Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.02.2019 - Kopřivničtí hokejisté stále drží postupovou příčku do vyřazovacích bojů
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 5/2019 ze dne 07.02.2019

Kopřivničtí hokejisté stále drží postupovou příčku do vyřazovacích bojů

(Počet zobrazení: 1190)
HK Nový Jičín – HC Tatra Kopřivnice 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Nový Jičín (cab) – Poslední derby hokejistů Nového Jičína a Kopřivnice vyznělo lépe pro Ďábly, kteří na svém ledě zvítězili ve středu 30. ledna 4:2. Opava v tomto kole získala bod za prohru s Šumperkem v prodloužení, a stáhla tak náskok Tatry na pět bodů.

Novojičínští hokejisté měli skvělý vstup do utkání, po přímočaré akci Kafky a Poruby se dostali do vedení již po 58 s. V polovině první třetiny sice tatrováci neproměnili přesilovku pěti proti třem, v té klasické však přece jen vyrovnal Červenka, který sklepl puk za Sonnkova záda po střele Puškára od modré čáry.

Stejně jako v prvním dějství i v tom druhém měli více ze hry domácí, ale hodně faulovali. Díky tomu dostal kopřivnický celek k dispozici tři početní výhody, v žádné se mu však skórovat nepodařilo. Také v úvodu závěrečné třetiny byli lepší Ďáblové a po minutě a půl hry šli znovu do vedení po krásné souhře Lehačky a Poruby. Rozhodčí hodně vylučovali, zápas se přiostřoval a nakonec vygradoval v 53. minutě zkratem hráče Tatry Gebauera. Ten byl nejprve vyloučen za sekání, kvůli protestům dostal ještě desítku, a když nakonec hodil po rozhodčích hokejku a rukavice, musel se odporoučet do šatny s pětiminutovým trestem. Dlouhou přesilovou hru Novojičínští využili v 57. minutě a dostali se do dvougólového vedení.

Na konci 59. minuty vrátil Kopřivnici naději Suchý, ale poté, co půl minuty před koncem třetí třetiny odjel Hromada na střídačku, vítězství domácích pojistil v čase 59:48 trefou do prázdné brány Lehačka. „Dnes jsme si nezasloužili bodovat, soupeř byl lepší. O naší prohře rozhodl gól na začátku třetí třetiny, kdy jsme měli laxní přístup. Pak jsme zbytečně faulovali a tím pádem se nedostali zpět do hry. Vrchol všeho byl zkrat našeho hráče, který nás odsoudil k prohře. Tak se za Tatru nebojuje,“ rozčiloval se po zápase kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň.

Branky Kopřivnice: 11. Červenka (Puškár, Gebauer), 59. Suchý (Hrubý); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Puškár, Marek – Hrubý, J. Mach, M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, Sluštík.

HC Tatra Kopřivnice – HC Tábor 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Kopřivnice (cab) – Velmi důležité body získali kopřivničtí hokejisté v sobotu 2. února, kdy na domácím ledě porazili táborské Kohouty. Opavský celek, dotírající v tabulce z pátého místa, v tomto kole nebodoval, zato šestý Nový Jičín získal body dva za vítězství v prodloužení.

Hosté měli skvělý start do utkání, již ve 4. minutě rozvlnil síť za Hromadovými zády v přesilové hře Sladkovský. Zjevně nakopnutí inkasovanou brankou tatrováci zvýšili aktivitu a do přestávky skóre otočili. V 8. minutě vyrovnal v početní výhodě Zuzaník, na konci 12. minuty dostal Kopřivnici do vedení před bránou výtečně pracující Krutil a o necelé dvě minuty později nezkrotil brankář Novák střelu Baila ihned po buly.

Již na 4:1 zvyšoval ve čtvrté minutě druhé třetiny Hrubý, který potrestal čtyřminutové vyloučení Škrdleta za vysokou hůl. Třígólový náskok držela Tatra do poloviny 35. minuty, kdy Pechánek vymetl horní růžek Hromadovy klece. Do kontaktu dostal Táborské ve čtvrté minutě závěrečné periody svou druhou trefou v zápase Sladkovský, ale s odpovědí kopřivničtí hokejisté příliš dlouho neotáleli. Ještě v téže minutě skóroval Červenka a po 24 s vrátil domácím tříbrankové vedení Gola. Neuběhla ani minuta a půl hry a skóre se měnilo znovu, ranou z hranice kruhu nedal Hromadovi šanci Pechánek. Kohouti sice boj o vyrovnání nevzdali, ale v závěrečných minutách nevyužili více než minutovou přesilovku pět na tři a všechny body tak zůstaly na kopřivnickém ledě.

„První půlku utkání jsme byli jasně lepším týmem, pak jsme ale nesmyslně začali hrát něco jiného, než jsme si řekli. Nebyli jsme na kotouči, chyběl nám důraz v zakončení a před naší bránou. Soupeř nás začal dostávat pod tlak, navíc přišly opět zbytečné fauly. Naštěstí jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ těšilo trenéra Tatry Jaroslava Kofroně.

Branky Kopřivnice: 8. Zuzaník (Ficek, M. Mach), 12. Krutil (J. Mach), 14. Bail (Červenka, J. Mach), 24. Hrubý (Imrich, Gola), 44. Červenka (A. Kofroň, J. Mach), 45. Gola (Hrubý, M. Mach); sestava Kopř.: Hromada - Stříž, Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Bail, Fojtík – Hrubý, Havránek, J. Mach, M. Mach, Červenka, Suchý, Tomášek, A. Kofroň, Gola, Sluštík.