Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 09.05.2019 - Mládeži AK EZ se rozjely jarní závody naplno
Skautské centrum Vanaivan - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 18/2019 ze dne 09.05.2019

Mládeži AK EZ se rozjely jarní závody naplno

(Počet zobrazení: 46)
Kopřivnice (cab) – Silný vítr poznamenal krajský přebor družstev mladšího žactva, který se ve středu 24. dubna konal v Třinci. V pětiboji, který zahrnoval běh na 60 m, 800 m a 60 m s překážkami, hod kriketovým míčkem a skok daleký, zde soutěžila v chlapcích i děvčatech čtyři družstva (ostatní v rámci přeboru soutěžila na jiných místech) – AK E. Zátopka Kopřivnice, TJ Slezan Frýdek-Místek, TJ TŽ Třinec a TJ Jäkl Karviná.

Kopřivnickým atletům r. 2006/07 se dařilo především mezi chlapci, kteří v hodnocení družstev s obrovským náskokem zvítězili a ovládli také čelo pětiboje jednotlivců, v první desítce bylo devět závodníků z AK EZ. Naprosto suverénně vyhrál Daniel Hanzelka před stříbrným Matějem Melčákem a bronzovým Vojtěchem Raškou, čtvrtou příčku obsadil Šimon Bartoň a pátou Josef Juřena. Pochopitelně na přední příčky se kopřivničtí chlapci prosadili také v jednotlivých disciplínách. Daniel Hanzelka ovládl kromě dálky, kde skončil třetí, všechny disciplíny. Mikuláš Kotek byl druhý v běhu na 60 m a v hodu, stejné umístění si připsal Šimon Bartoň v dálce a třetí byl v běhu na 60 m. V běhu na 800 m obsadil druhou příčku Matěj Melčák, v překážkovém běhu skončili druhý Vojtěch Raška a třetí Josef Juřena a třetí místo v hodu vybojoval Matyáš Lojek.

Družstvo děvčat se umístilo na třetí příčce, přičemž v hodnocení pětiboje jednotlivkyň se nejvýše umístily druhá Patricie Pešlová a čtvrtá Alexandra Huňková (v první desítce bylo celkem pět atletek AK EZ). Tyto dvě závodnice se pak jako jediné z AK EZ dokázaly prosadit na medailové pozice v jednotlivých disciplínách. Pešlová zvítězila v hodu a druhá doběhla na hladké šedesátce a Huňková brala druhé místo v překážkovém běhu.

O den později pak závodily v Třinci starší přípravky, které měly na programu druhé kolo krajského přeboru družstev (Beskydský pohár přípravek). Soutěžilo se ve čtyřboji (běh na 60 m a 600 m, skok daleký a hod míčkem), na jehož start se postavilo celkem 113 děvčat a 79 chlapců z osmi oddílů Moravskoslezského kraje. V této konkurenci se kopřivnický klub vytáhl nejen v družstvech, ale rovněž v jednotlivcích. Obě družstva totiž zvítězila a mezi jednotlivci vystoupali na nejvyšší stupínek ve čtyřboji Barbora Udvarosová a Dalibor Drda. Cenná jsou i další umístění závodníků AK EZ v první desítce. Mezi dívkami vybojovala stříbro Nela Štefková, páté místo obsadila Anna Chalupová a sedmá skončila Julie Štefánková, mezi chlapci pak čtvrté místo ukořistil František Mičan. Po dvou kolech poháru jsou děvčata AK EZ na první příčce, se stejným počtem bodů jako TJ Slezan Frýdek-Místek, méně početné družstvo chlapců je druhé.

V sobotu 27. dubna se na stupně vítězů prosadili mladí kopřivničtí atleti na dvou místech. V Běhu Hrádkem (u Třince) vybojovali druhé místo Michal Mazáč v kategorii chlapců 8-9 let a Klára Máchová v kategorii dívek 6-7 let. V Brně reprezentovaly AK EZ na Morenda mítinku v kategorii mladší přípravky Nela Štefková a Barbora Udvarosová. Štefková brala za nový klubový rekord ve skoku dalekém (441 cm) bronz a k tomu přidala v běhu na 60 m a ve vrhu koulí čtvrtou příčku, Udvarosová získala stříbro v běhu na 600 m a bronz v běhu na 60 m, ve skoku dalekém pak obsadila páté místo.