Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Lašské muzeum s expozicí věnovanou kopřivnické výrobě hliněného zboží a místnímu rodáku malíři Zdeňku Burianovi - foto Ladislav Renner

Aktuality

Smokeman Kopřivničanům poradí, jak správně topit

Smokeman Kopřivničanům poradí, jak správně topit (18. 4. 2019) V rámci oslav celosvětového Dne Země do Kopřivnice dorazí Smokeman. V edukativní show pro děti i dospělé poradí Kopřivničanům, jak správně topit a čeho se naopak při vytápění domovů vyvarovat.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 2.0 MB)

Vylepšujeme komunikaci

Vylepšujeme komunikaci (18. 4. 2019) Snažíme se v rámci města lépe komunikovat. Ne vždy komunikujeme bezchybně, a proto hledáme způsoby, jak to zlepšit. Vyplňte, prosím, náš krátký dotazník. Pomůžete nám. Děkujeme.
DOTAZNÍK na bit.ly/obcane-dotaznik-koprivnice nebo ve vestibulu radnice.

Zimní stadion bude využíván po celý rok

Zimní stadion bude využíván po celý rok (17. 4. 2019) Kopřivnický zimní stadion se brzy promění na celoročně užívané sportoviště. Tradiční ledovou plochu bude v jarních a letních měsících střídat nová multifunkční plocha nabízející vyžití pro další sporty.
Tisková zpráva

Informace o konání 4. zasedání zastupitelstva města

Informace o konání 4. zasedání zastupitelstva města (17. 4. 2019) Starosta města svolává na čtvrtek 25. dubna 2019 4. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16.00 hodin.
Program zasedání (pdf 50 kB)

Pohádkový les již tuto sobotu!

Pohádkový les již tuto sobotu! (17. 4. 2019) Sezonu akcí v přírodě v sobotu 20. dubna 2019 zahájí tradiční Pohádkový les. Malí i velcí milovníci pohádek se mohou těšit na dva okruhy v okolí Kamenárky.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 331 kB)

Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018

Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018 (11. 4. 2019) Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018 včera zcela zaplnilo kopřivnické kino. Z rukou vedení města převzalo ocenění šestnáct sportovců, osm trenérů a organizačních pracovníků a sedm družstev. Všem oceněným ještě jednou gratulujeme! Záznam z akce,
Vyhodnocení sportovci (pdf 46 kB)

Změna ve svozu bio odpadu

Změna ve svozu bio odpadu (9. 4. 2019) Společnost Slumeko upozorňuje, že svoz bio odpadu, který se měl uskutečnit 19. dubna 2019 (což je státní svátek!), bude proveden o den dříve, tedy 18.dubna 2019. Jedná se o svoz v místních částek Vlčovice, Mniší a vývoz kontejnerů o objemu 770 litrů.

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků!

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků! (9. 4. 2019) V našem okrese se šíří případy, při kterých jsou zejména senioři kontaktováni neznámým volajícím, jenž se představí jako jejich příbuzný (vnuk, syn, apod.) a požaduje půjčení peněz. Policie varuje, aby lidé žádný podobný požadavek neakceptovali a peníze nepředávali neznámým lidem, ani kdyby volající tvrdil, že dotyčný příbuzný nemůže dorazit, peníze potřebuje a proto za sebe někoho posílá. Rovněž policie varuje před vpouštěním cizích lidí do svých domovů. Jestliže se lidé s podobnou situací setkají, je třeba ji nahlásit na linku 158!

Výluka na trati Příbor - Štramberk, 12.-18. dubna 2019

(9. 4. 2019) Bližší informace o výluce

Začala jarní etapa deratizace města

Začala jarní etapa deratizace města (8. 4. 2019) Dnešním dnem začala tradiční jarní etapa deratizace Kopřivnice a všech tří místních částí. První vlna zahrnuje kladením nástrah a trvat bude zhruba měsíc.
Tisková zpráva

V kraji začali fungovat civilní záchranáři

V kraji začali fungovat civilní záchranáři (4. 4. 2019) Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje se snaží zdokonalovat své služby. Kromě profesionálních posádek mezi své zaměstnance zařadila také civilní zachránce neboli First respondery.
Tisková zpráva,
Informační leták (pdf 3.4 MB)

Prvním občánkem města Kopřivnice se stal Kuba

Prvním občánkem města Kopřivnice se stal Kuba (2. 4. 2019) Starosta Miroslav Kopečný přivítal v úterý 2. dubna prvního občánka města Kopřivnice roku 2019 Kubu Lindovského. Kuba se narodil 7. ledna v nemocnici ve Frýdku-Místku s váhou 4,05 kg a 53 cm. Od města dostal kojenecké oblečení, hračky a velkého plyšového medvěda.
Tisková zpráva

Setkání vedení čtyř novojičínských měst

Setkání vedení čtyř novojičínských měst (29. 3. 2019) Radnice dnes hostila setkání vedení čtyř novojičínských měst. K jednomu stolu zasedli zástupci Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm, Příboru a Kopřivnice, aby probrali témata stěžejní pro svá města a navázali na spolupráci započatou v předchozím volebním období.

