Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 22/2018 ze dne 07.06.2018

Malí házenkáři si vyzkoušeli hru na celé hřiště

(Počet zobrazení: 1125)
Klimkovice, Karviná (cab) – Celkem deset turnajů od září do května absolvovali letos v Moravskoslezské lize minižáků kopřivničtí mladí házenkáři. Soutěž se hrála na zmenšeném hřišti se čtyřmi a jedním brankářem v poli, s lehčím míčem a dle specifických pravidel miniházené pořádané Moravskoslezským krajským svazem házené. V každém kole ligy se konaly vždy tři turnaje u jednotlivých družstev a v každém z nich se utkalo sedm týmů. Součástí každého turnaje byly kromě samotné hry i dovednostní soutěže.

V posledním turnaji MS ligy v miniházené, který pořádaly v sobotu 12. května Klimkovice, se minižáci KH Kopřivnice utkali s domácím týmem a se dvěma družstvy Polanky nad Odrou a Poruby. Turnaj probíhal na venkovních hřištích, bohužel kvůli bouřce se nakonec nemohly odehrát poslední zápasy. Dovednostní soutěže pak byly na přilehlém fotbalovém hřišti. Kopřivničtí chlapci byli opět rozděleni do dvou družstev (jako vždy v jiném složení) a obě dokázala, že se v házenkářských dovednostech stále lepší.

Pomyslným vrcholem sezony byl pro kopřivnické minižáky poslední ze čtyř turnajů Masters, který hostila v sobotu 19. května Karviná. „Masters“ je letošní novinkou v Moravskoslezském kraji a má za úkol připravit hráče a hráčky na přechod z minižactva do mladšího žactva. Hrála se již šestková házená na celém hřišti, s těžším míčem a podle pravidel daných pro mladší žactvo. Pro kopřivnické házenkáře to byla premiéra, a ačkoliv věkově i výškově za svými soupeři mírně zaostávali, předvedli výborné výkony (z pěti zápasů po jedné výhře a remíze). Hlavním cílem však bylo získávání zkušeností.

Výsledky družstva minižáků KH Kopřivnice na turnaji Masters (Karviná, 19. 5.): KH Kopř. – Sokol Ostrava 1:18, - HBC Karviná 8:14, Sokol Poruba 2007 15:15, - Sokol Poruba 2006 13:8, - SKP Frýdek-Místek 7:13; sestava Kopř.: K. Pekar, M. Pekar, J. Štěpán, M. Štěpán, M. Žárský, A. Šebrle, T. Hawkins, D. Zeman, J. Stružka, F. Husár, A. David, J. Daňhel, J. Thomke, trenér: M. Bartoň.