Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 05.12.2019 - Martin Slíva v mezinárodní konkurenci neuspěl
Zřícenina hradu Šostýna - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 43/2019 ze dne 05.12.2019

Martin Slíva v mezinárodní konkurenci neuspěl

(Počet zobrazení: 66)
Orlová, Ostrava (cab) – O víkendu 16. a 17. listopadu v Česku probíhalo nejen připomenutí bojů za svobodu a demokracii, ale i souboje o juniorské medaile v badmintonu. Mezinárodní republikový šampionát hostila již od pátku Orlová-Lutyně a mezi hráči z třinácti evropských zemí se pokoušel uspět také kopřivnický badmintonista Martin Slíva, bohužel dál než k prvnímu utkání se nedostal. Ve dvouhře sice prošel přes úvodní kolo, protože se mu nedostavil soupeř, ale ve druhém zápase ve dvou těsných setech nestačil na nasazenou čtyřku Jaka Ivančiče ze Slovinska. Ve čtyřhře pak s Jakubem Matulou z B.O. Chance Ridera Sport Ostrava podlehli 1:2 na sety ukrajinskému páru Danylo Skryanik a Yevhenii Stolovoi.

Tentýž víkend se pro mládežnické kategorie konal turnaj v nedaleké Ostravě, ovšem pouze regionální úrovně. Kopřivnice měla zastoupení v kategoriích U13 a U17, jejichž zápasy byly na programu v sobotu, a celkem osmkrát se její zástupci umístili na stupních vítězů. V kategorii U13 tu nejvyšší příčku obsadili ve čtyřhře Libor Raška s Jakubem Raškou, kteří potvrdili pozici nasazených turnajových jedniček a ve finále si ve dvou setech poradili s klimkovickou dvojicí Ondřej Kupec a Vít Oswald. Libor Raška pak vybojoval ještě druhé místo ve dvouhře, když v semifinále vyřadil nasazenou dvojku Jakuba Dajčara (1. BK Šumperk), ale v souboji o zlato nestačil na Kupce. Natálie Krajčí ve dvouhře vypadla ve třetím kole a ve čtyřhře s Jakubem Raškou podlehli v třísetovém čtvrtfinále turnajovým jedničkám ze Šumperku Jakubu Dajčarovi a Kateřině Malé.

V kategorii U17 nenašel přemožitele ani v jedné disciplíně Jan Buček. Ve dvouhře i ve čtyřhře s Maciejem Breznenem z Kabal teamu Karviná potvrdil pozici turnajové jedničky, ve smíšené čtyřhře s kopřivnickou hráčkou Petrou Benišovou jako 3.-4. pár mixu ve finále porazili Ondřeje Lubeníka (SK Boreček Opava) a Barboru Helešicovou (B.O. Chance Ridera Sport Ostrava), kteří předtím zdolali nasazené jedničky. Právě s Helešicovou obsadila Benišová ještě druhé místo ve čtyřhře, když ve finále až po třech setech padly s turnajovými jedničkami Kateřinou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice) a Kateřinou Koliášovou (SK Hamr). Ty v předchozím zápase porazily kopřivnickou dvojici Annu Slívovou a Adélu Špačkovou, které tak při účasti pouze sedmi párů dívčího deblu obsadily dělenou třetí až čtvrtou příčku. Téhož umístění dosáhla Adéla Špačková i ve dvouhře, v níž ji v semifinále porazila ve třech setech nasazená jednička Kateřina Koliášová. Druhý kopřivnický hráč Tomáš Dostál vyšel z tohoto turnaje naprázdno, ve dvouhře i ve čtyřhře vypadl již ve druhém kole.