Učitelé převzali ocenění v Ringhofferově vile

Učitelé převzali ocenění v Ringhofferově vile (27. 3. 2019) Kopřivnická radnice u příležitosti blížícího se Dne učitelů ocenila nejlepší pedagogy a pedagogické pracovníky za loňský rok. Ocenění z rukou starosty města za svou práci převzalo dvacet sedm učitelů.
Tisková zpráva

Seminář poradí jak úspěšně získat kotlíkovou dotaci

Seminář poradí jak úspěšně získat kotlíkovou dotaci (27. 3. 2019) Topíte doma starým kotlem na ruční přikládání? Zajímá vás, jak zmírnit dopady topení na životní prostředí? Pak právě vám je určen seminář týkající se kotlíkových dotací, který se uskuteční ve středu 17. dubna 2019 v Kopřivnici.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 748 kB)

V dubnu odstartuje třetí ročník Křížovkářské ligy

V dubnu odstartuje třetí ročník Křížovkářské ligy (26. 3. 2019) Potřetí se Kopřivnice zapojí do projektu Ivana Sekaniny a Moravskoslezského kraje, takzvané Křížovkářské ligy. Soutěž pro milovníky křížovek starší šedesáti let odstartuje již 4. dubna 2019. Tisková zpráva

Práce na komunitním centru PětKa jdou do finále

Práce na komunitním centru PětKa jdou do finále (26. 3. 2019) Stavební práce na novém kopřivnickém komunitním Centru PětKa pomalu, ale jistě finišují. Otevření pro klienty i návštěvníky je naplánováno na přelom května až června letošního roku. Tisková zpráva

Město se opět rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky energií

Město se opět rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky energií (14. 3. 2019) Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky elektřiny a plynu pro domácnosti a firmy sídlící v Kopřivnici a jejím správním okolí. První zájemci o úsporu zmíněných energií se mohou do e-aukce hlásit již příští pondělí 18. března 2019. Tisková zpráva

MŠ Záhumenní získala bronzové ocenění Skutečně zdravá škola

MŠ Záhumenní získala bronzové ocenění Skutečně zdravá škola (12. 3. 2019) Mateřská škola Záhumenní dosáhla bronzového certifikátu v programu Skutečně zdravá škola tím, že naplnila jeho kritéria a zařadila se tak mezi dalších 65 oceněných škol v České republice. V Moravskoslezském kraji je do tohoto programu zapojeno zatím 32 mateřských a základních škol, z nichž bronzový certifikát získalo jen 7 z nich. Osmou oceněnou školou je právě MŠ Záhumenní Kopřivnice. Tisková zpráva

Výstava mapuje turistické aktivity seniorů

Výstava mapuje turistické aktivity seniorů (7. 3. 2019) Třicet let trvání pěší turistiky seniorů připomíná od včerejška výstava ve vestibulu kopřivnické radnice. Na vernisáži promluvil neoficiální vedoucí Antonín Vurst, který navázal na práci svých předchůdců Zdeňka Klečky a zakládajícího Emila Václavíka.
Tisková zpráva

Jarní čištění města je na spadnutí

Jarní čištění města (7. 3. 2019) Již příští týden vyrazí do kopřivnických ulic čistící vozy. Tradiční jarní úklid města začne v pondělí 11. března 2019. Občany o jednotlivých etapách úklidu s předstihem informují dopravní značky s dodatkovou tabulkou.
Tisková zpráva, Harmonogram čištění místních komunikací (pdf 33 kB)

Kopřivnický hřbitov čeká rekonstrukce

Kopřivnický hřbitov (6. 3. 2019) Kopřivnický hřbitov se po letech dočká zasloužené rekonstrukce. Převážně stará část místa posledního odpočinku by již na podzim letošního roku mohla dost výrazně změnit svou podobu.
Tisková zpráva

Štramberský Jasoň

Štramberský Jasoň (4. 3. 2019) Turisté a milovníci přírody pozor! Byla spuštěna registrace na letošní třetí ročník turistického pochodu Lašskou bránou Beskyd - Štramberského Jasoně! Registrovat se můžete na adrese: http://www.bezvabeh.cz/strambersky-jason/register.

