Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 09.05.2019 - Házenkáři budou hrát odvetu na zimním stadioně

Kopřivnické noviny číslo 18/2019 ze dne 09.05.2019

Házenkáři budou hrát odvetu na zimním stadioně

(Počet zobrazení: 91)
TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 31:24 (15:13)

Nové Veselí (cab) – Po domácím vítězství nad Lovosicemi o šest branek postoupili kopřivničtí házenkáři do boje o konečné páté místo v Strabag Rail extralize. K prvnímu utkání do Nového Veselí však v pátek 3. května odcestovali pouze s dvanácti hráči a i kvůli tomu nakonec budou muset dohánět sedmibrankovou ztrátu.

Na kopřivnické lavičce chyběli zraněný Petřík, nemocný Hardt, nemohl přijet ani Unger a Bukovský se rovněž potýkal se zraněním. I přesto bylo 50 minut utkání téměř vyrovnaných. V 7. min. byl stav 5:5, poté však domácí utekli do třígólového náskoku. Ten si plus minus udržovali až do 25. min., kdy Kopřivnice srovnala na 11:11. Během tří minut ovšem Nové Veselí znovu uteklo na rozdíl tří tref, ve 29. min. snížil ze sedmičky Střelec (15:13) a v poslední minutě se mohl kopřivnický celek dostat do kontaktu, ale Schamse zachránila tyč.

Také ve druhém poločase si domácí drželi náskok jedné či dvou branek. Ve 41. min. sice vedli o tři, ale poté Kopřivnice znovu ztrácela jeden, maximálně dva góly. Ve 47. min. se nejprve vyznamenal Chalupa a z protiútoku mohl za stavu 22:23 srovnat Střelec, ale bohužel domácí brankář byl proti. Ještě v 52. minutě ztrácela Kopřivnice jen dvě branky a trenér Lubomír Veřmiřovský si vzal oddechový čas, ten však nezafungoval. Nové Veselí čtyřmi trefami v řadě odskočilo na 28:23, na což Veřmiřovský zareagoval druhým time-outem, ale nic platné, domácí nakonec zvítězili 31:24.

„Dlouho jsme se drželi na dostřel, ale nezvládli jsme koncovku. Myslím, že jsme odpadli fyzicky. Dělala nám problémy hra jejich pivota a rozdíl byl také v obraně a brankářích, na to se budeme muset v odvetě zaměřit. Byla to podobná hra jako v Lovosicích, ale Nové Veselí je lepší, takže to teď budeme mít hodně těžké,“ je si vědom trenér Veřmiřovský. Odvetné utkání v sobotu 11. května však bude hodně neobvyklé. Hrát se totiž bude od 19 hod. na zimním stadioně, kde je instalován speciální povrch. „Vše máme od svazu schválené. Chceme to pojmout jako show, rozloučení s fanoušky. Chystáme předzápas staré generace, přijet by měl trenér české parahokejové reprezentace Jiří Bříza, bývalí skokani na lyžích Jakub Janda a Jaroslav Sakala a domlouváme také koncert Voxela,“ prozradil program posledního utkání sezony Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Karban 1, Střelec 9/5, Jan Gřes 2, Čadra 3, Holbein, Fulnek 5, Jonák, Očkovič 3, Hanus 1, Bukovský; sedmimetrové hody: 3/1 – 7/5; vyloučení: 0:4 (ČK Štohanzl).