Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 12.09.2019 - Fotbalisté FC Vlčovice-Mniší nadělili Skotnici pět branek

Kopřivnické noviny číslo 31/2019 ze dne 12.09.2019

Fotbalisté FC Vlčovice-Mniší nadělili Skotnici pět branek

(Počet zobrazení: 116)
FK Skotnice – FC Vlčovice-Mniší 0:5 (0:2)

Skotnice (cab) – Po dvou těsných prohrách z předchozích dvou kol fotbalisté FC Vlčovice-Mniší potřebovali výhru jako sůl. A ve Skotnici, kde v sobotu 7. září hráli 6. kolo I. B tř. sk. D, jim to tam padalo jako růže na střelnici, čímž hned poskočili v tabulce z deváté na pátou příčku.

Skóre otevřel vlčovický celek již v osmé minutě z rychlého protiútoku po levé straně. Roman Jalůvka poslal přesný centr do šestnáctky, kde Julínek a Jiří Jalůvka svedli souboj s domácí obranou a druhý jmenovaný nakonec skóroval. Domácí hrozili z rohových kopů a autových vhazování, ale obrana Vlčovic byla spolehlivá. Naopak jeden roh využili ve 34. min. Vlčovičtí. Světlík poslal prudký centr na zadní tyč, k míči se dostal Jiřík a ten jej hlavou usměrnil do sítě. V závěru poločasu ještě Skotnice měla k dispozici dva rohové kopy, ty však vlčovičtí hráči spolu s brankářem Nezhodou úspěšně pokryli.

Po přestávce se domácí snažili o změnu výsledku, ale byli nepřesní a branku Vlčovic přímo neohrozili. V 73. min. se však na druhé straně kopala ze 14 m standardka, po které se přesně do šibenice trefil Polášek. O čtyři minuty později zvýšil již na 4:0 po rohovém kopu teprve minutu hrající Mihál, jenž dorazil Poláškovu hlavičku, kterou domácí gólman jen vyrazil před sebe. Konečný výsledek pak v 85. min. stanovil po centru Mihála z rychlého protiútoku svou druhou trefou v utkání Polášek.

Branky Vlčovice: 8. J. Jalůvka, 34. Jiřík, 73. a 85. Polášek, 77. Mihál; sestava Vlčovic: Nezhoda – Drozd, L. Lichnovský, R. Jalůvka, Růžička, J. Jalůvka, Polášek, Štefek (79. Klusák), Jiřík (62. Wolf), Světlík (76. Mihál), Julínek (60. Názalaník).