Kopřivnické noviny číslo 10/2019 ze dne 14.03.2019

Kopřivničtí hokejisté ve vyrovnané sérii Havlíčkovu Brodu podlehli

(Počet zobrazení: 40)
BK Havlíčkův Brod – HC Tatra Kopřivnice 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)

Havlíčkův Brod (cab) – Také třetí čtvrtfinálový zápas kopřivnických hokejistů s Havlíčkovým Brodem, který se odehrál ve středu 6. března na Vysočině, byl naprosto vyrovnaný. Kopřivnice šla nejprve do vedení, poté už však jen dotahovala a alespoň k prodloužení jí chyběla jedna branka.

Důležitý zápas začal z obou stran velmi opatrně. V šesté minutě byl blízko k vedoucímu gólu Tomášek, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Do vedení nakonec poslal Tatru v 17. minutě Suchý, který svým důrazem v předbrankovém prostoru dorazil Střížovu střelu za Novákova záda. Domácí hráli na začátku druhé třetiny krátkou dvojnásobnou přesilovku, kterou sice neproměnili, úspěšní však byli v té klasické a srovnali. Ve 25. minutě využil další přesilovku Třetina, ale o tři minuty později vyrovnal z individuální akce Červenka. Opět do vedení dostal Bruslaře ve 36. minutě z dorážky Kozlík, jenomže do šaten se odcházelo za vyrovnaného stavu, když ve 39. minutě překonal v početní výhodě domácího brankáře nadvakrát Tomášek.

V závěrečné periodě se Havlíčkův Brod dostal do dvoubrankového vedení. Ve 49. minutě Vacíkovo nahození lehce tečoval Kozlík a v přesilové hře překonal Hromadu o tři minuty později Kulhánek, který využil zmatků před tatrováckou bránou. Závěr utkání zdramatizoval Adam Kofroň, jenž snížil střelou kolem lapačky Nováka v 54. minutě. Kopřivnici ale bohužel závěrečná power play nepomohla a nezbývalo jí, než v pátek zabojovat na domácím ledě o rozhodující páté střetnutí. „Bylo to velmi vyrovnané utkání, ale bohužel jsme udělali spoustu faulů, které soupeř potrestal. V závěru jsme měli několik šancí a bylo to o štěstí, které nám nakonec chybělo,“ zhodnotil utkání trenér Kopřivnice Jaroslav Kofroň.

Branky Kopřivnice: 17. Suchý (Stříž, Tomášek), 28. Červenka (Sluštík), 39. Tomášek (J. Mach, Suchý), 54. A. Kofroň (Červenka); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, Sluštík.

HC Tatra Kopřivnice - BK Havlíčkův Brod 4:3pp (0:2, 3:1, 0:0 - 1:0)

Kopřivnice (cab) – Vyrovnaný boj o postup do semifinále play-off II. ligy svedli kopřivničtí hokejisté také v pátek 8. března na domácím ledě, kde po prohře v Havlíčkově Brodě odvraceli vyřazení. A to se jim povedlo, ačkoliv opět po dramatickém průběhu až v prodloužení.

Do utkání však vstoupili lépe hosté, kteří v 15. minutě překonali Hromadu střelou k tyči a v poslední minutě první třetiny při hře čtyři na čtyři své vedení navýšili. Druhá perioda ovšem patřila kopřivnickému celku. Ve 27. minutě snížil ranou z mezikruží Matěj Mach, o minutu později srovnal Adam Kofroň a ve 38. minutě dostal Tatru do vedení těsně po skončení přesilové hry Jakub Mach. Bruslaři ale stihli vyrovnat, když v početní výhodě poslal puk pod břevno Voříšek.

V poslední dvacetiminutovce měla možnost strhnout vedení na svou stranu obě mužstva, zápas však dospěl do prodloužení. V něm sice měli lehce navrch hosté, ale hraje se na počet vstřelených gólů a ten se nakonec podařilo dát dvě minuty před vypršením nastaveného času Golovi. „Bylo to hodně vydřené vítězství. O to víc si jej vážím a před kluky smekám. Nebylo jednoduché za stavu 0:2 se zvednout, ale tým to dokázal. Opět nás dopředu hnala parádní divácká kulisa,“ pochvaloval si po zápase trenér Jaroslav Kofroň.

Branky Kopřivnice: 27. M. Mach (Gola), 28. A. Kofroň (Sluštík, Červenka), 38. J. Mach (Tomášek, Ficek), 69. Gola (Suchý); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Fojtík – Pěnčík, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, Sluštík.

BK Havlíčkův Brod – HC Tatra Kopřivnice 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)

Havlíčkův Brod (cab) – Bohužel poslední utkání čtvrtfinálové série play-off Kopřivnici absolutně nevyšlo a v neděli 10. března se na ledě Havlíčkova Brodu rozloučila se sezonou. Domácí otevřeli skóre již ve 3. minutě, kdy využil clony před Hromadou Semrád, a další dvě branky, které dělilo pouhých 25 s, přidali v 9. minutě. V prostředním dějství se ke slovu dostali také kopřivničtí hokejisté a ve 28. minutě snížil ranou pod víko Gola. Tatrováci rázem ožili, několikrát zaměstnali domácího gólmana, ale překonat se jim ho nepodařilo.

Poslední třetinu domácí zcela ovládli, a to především díky přesilovým hrám. Ty využil Třetina jak ve 44., tak také o minutu později a další vyloučení Kopřivnice potrestal ve 47. minutě Michálek. Tatrováci sice poté hráli dvakrát pět proti třem, ale puk za Novákova záda nedostali, navíc dvě minuty před koncem utkání stanovil skóre na 7:1 trefou pod břevno Matušík. „Nezvládli jsme první třetinu, soupeř tři naše hrubé chyby potrestal. Tolika chyb, kterých jsme se dopustili v dnešním zápase, jsme neudělali za celé play-off. Ve třetí třetině jsme už museli hrát na riziko, udělali jsme několik faulů, které soupeř potrestal. Domácí byli nahoře a všechno jim vycházelo. Škoda toho výsledku, mohli jsme tu sérii dohrát důstojněji. Ale určitě se nemáme v play-off za co stydět. Po celou dobu nás držel výborný Hromada a k němu se připojili i ostatní hráči,“ dodal závěrem trenér Jaroslav Kofroň.

Branka Kopřivnice: 28. Gola (M. Mach, Pěnčík); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Fojtík – Pěnčík, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, Sluštík.