Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 09.05.2019 - Kopřivničtí fotbalisté přivezli ze Skotnice vítězství
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 18/2019 ze dne 09.05.2019

Kopřivničtí fotbalisté přivezli ze Skotnice vítězství

(Počet zobrazení: 64)
FK Skotnice – FC Kopřivnice 1:2 (1:1)

Skotnice (cab) – Po prohře v Ostravici a remíze s Odrami kopřivničtí fotbalisté navázali na vítěznou vlnu z úvodu jarní části I. B třídy sk. D a v sobotu 4. května porazili Skotnici i přesto, že nastoupili bez zraněných hráčů Kudryho, Závodného, Petráše, Tomáše Makového a Dočkalíka.

Kopřivnický celek se do první šance dostal ve 22. min. a hned z toho byl gól. Kalich našel Košárka a ten se trefil z 18 m do šibenice. Ve 31. min. mohl tentýž hráč zvýšit na 2:0, jenže gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. O šest minut později pak na druhé straně viděl hlavní sudí faul a odpískal penaltu, kterou Skotnice proměnila.

Do druhého poločasu lépe vstoupila Kopřivnice, brankové příležitosti měli Kalich a Ollender a nakonec se v 74. min. trefil Špaček. Zvýšit mohl Varga, ale míč poslal z 10 m mimo branku domácích. Stav 2:1 byl nakonec také konečným výsledkem. „Skotnice měla výškovou převahu a užší hřiště bylo jejich výhodou. My jsme však podali kvalitní výkon, obrana byla spolehlivá a také záložní řada, včetně dvou vysunutých hrotů. V závěru utkání jsme prostřídali dva dorostence, kteří již měli v nohách zápas v Bohumíně. Pochvalu za odvedený výkon určitě zaslouží celé mužstvo,“ byl spokojen trenér FC Kopřivnice Svatopluk Chrobák.

Branky Kopřivnice: 21. Košárek, 74. Špaček; sestava Kopř.: Beňo – J. Okřesík, Kühnert, Mička, M. Makový, Varga (83. Pítr), Špaček, Kalich, Košárek, Ollender (89. Holub), P. Okřesík (79. Kudělka).