Vedení města diskutovalo s mladými o životě v Kopřivnici

Vedení města diskutovalo s mladými o životě v Kopřivnici (21. 2. 2019) Názory na to, jak vnímají život v Kopřivnici mladí, si ve středu 20. února vyslechlo vedení města. Pět desítek žáků druhého stupně ze všech kopřivnických škol diskutovalo se starostou a místostarosty o problémech a příležitostech v našem městě.
Tisková zpráva

Kopřivnice by se nového centra měla dočkat do roku 2021

Parkoviště na Severu je v provozu (9. 1. 2019) Město Kopřivnice získalo povolení na realizaci dlouho očekávané revitalizace centra města. Obyvatelé i návštěvníci by se nového moderního centra měli dočkat do roku 2021.
Tisková zpráva

Kopřivnice potvrdila, že patří mezi nejlepší realizátory místní Agendy 21

Kopřivnice potvrdila, že patří mezi nejlepší realizátory místní Agendy 21 (5. 12. 2018) V úterý 4. prosince převzali zástupci města Kopřivnice potvrzení o splnění všech kritérií pro udělení kategorie B v realizaci místní agendy 21.
Tisková zpráva

Kniha Kopřivnice 70 je v prodeji

(4. 10. 2018) Nová kniha o Kopřivnici s názvem Kopřivnice 70 je od dnešního dne v prodeji. Zájemci ji prozatím mohou zakoupit na dvou místech, a to v Regionálním muzeu Kopřivnice a kopřivnickém informačním centru. Tisková zpráva

Změny ve vydávání občanských průkazů, cestovních dokladů a řidičských průkazů od 1. 7. 2018

(21. 6. 2018) Změny ve vydávání občanských průkazů od 1. července 2018 - Informace (pdf 488 kB)
Změny ve vydávání cestovních pasů od 1. července 2018 - Informace (pdf 361 kB)
Včasné vyřízení cestovních dokladů před letní sezónou - Informace (pdf 240 kB)
Změny ve vydávání řidičských průkazů od 1. července 2018 - Informace (pdf 149 kB)

Radnice pokračuje v tradici oceňování dárců krve

(14. 6. 2018) Kopřivnická radnice pokračuje v obnovené tradici oceňování bezpříspěvkových dárců krve. Ve středu 13. června v 16 hodin ve Vile Machů byli z rukou starosty Miroslava Kopečného odměněni dárci, kteří v loňském roce dosáhli 40, 80, 120, 160 a 240 odběrů. Tisková zpráva

Sběrný dvůr nově přijímá jedlé oleje a tuky z domácností

(21. 5. 2018) Město Kopřivnice upozorňuje občany, že na sběrném dvoře na ulici Panské je možné od pondělí 21. května ukládat použité jedlé oleje a tuky z domácností.
Tisková zpráva

Bioodpad lze odvést do sběrného dvora

(11. 4. 2018) Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. "Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat," uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Kopřivnice má vlastní Senior Point

(8. 11. 2017) Ve středu 8. listopadu byl v Kopřivnici slavnostně otevřen Senior Point. Jak napovídá sám název, jedná se o kontaktní místo, kam si budou moci pro radu, pomoc nebo informace přijít dříve narození. Tisková zpráva

Zájemci si mohou nechat zasílat hlášení rozhlasu

(10. 9. 2015) Město Kopřivnice nabízí novou možnost získávání informací o dění ve městě. Na základě podnětů občanů, kteří bývají v době vysílání městského rozhlasu mimo město, bude zájemcům zasílat texty hlášení přímo na jejich e-mailové adresy. Kdo má o tuto službu zájem, může se přihlásit na e-mailu informace(zavináč)koprivnice.cz.

Pejskaři si mohou vyzvedávat sáčky na exkrementy

(4. 2. 2015) Od 4. února si mohou majitelé psů, kteří v loňském roce v Kopřivnici řádně zaplatili místní poplatek ze psů, vyzvedávat na radnici sáčky na psí exkrementy. Každý z řádně platících kopřivnických pejskařů má nárok na dvě balení po 50 kusech zdarma. Výdej probíhá na Informacích ve vestibulu radnice.

Dotazník: Jak město komunikuje?
Měření rychlosti radarem

Informace o kvalitě ovzduší

Polétavý prach - PM10 [µg/m3]-
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%

Kopřivnické noviny

Město Kopřivnice ocenilo nejúspěšnější sportovce a trenéry roku 2018

Plavkyně a běžkyně Nikola Chovanečková (SK Kopřivnice) byla za své úspěchy v loňském roce oceněna v rámci města a v březnu také na úrovni okresu.
  FOTO: KRISTINA ČABLOVÁKopřivnice (cab) – Velkou převahu měli kopřivničtí zástupci na vyhlašování nejúspěšnějších sportovců okresu Nový Jičín, proto také výčet těch ...

Květnová Férová snídaně přinese zajímavý program

Kopřivnice (hod) – I letos proběhne celorepublikový piknikový happening v Kopřivnici. Férovou snídani chystá kopřivnická radnice na sobotu 11. května v parku E. ...

Národní cena České republiky za jakost - 2016

Realizované projekty

Hlavička stránky
 
Dětské dopravní hřiště a úpravy zahrady MŠ I. Šustaly
celkové výdaje projektu - 11.648.000 Kč
přiznaná dotace - 9.048.000 Kč
podíl města - 2.600.000 Kč
Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS