,“ dodal k utkání trenér Kofroň.

Domácí utkání v sobotu 12. ledna s Havlíčkovým Brodem se bude hrát ve slavnostní atmosféře, protože kopřivnický hokej bude slavit 85. výročí. Mužstvo nastoupí ve speciálních retro dresech, které jsou již uvolněny do dražby a výtěžek z prodeje poputuje do ZŠ a MŠ Motýlek, zařízení pro žáky s více vadami. V rámci tohoto jubilea klub na svých stránkách zveřejnil významné hráče, kteří se podíleli na rozvoji kopřivnického hokeje (Radek Bonk, Karel Bumbalík, Stanislav Hajdušek, Petr Husička, Stanislav Kacíř, Jaroslav Medlík, Ivo Milich a Rudolf Smetana), a návštěvníci mohli do konce roku hlasovat pro absolutního vítěze. Ten bude vyhlášen v sobotu a jeho dres pak bude vyvěšen pod strop haly.

Ze statistik mužstva HC Tatra Kopřivnice ve 27., 28. a 29. kole II. ligy mužů sk. Východ: SHK iClinic Hodonín – HC Tatra Kopřivnice 3:4 (0:4, 3:0, 0:0), branky Kopř.: 2. Hrubý (Suchý), 9. M. Mach (Korec, Gola), 9. A. Kofroň (Červenka), 15. Hrubý (Sluštík, Suchý); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, A. Kofroň, Gola, Sluštík.

HC Tatra Kopřivnice – HC Pelhřimov 8:2 (2:0, 1:0, 5:2), branky Kopř.: 10. Červenka (Sluštík, Zuzaník), 17. Krutil (Imrich, Havránek), 22. A. Kofroň (Marek), 43. Suchý (Sluštík), 44. Imrich (Gola), 50. Gebauer (Stříž, Suchý), 54. Sluštík (Gebauer), 60. Sluštík (Gebauer, Suchý); sestava Kopř.: Hromada (31. Fendrich) – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, Fojtík – Hrubý, Havránek, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, A. Kofroň, Gola, Sluštík.

IHC Písek – HC Tatra Kopřivnice 2:8 (0:2, 1:5, 1:1), branky Kopřivnice: 7. Sluštík (Marek, Červenka), 20. A. Kofroň (J. Mach, Gebauer), 25. Tomášek (J. Mach, Gebauer), 28. Sluštík (Červenka), 31. J. Mach (Stříž, Tomášek), 32. Bail (A. Kofroň, Marek), 36. Gebauer, 54. J. Mach (Tomášek, Stříž); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Ficek, Zuzaník, Bail, Marek, Fojtík – Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, Sluštík.