Kopřivnické noviny číslo 34/2022 ze dne 06.10.2022

Kopřivnice si výhrou ve Spálově udržela své vedení v soutěži

(Počet zobrazení: 1626)
TJ Spálov – FC Kopřivnice 1:4 (0:4)

Spálov (hod) – Kopřivnice zajížděla v neděli 2. října do Spálova, kde je čekal zápas na specifickém hřišti. První šanci měl soupeř, ale situaci zachránil Filip Morys v brance ve spolupráci se stopery. Poté se hrálo systémem nedáš – dostaneš a Kopřivničtí převzali iniciativu. První branku hostí vstřelil v 10. min.Tomáš Socha. Na 0:2 zvýšil ve 24. min. Jan Ermis, o sedm minut později vstřelil branku Patrik Vrba a v 36. minutě uzavřel skóre na 0:4 kapitán hostí Jan Kalich.

Do druhého poločasu nastupovali Kopřivničtí s odhodláním zvýšit skóre minimálně o další dvě branky. Vytvořili si spoustu šancí, ale trefovali se jen do tyčky či břevna. Nakonec jeden z centrovaných míčů skončil naopak v bráně hostí, kdy v 70. min. domácí Stískal snížil skóre na 1:4 a do konce utkání už branka nepadla.

„Měli jsme jednoznačně navrch, i když technická hra na takovém terénu je těžší než normálně. Nedostali jsme se k naší hře, kterou jsme zvyklí hrát na našem velkém a hlavně rovném hřišti. Je dobře, že se kluci s tímto povrchem vyrovnali a dokázali potvrdit roli favorita,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Aleš Ručka.

Branky: 70. Stískal – 10. Socha, 24. Ermis, 31. Vrba, 36. Kalich. Sestava Kopř.: Morys (66. Beňo) – Ermis (85. Kühnert), Marek, Kalich, Ollender, Kudělka (85. Varga), Strnadel, Vrba (74. Babinec), Socha, Kocián, Horák.