Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 05.12.2019 - Házenkáři odehráli dva zápasy s infarktovým závěrem, uspěli jen jednou
Bezručova vyhlídka - foto Lukáš Filip

Kopřivnické noviny číslo 43/2019 ze dne 05.12.2019

Házenkáři odehráli dva zápasy s infarktovým závěrem, uspěli jen jednou

(Počet zobrazení: 78)
KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 30:29 (15:17)

Kopřivnice (cab) – Velmi nabitý program mají koncem roku házenkáři KH ISMM Kopřivnice a nijak jim k tomu nepomáhá ani jejich zdravotní stav. Ve středu 27. listopadu je čekalo čtvrtfinále Českého poháru na palubovce Karviné, kde jim sice nevyšel první poločas, v tom druhém však skóre dotáhli a nakonec prohráli jen o jedinou branku, když v poslední sekundě vychytal Bukovského domácí brankář.

„První poločas nechci úplně hodnotit, ale ten druhý byl z naší strany odehrán velmi koncentrovaně. Zlepšili jsme obranu a skvěle zachytal Petr Chalupa. V koncovce utkání jsme mohli odskočit na dvě branky a tam by bylo podle mě po zápase. Jenže jsme nedali dvě sedmičky a dva čisté proskoky. Nevím, jestli to bylo naší hloupostí či tlakem, že hrajeme zrovna v Karviné a můžeme tady uspět. V semifinále jsme dlouho nebyli a po tom průběhu, kdy jsme se vraceli do zápasu, je prohra obrovským zklamáním,“ smutnil kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský.

Moc času na regeneraci hráči neměli, protože již v sobotu je čekalo dvanácté extraligové kolo na domácí palubovce proti Lovosicím, které však také měly za sebou pohárové utkání. Po vyrovnaných prvních minutách se dostali do vedení hosté, kteří svůj náskok do 18. min. navýšili až na rozdíl sedmi branek. Kopřivničtí dopláceli především na neproměňování sedmimetrových hodů, na chyby a také na skvěle chytajícího Rangla. Do přestávky se jim však přece jen podařilo manko zredukovat na rozdíl dvou branek.

Ve druhém poločase se začalo přiostřovat a obě mužstva měla k dispozici sedmimetrové hody, Kopřivnici ale tato dovednost příliš nešla. K již z tréninku zraněnému brankáři Žingorovi a v průběhu zápasu ne úplně fit Petříkovi a Bukovskému se přidal Hanus po tvrdém střetu se soupeřem a o chvilku dříve taky Střelec, kterému musel Jiří Gřes starší ošetřit ucho. Ve 48. min. Kopřivnice konečně srovnala a poté se dostala do těsného náskoku. Minutu před koncem utkání neproměnil střelecký pokus Bukovský a lovosický trenér Farář si vzal time-out. Hosté se však v útoku dopustili technické chyby, a když si bral tentokrát oddechový čas trenér Veřmiřovský, zbývalo do závěrečné sirény již jen 23 s. Kopřivničtí házenkáři sice neproměnili poslední útok, ale Lovci už neměli na srovnání čas.

Oba trenéři se na tiskové konferenci shodli, že zápas byl vyrovnaný a vyhrál ten šťastnější. „Přišlo mi, že to bylo hrozně utrápené, kluci byli pod tlakem. Nebyli jsme schopni ubránit Trkovského, který na sebe stahoval dva hráče, a Lovosice z toho profitovaly. Když jsme pak na něj začali hrát osobku a vytáhli jsme se na jedna pětku, tak pak přišel obrat. Ve druhém poločase to bylo všechno kolem branky a nakonec jsme se štěstím vyhráli. Za to jsem strašně rád, protože ne vždy bude mít tým formu, a i když jsme se dnes trápili, nakonec jsme to vítězství vybojovali,“ oddechl si po dramatickém utkání Veřmiřovský. Ve středu 4. prosince pak Kopřivnice dohrávala 11. kolo doma s Plzní, to se však hrálo až po uzávěrce tohoto čísla novin, a další extraligový zápas čeká kopřivnické házenkáře již v neděli ve Frýdku-Místku.

Sestava a branky Kopřivnice: Chalupa, Ripper – Střelec 9/2, Zima 3, Jan Gřes 2, Petřík, Tkadleček 1, Polcar, Fulnek 4, Jonák 1, Škarpich, Brito Benítez 4, Donoso Andalaft 2, Hanus 3, Bukovský 1; sedmimetrové hody: 7/2 – 5/3; vyloučení: 4:7.