Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 10/2019 ze dne 14.03.2019

Florbalistům po prohře s Brnem skončila sezona

(Počet zobrazení: 31)
Jakub Kostelník (FBC Vikings Kopřivnice) se snaží ve druhé třetině třetího zápasu čtvrtfinále play-off proti Brnu proniknout k brance soupeře.

FBC Vikings Kopřivnice - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 8:9pp (1:3, 2:4, 5:1 – 0:1)

Kopřivnice (cab) – Florbalisté FBC Vikings Kopřivnice neodvrátili v sobotu 9. března na domácí palubovce mečbol Brna, ačkoliv k tomu nebyli daleko, a sezona tak pro ně skončila již ve čtvrtfinále play-off Národní ligy.

Vstup do utkání měli Vikingové dobrý, v šesté minutě je poslal do vedení střelou z půlky hřiště Lichnovský. Poté sice Kopřivnice ubránila oslabení, ve dvanácté minutě ale hosté srovnali a přesně o minutu později šli do vedení. To ještě navýšili v 17. minutě v oslabení a do třígólového náskoku se pak Brňané dostali ve třetí minutě druhé třetiny. Ve 25. minutě snížil Vávra, ale o půl minuty později kopřivnický celek znovu inkasoval a šestou branku brněnský celek přidal ve 34. minutě. Dvě minuty nato se skóre měnilo znovu, snížil Šimíček, jenže hosté dokázali opět rychle odpovědět.

Když ve druhé minutě závěrečné periody navýšili hráči Gullivers náskok už na pět gólů, málokdo věřil, že by ještě mohli Vikingové bojovat o vítězství. Ale vše odstartovala branka Vávry ve 44. minutě, o minutu později se tentýž hráč trefil znovu, ve 49. minutě přidal další gól Šimíček a za necelou minutu vsítil kontaktní branku Baďura. Bouřlivá atmosféra v hale nakonec pomohla kopřivnickému mužstvu minutu a půl před koncem srovnat, a to zásluhou Vávry, který si v utkání připsal celkem čtyři přesné trefy a k tomu přidal také jednu asistenci. V prodloužení sice Vikingové ubránili oslabení, ale nakonec přece jen tři minuty před koncem nastavené hrací doby padli po prudké střele Nechvátala ze středu hřiště.

„Začátek nám vyšel, ale soupeř ze dvou střel dvakrát skóroval a dostal se na koně. Chybělo nám nadšení, které je v play-off potřeba. To ale přišlo ve třetí třetině. Navíc ten, kdo prohrává, to má jednodušší, a za vyrovnáním nás hnala skvělá atmosféra. V prodloužení je to už pak loterie a štěstí se k nám bohužel nepřiklonilo. Soupeř byl hratelný, ale měl svou kvalitu. Rozhodlo asi jen štěstí, protože v tabulce jsme se skoro celou sezonu pohybovali v těsné blízkosti,“ komentoval vyřazení trenér Kopřivnice Milan Uvíra.

Branky Kopřivnice: 6. Lichnovský (Kresta), 25. Vávra (Kresta), 36. Šimíček, 44. Vávra (Opatřil), 45. Vávra (Baďura), 49. Šimíček (Soukal), 50. Baďura (Vávra), 59. Vávra (Lichnovský); sestava Kopř.: Strakoš (od 37. Klinka) – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Štefek, Kresta, Baďura, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Telčer, Fojtů, Mužný, Šimíček.