Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 39/2018 ze dne 08.11.2018

Mládež AK EZ se prosadila v seriálu Valachy Tour

(Počet zobrazení: 61)
Kopřivnice (cab) – Závodní běžecký kalendář zahrnuje v říjnu v podstatě již jen běžecká klání v terénu či na silnici. Jedním z nich, kde uspěla mládež AK E. Zátopka Kopřivnice, byl krosový závod Běhej Valachy. Pro zlato si ve Velkých Karlovicích doběhli Barbora Udvarosová (dívky do 10 let), Dalibor Drda (hoši do 10 let), Matěj Melčák (hoši do 12 let) a Ivana Máchová (dívky do 16 let). Stříbro pak vybojovaly Barbora Hanzelková (dívky do 4 let) a Agáta Holubová (dívky do 10 let), bronz ještě přidal Daniel Hanzelka (hoši do 12 let). V celkovém hodnocení tour, jež zahrnovala noční závod v běžeckém lyžování, duatlon v kombinaci běh-kolo-běh, závod na horských kolech, klasický triatlon a tento běžecký závod, se prosadilo na stupně vítězů pět dětí AK EZ. V kategorii chlapců do 12 let zvítězil Matěj Melčák, druhé místo obsadily Anja Lacinová v dívkách do 4 let a Ivana Máchová, která se zúčastnila všech závodů, mezi děvčaty do 16 let, a třetí skončili Pavel Lacina v kategorii chlapců do 8 let a se všemi absolvovanými závody pak Michaela Melčáková mezi dívkami do 14 let.

Ve stejný den se konal také pátý ročník Běhu veřovickým hřebenem, jehož 17,3 km dlouhá trasa vedla z Krhové po hřebeni Veřovických vrchů do sedla Pindula. Mezi ženami v tomto závodě dosáhla na bronz Martina Brugerová z Kopřivnice časem 1:57:17 hod.

V sobotu 27. října se na start čtvrtého ročníku závodu s názvem Podzimní Kubánkov postavilo přes 170 běžců. Letos si mohli účastníci vybrat ze dvou tras – čtvrtmaratonu (10,5 km) a půlmaratonu (21,1 km), obě přitom vedly přes nejvyšší bod Palkovických hůrek Kubánkov (660 m n. m.). Druhý celkově i v kategorii mužů do 39 let doběhl v půlmaratonu v těžkém terénu Jakub Ambros z AK EZ, v silné konkurenci vrchařů ze širokého okolí pak obsadil slušné páté místo Tomáš Jakubec z Kopřivnice, v kategorii M59 skončil třetí Petr Mrklovský (AK EZ). Ve čtvrtmaratonu se na třetí příčce umístili Stanislav Kubíček v kategorii M59 a Ivana Kubíčková (oba AK EZ) v kategorii Ž59.

Tradičně na státní svátek 28. října se v Ostravě-Porubě koná Porubský čtvrtmaraton, letos již poosmnácté. Trasa vedla po Hlavní třídě a 6,5 okruhu absolvovalo celkem 106 běžců. V kategorii muži nad 60 let suverénně vyhrál Alexandr Neuwirth, mezi muži do 49 let bral bronz David Hanke (oba AK EZ) a v mužích do 39 let skončil David Dam z Kopřivnice čtvrtý.