Původní měšťanská škola (1908) na Masarykově náměstí - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 5/2019 ze dne 07.02.2019

Mezi Jokeritem a FU bude rozhodovat třetí zápas

(Počet zobrazení: 44)
Druhé čtvrtfinálové utkání mezi kopřivnickými divizními celky FU a Jokeritem rozhodovaly až pokutové kopy a rozhodne třetí zápas.

Jokerit Kopřivnice – FU Kopřivnice 2:3pk (1:1)

Kopřivnice (cab) – Stejně jako vloni na sebe i v letošním čtvrtfinále play-off futsalové Divize F narazily oba kopřivnické celky. Tentokrát se však série protáhne až na tři utkání, protože v tom prvním překvapivě dominoval sedmý tým tabulky po základní části Jokerit (3:0), zatímco v tom druhém po penaltovém rozstřelu nakonec zvítězil druhý tým po základní části soutěže FU.

Odvetný duel obou kopřivnických mužstev přilákal v sobotu 2. února do sportovní haly ZŠ E. Zátopka přes dvě stovky diváků, kteří tak vytvořili bouřlivou atmosféru. První branku slavil tábor Jokeritu již ve druhé minutě, kdy skóre zápasu otevřel Macíček. V sedmé minutě mohl zvýšit Buček, ale brankář FU Mazoch jej vychytal. Více ze hry pak měli futsalisté FU, těsně vedle tyče střílel Závodný a brankář Martinovský poté vychytal Okřesíka i Střelce. V 16. minutě přece jen kapituloval, když zpoza obránců neviděl projektil Bartoše.

Boj o každý míč a metr na hřišti pokračoval i ve druhém poločase. Opět první minuty patřily Jokeritu, postupně přebírali iniciativu hráči FU. Ve 27. minutě přímý kop Juřeny gólman pokryl, o minutu později se však po další standardní situaci prosadil Košárek. Záhy ovšem přišly pro FU komplikace. Okřesík dostal žlutou kartu, ale za následný komentář uviděl červenou a v utkání dohrál. Jokerit následnou přesilovku využil, Prchal přihrál křižmo na Kružliaka a ten již zakončoval do odkryté brány. O minutu později nastřelil Prchal tyč a poté zachraňoval Jokerit výbornými zákroky Martinovský. Necelé tři minuty před koncem Jokeriťáci pošesté faulovali, desítku však Košárek neproměnil.

V závěru měly šanci na vítězství oba celky, ale nakonec zápas dospěl do pokutových kopů. V nich se za FU trefili Košárek s Galiou, zatímco na druhé straně skóroval jen Chromečka. Série tak vyvrcholí třetím zápasem v pátek 8. února od 18:45 hod. ve sportovní hale kopřivnického učiliště.

Branky a asistence: 4. Macíček (Chromečka), 30. Kružliak (Prchal) – 16. Bartoš (Juřena), 28. Košárek (Střelec); sestava Jokeritu: Martinovský – Prchal, Březina, Macíček, Kelnar, Chromečka, Buček, Kružliak, Jiříček, Holub, Fajmon; sestava FU: Mazoch – Galia, Střelec, Bartoš, Juřena, Okřesík, Závodný, Bartoň, Košárek, Hruška.