Kopřivnické noviny číslo 9/2018 ze dne 08.03.2018

Hokejisty po výhře nad Porubou i přesto čekal v play-off Šumperk

(Počet zobrazení: 154)
HC Tatra Kopřivnice – HC RT TORAX Poruba 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Kopřivnice (cab) – Až do posledního kola neměli kopřivničtí hokejisté jasno, kdo bude jejich soupeřem ve čtvrtfinále play-off druhé ligy. Prestižní derby s Novým Jičínem by se konalo za předpokladu, že by Tatra porazila ve středu 28. února na domácím ledě Porubu, což se sice stalo, jenomže zároveň Valašské Meziříčí zvítězilo nad Hodonínem, a na Kopřiv- nici si tak udrželo dvoubodový náskok. Tudíž bylo jasné, že tatrováci změří síly s Draky ze Šumperku.

V minulém vzájemném měření sil Poruba přehrála kopřivnický celek 5:1, tentokrát však stejným výsledkem triumfovala Tatra. Již po 27 s hry sice hosté dostali k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili a záhy poté dokonce inkasovali, když se jednoduchou akcí prosadil Hrubý. V 10. minutě naopak hasil únik Ballnera Hromada a o tři minuty později úspěšně zasáhl i proti Nestrašilovi. V 15. minutě znovu udeřila Kopřivnice, kterou do dvougólového vedení dostal z dorážky Krutilovy střely Vyčesaný. O dvě minuty později však snížil Kaluža, k němuž se vrátil puk odražený od zadního hrazení. Hned vzápětí mohl srovnat Ollender, proti jeho pokusu ale Hromada vytasil lapačku. Do šatny přece jen odcházeli svěřenci Jaroslava Kofroně s dvoubrankovým náskokem, když Golova střela skončila za zády Kubáně.

Na skvělou první třetinu navázala Kopřivnice i v té druhé. Ve 29. minutě se podruhé v utkání trefil Gola a o necelou minutu později lovil puk ze své sítě Kubáň znovu, když jej překonal Sluštík. Došlo na střídání gólmanů a místo Kubáně zaujal mezi tyčemi Zavadil. Ten, stejně jako Hromada, do druhé přestávky již neinkasoval, a tak tatrováci odcházeli do útrob stadionu s pohodlným čtyřbrankovým náskokem.

V polovině závěrečné periody čelila Kopřivnice v oslabení náporu Ostravanů, ti ovšem příležitost nevyužili, stejně jako domácí v početní výhodě o chvíli později, a tak skóre již zůstalo 5:1 ve prospěch Tatry. „Klíčové bylo, že jsme na rozdíl od soupeře proměnili šance. Podržel nás Hromada, ale musím přiznat, že jsme měli také štěstí. Nebylo to tak jednoznačné, jak by se mohlo podle výsledku zdát. Konečně se nám podařilo hrát skoro celý zápas v pěti. Ačkoliv nám to páté místo nevyšlo, je ta výhra pro nás před play-off povzbuzující,“ vyjádřil se po zápase trenér Kofroň.

Branky Kopřivnice: 6. Hrubý (Pargač), 15. Vyčesaný (Krutil, Tomášek), 19. Gola (A. Kofroň, Hrubý), 29. Gola (Bail, J. Mach), 30. Sluštík (Červenka, Vyčesaný); sestava Kopř.: Hromada – Krutil, Heinzl, Štěpánek, Marek, Fojtík, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargač, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň.

Hokej Šumperk 2003 – HC Tatra Kopřivnice 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Š u m p e r k (cab) – K prvnímu utkání čtvrtfinálové série play-off východní skupiny II. ligy zajížděli kopřivničtí hokejisté do Šumperku již v sobotu 3. března. Na domácí mužstvo, stejně jako na brankáře Lakosila si však nepřišli.

Již úvod zápasu Tatře nevyšel, brzy totiž musela čelit přesilovce soupeře. Skóre se ale měnilo až v sedmé minutě, když Ostřanský zpoza brány našel před Hromadou volného Ďurkáče a ten bez větších problémů doklepl puk za brankovou čáru. Kopřivnice měla v závěru třetiny k dispozici početní výhodu, tu ovšem nevyužila.

Šance měli tatrováci v jejím pokračování i zkraje prostřední dvacetiminutovky, ale domácího gólmana nepřekonali, a to ani Kofroň v samo- statném úniku ve 22. min. O tři minuty později však Draci potrestali špatné střídání kopřivnické lavičky a již do tříbrankového vedení se dostali nedlouho poté. Tatra mohla ke konci třetiny snížit, šance ale zůstaly nevyužity. Navíc v poslední minutě pláchl v přesilovce Půhoný, a jelikož byl faulován, rozhodčí nařídil trestné střílení. To sice šumperský hráč proměnil, ale až z dorážky, což pravidla nedovolují.

Ve 45. min. Kopřivnice inkasovala v přesilovce, když špatné střídání potrestal blafákem Gewiese. V 52. minutě vychytal Golův pokus skvělým zákrokem Lakosil a o 9 s později přidal Šumperk pátou branku. Tři minuty před závěrečnou sirénou pak zpečetil vítězství trefou ve vlastním oslabení Cink. „Soupeř bohužel potrestal naše chyby. Za stavu, kdy jsme to mohli otočit, jsme nedali minimálně čtyři gólovky. Hra byla vyrovnanější, než ukazuje výsledek. Scházel nám prostě důraz před brankou,“ hodnotil trenér Kofroň první čtvrtfinálové utkání. Série se v pondělí 5. března přesunula do Kopřivnice a na domácím ledě vybojovali hokejisté výhru 3:2 (vzhledem k uzávěrce tohoto čísla novin vyjdou podrobnosti v dalším vydání). Na kopřivnickém zimním stadionu se tak odehraje ještě čtvrtý zápas v pátek 9. března od 18 hod.

Sestava Kopřivnice: Hromada - Stříž, Heinzl, Krutil, Marek, Fojtík, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargač, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň.