Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 14.03.2019 - Házenkáři půjdou s jistotou do play-off ze třetí příčky
Lašská naučná stezka - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 10/2019 ze dne 14.03.2019

Házenkáři půjdou s jistotou do play-off ze třetí příčky

(Počet zobrazení: 1149)
KH ISMM Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 28:26 (13:13)

Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí házenkáři v sobotu 9. března, kdy v předposledním kole Strabag Rail extraligy hostili ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka celek Nového Veselí, prodloužili šňůru jarní neporazitelnosti. Zároveň to byl přímý boj o třetí místo v tabulce, který Kopřivnice zvládla, a na tom, že právě ze třetí příčky půjde i do čtvrtfinále play-off, nic nezmění ani poslední utkání s Duklou Praha, která by teoreticky mohla být jejím soupeřem. O tom však rozhodne poslední kolo v sobotu 16. března, ve hře o šesté místo jsou ještě Jičín a Frýdek-Místek.

Prvních deset minut zápasu s Novým Veselím bylo naprosto vyrovnaných, poté se však kopřivničtí házenkáři třemi brankami v řadě dostali do vedení. To si udrželi do 26. minuty, kdy hosté srovnali na 11:11 a za vyrovnaného skóre (13:13) se šlo také do šaten. Ve druhém poločase pokračoval dramatický vývoj utkání. Buď Kopřivnice vedla o jednu branku, nebo bylo srovnáno. Ve 43. minutě sice Nové Veselí odskočilo o dvě branky, na to ovšem svěřenci Lubomíra Veřmiřovského zareagovali a opět se oba celky tahaly o výsledek. V 58. minutě o jeden gól vedl soupeř, jenomže kopřivnickou bránu uzavřel Chalupa a po dvou trefách Očkoviče a jedné Bukovského v poslední minutě Kopřivnice strhla vítězství na svou stranu.

„My jsme neskutečně šťastní, oproti zápasu v Novém Veselí na podzim se tentokrát štěstí přiklonilo na naši stranu. Za mě obrovská spokojenost. Získali jsme třetí místo, které jsme si přáli. Nyní se už musíme připravit na play-off, což bude úplně jiná liga,“ dodal k utkání trenér Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Chalupa, Žingor, Ripper – Střelec 1, Zima, Jan Gřes 4, Čadra 4, Petřík 2, Holbein 2, Unger, Hardt, Fulnek 6, Jonák 2, Očkovič 3, Bukovský 4; sedmimetrové hody: 1/0 - 7/4; vyloučení: 6:6.