Technické muzeum Tatra - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 9/2018 ze dne 08.03.2018

Kopřivničtí florbalisté rozehráli čtvrtfinále na domácí půdě skvěle

(Počet zobrazení: 278)
Kopřivničtí florbalisté se ve čtvrtfinále play-off proti Rožnovu p. R. ujali vedení 2:0 na zápasy (na snímku branka Soukala v prvním utkání).
další fotografie

Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí florbalisté doslova vydřeli vedení ve čtvrtfinálové sérii play-off Národní ligy 2:0. Stejně jako v základní části i v té nadstavbové byla utkání s Rožnovem pod Radhoštěm více než vyrovnaná a jen detaily rozhodly o tom, že Vikingové na domácí palubovce zvítězili v obou duelech.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Vzhledem ke druhému mís-tu po základní části měla Kopřivnice výhodu domácího prostředí a čtvrtfinále rozehrála v sobotu 3. března večer ve sportovní hale místního učiliště. Obě mužstva si však byla vědoma důležitosti střetnutí a nechtěla udělat chybu, a tak v první třetině početné publikum branku nevidělo.

Poprvé se skóre měnilo ve 23. minutě, kdy se za hosty trefil Viktořík. Rožnov to evidentně nakoplo a začal obléhat kopřivnickou bránu. Z tlaku však další gól nevytěžil, naopak ke slovu se dostala Kopřivnice. Ve 35. minutě bleskově využil přesilovou hru dělovkou pod břevno Soukal a o tři minuty později dostal Vikingy do vedení skrytou střelou ke vzdálenější tyči Monsport.

První polovinu závěrečné třetiny měli kopřivničtí hráči excelentní. Již po minutě a půl hry navýšil vedení střelou do horního rohu brány Sladkovský, v 50. minutě přidal další gól Kubátko a již na 5:1 zvýšil o 25 s později Fojtů. Soupeř reagoval oddechovým časem a zkusil power-play. Vikingové se dostali pod drtivý tlak, dvakrát inkasovali, ale nakonec vítězství uhájili. „Nebylo to lehké, ale trpělivou hrou jsme takticky svázané utkání zvládli. Věřili jsme systému a ten nám opět proti Rožnovu přinesl úspěch. Soupeř sice potvrdil, že v power-play je hodně silný, ale kluci to v závěru odjezdili a zaslouženě jsme se ujali vedení v sérii,“ měl radost trenér Vikingů Marek Jehlár.

Branky Kopřivnice: 35. Soukal (Kresta), 38. Monsport (Sladkovský), 42. Sladkovský (Baďura), 50. Kubátko (Z. Matúš), 51. Fojtů (Monsport); sestava Kopř.: Klinka – Zátopek, Kubátko, Sladkovský, Baďura, Štefek, Kresta, Monsport, Vývoda, Opatřil, Soukal, Z. Matúš, Fojtů, Jahoda.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 8:6 (3:2, 2:4, 3:0)

Ke druhému čtvrtfinálovému zápasu se florbalisté sešli ve sportovní hale učiliště hned v neděli odpoledne. A opět to bylo drama až do konce. Znovu jako první skóroval hostující celek, Kopřivnice však měla připravenu bleskovou odpověď. V 10. minutě srovnal z dorážky Štefek a o necelou minutu později strhl vedení na stranu Vikingů Baďura. Rožnovu se sice podařilo vyrovnat, po bekhendu Štefka do šibenice soupeřovy klece však Kopřivnice přece jen odcházela do šatny s jednogólovým náskokem.

V přestřelce se pokračovalo i v prostřední části utkání. Kopřivnice se po slepených brankách Kubátka a Kresty dostala do vedení již 5:2, a donutila tak soupeře k výměně gólmana. Možná tento moment dodal hostujícím hráčům potřebnou energii a do 36. minuty dokázali skóre otočit ve svůj prospěch.

Vikingové ovšem ve třetí třetině neponechali nic náhodě, již po 55 s hry srovnal Matúš a v 53. minutě zařídil vedení hattrickem junior Štefek. Rožnov opět sáhl ke svému obávanému power-play a Kopřivnice měla co dělat, aby se ubránila. I s přispěním brankové konstrukce to nakonec zvládla a vítězství pojistil 36 s před závěrečnou sirénou trefou do opuštěné klece Kubátko. „Zápas play-off se vším všudy. Opět to byl boj. Vedli jsme, nechali soupeře otočit, abychom v závěru opět strhli vedení na svou stranu. Ukázali jsme velkou morální sílu, no, a štěstí přeje připraveným,“ přiznal po utkání trenér Jehlár.

Čtvrtfinálová série hraná na tři vítězné zápasy se přesune do Rožnova p. R., kde se v sobotu 10. března odehraje třetí zápas, v případě vítězství domácích se bude hrát i v neděli.

Branky Kopřivnice: 10. Štefek (Jahoda), 11. Baďura (Sladkovský), 18. Štefek, 23. Kubátko (Opatřil), 24. Kresta (Jahoda), 41. Z. Matúš, 53. Štefek (Zátopek), 60. Kubátko; sestava Kopř.: Klinka – Zátopek, Kubátko, Sladkovský, Baďura, Štefek, Kresta, Monsport, Vývoda, Opatřil, Soukal, Z. Matúš, Fojtů, Jahoda.