Kopřivnice - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 34/2022 ze dne 06.10.2022

Hokejisté vyhráli nejen doma, ale i v Havlíčkově Brodu

(Počet zobrazení: 1629)
Ve středečním utkání, které sehráli doma s Opavou, neponechali Kopřivničtí nic náhodě a zvítězili. Sólový únik Jiřího Pargáče ve 2. třetině skončil gólem v síti hostů.

HC ISMM Kopřivnice – HC Slezan Opava 9:4 (2:2, 5:1, 2:1)

Kopřivnice (hod) – Ve 2. kole se ve středu 28. září na domácím ledě utkal kopřivnický tým s Opavou. První branku vstřelil v první minutě domácí hráč Patrik Gola. V 9. min. vyrovnal opavský Kadula, když po buly před Baldikem vznikla nepřehledná situace. Další branku vstřelil po získání puku od Pindela v 16. minutě Filip Fojtík. Po necelé minutě ale Opavští opět srovnali, puk prosvištěl pod horní tyčí domácích.

Už po patnácti vteřinách druhé třetiny vstřelil svou druhou branku v utkání Filip Fojtík, který dorazil odraženou střelu za Pitákova záda. Za tři minuty nato využili domácí přesilovku, kdy puk odražený od tyče zametl do brány Daniel Häring a zvýšil skóre na 4:2. Opavané se dostali do tlaku a v 28. min. snížil skóre Vojtovič na 4:3. Za tři minuty po individuální akci Jiřího Pargáče vedli Kopřivničtí 5:3. V 35. min. zvýšil vedení domácích opět Daniel Häring na 6:3. Hra se začala kouskovat kvůli častým vyloučením. Dvojnásobnou přesilovku domácích využil Jan Dluhoš a zvýšil vedení Kopřivnice na 7:3.

V poslední třetině zvýšil skóre Dominik Ficek, který po akci v 47. min. dorážel z mezikruží. O minutu později opavský Vojtovič vstřelil svou druhou branku utkání a snížil skóre na 8:4. Poslední branku doklepl za záda brankáře René Bartošák, a završil tak stav utkání na 9:4. Závěr utkání byl hodně nervózní, když přibývaly bitky a za jednu šel předčasně do sprch Jiří Pargáč. Desátý gól na přání diváků již nepadl i přes poslední šanci hráčů ve žlutých dresech, kdy měli přesilovku 5 na 3. „Výsledek vypadal jednoznačně, ale sehráli jsme velmi těžké utkání. Musím pochválit tým za produktivitu, ale nebýt výborného výkonu gólmana, výsledek by nebyl tak jednoznačný,” okomentoval hru kopřivnický trenér Ladislav Majkus.

Branky: 1. Gola, 16. Fojtík, 21. Fojtík, 24. Häring, 31. Pargač, 35. Häring, 39. Dluhoš, 47. Ficek, 53. Bartošák. Sestava Kopř.: Baldik (Kubáň) – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošák, Bail, Marek, Petrek – Suchý, Gola, Pargáč, Häring, Brodek, Mach, Pavlík, Kleniar, Indrst, Velecký, Pindel, Fojtík, Sluštík.

BK Havlíčkův Brod – HC ISMM Kopřivnice 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Havlíčkův Brod (hod) – Kopřivnice vyjela k prvnímu venkovnímu utkání na horkou půdu do Havlíčkova Brodu. Hra v první třetině se nesla ve vyrovnaném duchu, ale gólově měli domácí navrch. Již na konci druhé minuty trefil domácí Moučka poloprázdnou bránu hostí. Druhý gól dal Matěj Mach. O dvě minuty později Bruslaři znovu vedli, kdy z dorážky se prosadil Valášek.

První polovinu druhé části domácí mužstvo kontrolovalo hru. Poté se ale situace obrátila. Havlíčkův Brod dostal ve vlastní přesilovce dva góly. Nejdříve se ke střele z levého kruhu dostal Matěj Mach. O chvíli později pak Matěj Mach skóroval znovu, a tak zkompletoval hattrick. Trable Bruslařů pokračovaly. Matěj Mach se po levé straně cpal na bránu. Navázal na sebe oba obránce, čímž uvolnil na středu kluziště volného Jiřího Pargáče, jenž zvyšoval již na 4:2. Havlíčkův Brod ještě do konce třetiny snížil v 39. min na 4:3.

Třetí třetina již moc hokejové krásy nenabídla. Veškeré naděje na závěrečný tlak pak zhatil Čermák, jenž si tři a půl minuty před koncem vykoledoval za podrážení a nesportovní chování čtyřminutový trest. Havlíčkův Brod zkusil v poslední minutě vyrovnat při hře bez brankáře. Toho využil Matěj Mach, který tak skóroval počtvrté. ,,Po celé utkání jsme byli trpěliví, zejména první dvě třetiny. Tým z Havlíčkova Brodu je dobrý, ale kluci předvedli dobrý výkon,” konstatoval po utkání trenér Ladislav Majkus.

Branky: 2. Moučka, 7. Valášek, 39. Kopic – 5. Mach, 33. Mach, 34. Mach, 38. Pargač, 60. Mach. Sestava Kopři.: Kubáň (Baldik) – Ficek, Marek, Bartošák, Bail, Petrek, Hlaváč – Velecký, Fojtík, Häring – Pindel, Kleniar, Sluštík – Indrst, Brodek, Gola – Pargač, Urban, Mach.