Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 12.09.2019 - Házenkáři na úvod sezony v Lovosicích nebodovali
Expozice Dany a Emila Zátopkových v Technickému muzeu Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 31/2019 ze dne 12.09.2019

Házenkáři na úvod sezony v Lovosicích nebodovali

(Počet zobrazení: 111)
HK FCC Město Lovosice – KH ISMM Kopřivnice 37:33 (18:16)

Lovosice (cab) – Hned v úvodním kole Strabag Rail extraligy mužů čekala kopřivnické házenkáře ta nejdelší cesta na půdu soupeře. V sobotu 7. září odstartovali novou soutěžní sezonu na lovosickém zimním stadionu před téměř dvěma a půl tisíci diváky, bohužel však prohrou.

Utkání bylo součástí velkého mládežnického turnaje a zároveň oslavou házené v Ústeckém kraji. Část výtěžku ze vstupného věnují pořadatelé na konto handicapovaného Adama Jíry a přispějí také oba týmy, za každý vstřelený gól stokorunou. Kopřivnice nastoupila již bez Filipa Hardta a Petra Ungra, kteří oblékají dres Frýdku-Místku, a Jana Holbeina, jenž ukončil kariéru. Naopak na palubovce byli vidět Dominik Tkadleček (Litovel), Chilan Victor Andrés Donoso Andalaft (Itálie) a Portoričan Edwin Brito Benítez (Španělsko).

Skóre utkání otevřela ve čtvrté minutě Kopřivnice a vytvořila si až tříbrankový náskok, který plus minus udržovala až do 22. min. Čtyřmi góly v řadě však Lovci skóre otočili, poté bylo vyrovnáno, ale nakonec domácí přece jen odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením. Zkraje druhého poločasu sice kopřivnický celek srovnal, bylo to ovšem v zápase naposledy. Nevycházely mu rychlé přechody do útoku, naopak z toho těžily Lovosice a navíc mezi tyčemi čaroval brankář Daniel Rangl. V 54. min. ztrácela Kopřivnice jen tři branky a mohla s výsledkem ještě něco udělat, ale i přes snahu kopřivnických házenkářů si nakonec Lovci vítězství pohlídali. „Budeme si ještě dělat podrobný rozbor, ale zatím z předběžné analýzy čísel vychází, že hlavní rozdíl byl v brankářích, technických chybách a rychlých protiútocích. V těchto třech parametrech se nám nedařilo. V prvních 20 minutách jsem byl s hrou spokojený, tak bychom se chtěli v sezoně prezentovat, jenomže jsme pak začali být zbrklí a zbytečně ztráceli míče. Bohužel jsme měli jen 14 dnů na to, abychom si prošli všechny typy systémů, to se nedá stihnout, takže noví hráči se musí postupně do týmu zapracovat. Ale své kvality mají. Zápas je pro mě zklamáním, ale musíme to hodit za hlavu a připravit se na domácí utkání proti Frýdku-Místku,“ poukázal na sobotní derby kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa, Ripper – Střelec 6/4, Jan Gřes, Čadra 2, Petřík, Tkadleček 5, Fulnek 4, Jonák, Škarpich, Brito Benítez 1, Očkovič, Donoso Andalaft 6, Hanus 7, Bukovský 2; sedmimetrové hody: 1/0 – 5/4; vyloučení: 5:0.