Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 05.12.2019 - Kopřivničtí hokejisté zdolali Valašské Meziříčí, z Vysočiny ale body nepřivezli

Kopřivnické noviny číslo 43/2019 ze dne 05.12.2019

Kopřivničtí hokejisté zdolali Valašské Meziříčí, z Vysočiny ale body nepřivezli

(Počet zobrazení: 79)
HC ISMM Kopřivnice – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Kopřivnice (cab) – Ve dvou předchozích vzájemných duelech této druholigové sezony se z vítězství radovali hokejisté Valašského Meziříčí, ve středu 27. listopadu však na domácím ledě ve 21. kole brala konečně tři body Kopřivnice.

Ta vstoupila do utkání skvěle, již v osmé minutě otevřel skóre mladý útočník Filip Fojtík. Následně ani jedno mužstvo nevyužilo přesilovou hru, ale minutu před první přestávkou již ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě zvýšil kopřivnický kanonýr Suchý. Druhá perioda tentokrát patřila hostům, kteří ve 26. min. snížili, a ačkoliv poté nevyužili dvě početní převahy, ve 36. min. se jim přece jen podařilo srovnat.

Hned zkraje závěrečné dvacetiminutovky dostala k dispozici přesilovku Kopřivnice, tu nevyužila a navíc vedení na stranu Bobrů překlopil Pořínek. Vyrovnání zkomplikovalo vyloučení Tomáše Fojtíka, oslabení však domácí tým přečkal a mohl udeřit. V 51. min. dorovnal skóre Sluštík a v 57. min. vrátil kopřivnickému celku vedení těsně před vypršením Seidlerova trestu obránce Štěpánek. Tři body si nakonec domácí už pohlídali.

Branky Kopřivnice: 8. F. Fojtík (M. Mach, Gola), 20. Suchý (Bochnak), 51. Sluštík (J. Mach, Suchý), 57. Štěpánek (J. Mach, Suchý); sestava Kopř.: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, T. Fojtík, Stříž – J. Mach, Ollender, Bochnak, Gola, Daron, Pěnčík, Suchý, F. Fojtík, Brodek, M. Mach, Sluštík.

SKLH Žďár nad Sázavou - HC ISMM Kopřivnice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Žďár nad Sázavou (cab) – V dalším utkání minulého týdne cestovali kopřivničtí hokejisté v sobotu 30. listopadu až do Žďáru nad Sázavou, ale body si z Vysočiny nepřivezli.

Domácí otevřeli skóre již ve třetí minutě, kdy se z předbrankového prostoru prosadil nad pravý Hromadův beton Kunstmüller. Druhou branku přidaly Plameny přesně v čase 17:00, když přečíslení dvou na jednoho úspěšně zakončil střelou z první Bureš. Uplynula však pouhá půlminuta hry a o snížení se postarali Matěj Mach se střelcem Filipem Fojtíkem. V polovině druhé třetiny dostal Plameny opět do dvougólového vedení Pleva, který v individuální akci poslal puk mezi Hromadovy betony. Kopřivnický brankář však naději svého týmu na zisk bodů zachránil ve 35. min., když chytil Knapovu kličku do bekhendu.

Do třetí třetiny vstoupili domácí velmi aktivně, ve 44. min. zvýšil na 4:1 Prokš a o tři minuty později prakticky rozhodl o vítězi utkání pátou brankou Žďáru Chlubna. Kopřivnice ještě v poslední desetiminutovce hrála dvě přesilové hry a v té druhé na začátku 59. min. již jen zkorigoval skóre Matěj Mach. „V první polovině utkání jsme byli mírně lepší, ale dostali jsme lekci z produktivity. Od stavu 3:1 pro soupeře se obraz hry otočil a domácí diktovali tempo. Byli přímočařejší, lépe bruslili, a vyhráli tak zaslouženě,“ musel uznat kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň.

Branky Kopřivnice: 18. F. Fojtík (M. Mach), 59. M. Mach (Suchý, Brodek); sestava Kopř.: Hromada – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, T. Fojtík, Stříž – J. Mach, Bochnak, Gola, Daron, Pěnčík, Suchý, F. Fojtík, Brodek, M. Mach, Sluštík, Hrubý.