Původní měšťanská škola (1908) na Masarykově náměstí - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 39/2018 ze dne 08.11.2018

Házenkáři doma selhali, v Hranicích však zářili

(Počet zobrazení: 36)
Petr Unger byl v domácím zápase s Jičínem s pěti brankami druhým nejlepším kopřivnickým střelcem, na vítězství to však nestačilo.
další fotografie

KH Kopřivnice – HBC Ronal Jičín 23:31 (10:17)

Kopřivnice (cab) – Po dvouapůltýdenní reprezentační pauze pokračovala ve středu 31. října podzimní část Strabag Rail extraligy mužů v házené sedmým kolem. Kopřivnice v něm hostila tým jičínského Ronalu, a to stále bez Jana Hanuse a Filipa Hardta, kteří od disciplinární komise obdrželi stopku za potyčku v domácím utkání s Karvinou. Jičínští využili spousty technických chyb Kopřivnice a zaslouženě si na severovýchod Čech odvezli dva body.

Začátek utkání vyšel Ronalu lépe, kopřivničtí házenkáři však ve čtvrté minutě srovnali. To však také bylo naposled v celém duelu. Hosté si totiž v následujících minutách vybudovali solidní náskok, který se do přestávky vyšplhal až na rozdíl sedmi branek. Do druhého poločasu sice kopřivničtí hráči nastoupili s větší chutí porvat se o výsledek, ale znovu to byl Jičín, podle jehož not se hrálo. V poslední desetiminutovce již bylo jasné, že body tentokrát doma nezůstanou.

„Jičín vyhrál zaslouženě, celých šedesát minut byl nastavený bojovat. My se celý týden na zápas připravovali, ale kluci nesplnili téměř nic, co jsme si řekli. Dnes nebojovali a to je ta nejhorší věc, která se, hlavně doma, může stát. Snažili se možná deset minut ve druhém poločase, kdy chtěli skóre snížit, ale to je na extraligu málo. Nás vždy zdobila bojovnost a tu jsme bohužel dnes nepředvedli, takže z mé strany rozhodně velká nespokojenost,“ těžko nacházel slova po prohraném zápase trenér kopřivnického mužstva Lubomír Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Brůna, Střelec, Karban, Zima, Jan Gřes, Čadra 8, Petřík 2/1, Holbein 1, Unger 5, Fulnek 4, Jonák, Filouš, Očkovič 1, Bukovský 2; sedmimetrové hody: 1/1 – 5/3; vyloučení: 2 (přímá ČK Brůna) - 5.

Cement Hranice – KH Kopřivnice 23:28 (12:15)

Hranice (cab) – Zatímco ve středečním utkání kopřivnickým házenkářům chyběla bojovnost, v sobotu 3. listopadu ji opět nalezli. V osmém kole zajížděli do Hranic, kde v loňském roce neuspěli, tentokrát si však šli od začátku za vítězstvím.

Domácím sice vyšel úvod zápasu, v jedenácté minutě vedli 5:2, ale Kopřivnice brzy srovnala. Až do 22. minuty se skóre pohybovalo plus minus jedna branka, kopřivnický celek však třemi trefami v řadě odskočil a třígólový náskok si udržel až do přestávky. Ve druhém poločase ve svém tlaku svěřenci Lubomíra Veřmiřovského nepolevili, navíc ještě přitvrdili v obraně, přes kterou se Hranice jen těžko probíjely. Kopřivnice své vedení postupně navýšila až na rozdíl sedmi branek a zápas v pohodě dovedla do vítězného konce. „Dneska kluci zvítězili zaslouženě, protože chtěli po celých šedesát minut vyhrát mnohem více než soupeř. Pro nás to jsou důležité body, ale hlavní je, že si kluci ověřili, že pokud budou bojovat, mohou porazit každého. Cítím hrdost za dnešní výkon,“ byl po zápase nadmíru spokojen trenér Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Brůna 1, Střelec 3, Karban, Zima, Jan Gřes 4, Čadra 6, Petřík 2, Holbein 1, Unger 1, Fulnek 2, Jonák, Filouš, Očkovič, Bukovský 8; 7metrové hody: 1/1 – 0/0; vyloučení: 4:7.