Kopřivnické noviny číslo 18/2018 ze dne 10.05.2018

Házenkáři vyzvou v boji o 7. příčku Frýdek-Místek

(Počet zobrazení: 32)
KH Kopřivnice – HBC Ronal Jičín 28:29 (14:10)

Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí házenkáři si po odvetném utkání s Jičínem, které předehrávali v domácí hale v úterý 1. května, nakonec zahrají s Frýdkem-Místkem o 7. místo. Po prohře 24:31 v Jičíně potřebovali doma vyhrát nejméně stejným rozdílem, aby se alespoň házely sedmimetrové hody, což se ale nestalo.

Začátek utkání byl vyrovnaný, pak si ale kopřivnický celek vytvořil náskok, který se do přestávky ustálil na čtyřech brankách. Soupeř ani jednou během prvního poločasu nevedl, to se však změnilo ve druhé půlhodině hry. Ve 47. minutě Ronal vyrovnal a poté šel poprvé do vedení. Kopřivničtí se sice dotáhli a znovu se chopili vedení, ale v 55. minutě hosté definitivně překlopili skóre na svou stranu a o jednu branku zvítězili.

„Se zápasem jsem velmi spokojený. Nehraje se tady lehce, Lubomír Veřmiřovský vytvořil skvělou partu mladých kluků, která funguje, a o to více nás těší, že jsme po dlouhé době vyhráli venku,“ uznal kvalitu kopřivnického mužstva trenér Jičína Petr Mašát. Stejně jako po prvním utkání ani po tom druhém nebyl šéf kopřivnické lavičky Veřmiřovský s výkonem hráčů spokojen. „Jsem z jejich přístupu zklamaný. Bylo to jen o bojovnosti a chuti se porvat, což mi u nich tady i venku chybělo. Zápasy o 5.-8. místo jsou možná méně atraktivní, ale pokud budu vycházet z toho, že mě házená baví, tak potom nerozumím tomu, že když je zápas, nejdu tam bojovat o vítězství a zahrát si,“ dodal Veřmiřovský s odpovědí na otázku, co zlepšit do dalších dvou zápasů, že on, Jirka Gřes a Daniel Prepsl si nechají vyrobit dresy a budou hrát, protože je ta házená bavit určitě bude.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec 2, Rachač 2, Zima, Jan Gřes 5, Mička, Petřík, Holbein 4, Unger 1, Jonák, Švébiš, Mráz, Hanus 4, Mynář 2, Bukovský 8/4; 7m hody: 4/4 – 2/1; vyloučení: 1:3.