Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.10.2019 - Házenkářské derby se Zubřím sledovala plná hala

Kopřivnické noviny číslo 35/2019 ze dne 10.10.2019

Házenkářské derby se Zubřím sledovala plná hala

(Počet zobrazení: 103)
KH Kopřivnice – HC ROBE Zubří 25:25 (13:15)

Kopřivnice (cab) – Vyprodaná hala ZŠ E. Zátopka viděla v sobotu 5. října dramatické derby pátého kola Strabag Rail extraligy mezi házenkáři Kopřivnice a Zubří, v němž se oba týmy po celou dobu utkání o vítězství přetahovaly a nakonec si body rozdělily.

Od začátku bylo skóre vyrovnané, i když hosté Kopřivnici pustili poprvé do vedení až ve 22. min. To však netrvalo příliš dlouho, za stavu 11:11 neproměnil Střelec sedmimetrový hod a Zubří si poté vytvořilo tříbrankový náskok, který kopřivnický celek do přestávky o jednu trefu zredukoval. Ze začátku druhé půle si hosté udržovali jedno až dvougólové vedení, ve 41. min. však tým Lubomíra Veřmiřovského srovnal, a dokonce utekl na rozdíl tří branek. Zuberští ovšem využili dvojnásobnou přesilovku a v 53. min. bylo skóre opět nerozhodné. V poslední minutě za stavu 25:25 hrála Kopřivnice v oslabení, Marek Žingor chytil vyloženou šanci Jurka z křídla a jeho tým tak měl výhodu posledního útoku. Donosova střela z pravé spojky šla však mimo tři tyče. „Mám stejně jako trenér hostů z dnešního utkání smíšené pocity. Zubří má velmi kvalitní kádr a dnes mi přišlo, že byli silnější. Udělali jsme hodně chyb. Nevím, jestli to bylo nedisciplinovaností nebo silou soupeře, který nás k tomu donutil. Možná se kluci zalekli vyprodané haly. Je to vše o zkušenosti a o klidu, i když je pravda, že chybovali i zkušení hráči. Nakonec jsem za bod asi rád, protože Marek Žingor chytil v poslední minutě šanci Jurkovi. My jsme sice mohli dát vítěznou branku, ale to už bylo z dálky. Takže asi spokojenost, i když se smíšenými pocity,“ okomentoval zápas trenér Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec 3/2, Zima, Jan Gřes 1, Petřík 1, Tkadleček 1, Polcar, Fulnek 6, Jonák, Škarpich, Brito Benítez 2, Očkovič, Donoso Andalaft 7, Hanus 3, Bukovský 1; sedmimetrové hody: 4/2 – 1:1; vyloučení: 7:6.