Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.10.2019 - Florbalisté ztratili vítězství, uspěli však v nájezdech
Národní cena České republiky za jakost - 2016

Kopřivnické noviny číslo 35/2019 ze dne 10.10.2019

Florbalisté ztratili vítězství, uspěli však v nájezdech

(Počet zobrazení: 52)
Svitavy (cab) – Divoký zápas odehráli kopřivničtí florbalisté ve Svitavách, kam cestovali ke 4. kolu Národní ligy v sobotu 5. října. Čtyřbrankové vedení v závěrečné třetině však neudrželi a museli se spokojit se dvěma body za vítězství v samostatných nájezdech. Vikingové vletěli na soupeře zhurta a ve 13. min. vedli již 5:0. V 5. min. byl v předbrankovém prostoru důrazný Opatřil, o minutu později se po rozehrávce z rohu prosadil Zátopek, hned vzápětí znovu zafungovala souhra Zátopka s Kubátkem a další dva góly zařídil Vávra. Kanonáda pokračovala dál, domácí snížili, na což reagoval Kostelník a v 16. min. Svitavy stanovily skóre první třetiny na 2:6.

Ve druhé periodě domácí dokázali propastný náskok o dvě branky snížit, ale vstup do závěrečné dvacetiminutovky měla opět lepší Kopřivnice a po trefách Kostelníka a Vávry vedla o čtyři branky. Svitavští asi přešli na další rychlostní stupeň a do 57. min. srovnali. Zápas tak dospěl do prodloužení a nakonec do nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným střelcem Kostelník. „V první třetině nám vše vycházelo, pak nás vychytal svitavský gólman. Škoda, že na konci třetí třetiny jsme polevili a soupeři dovolili srovnat. Nesmíme hloupě faulovat, mohli jsme v pohodě mít tři body,“ doplnil k utkání kopřivnický trenér Milan Uvíra.

Branky Kopřivnice: 5. Opatřil (Vávra), 6. Zátopek (Kostelník), 7. Zátopek (Kostelník), 12. Vávra, 13. Vávra (Štefek), 15. Kostelník (Kubátko), 47. Kostelník, 52. Vávra, rozh. nájezd Kostelník; sestava Kopř.: Klinka (Strakoš) – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Štefek, Kresta, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Telčer, Žáček.