Národní cena České republiky za jakost - 2016

Kopřivnické noviny číslo 5/2018 ze dne 08.02.2018

Florbalisté si v sobotu zajistili účast v play-off

(Počet zobrazení: 1108)
Takto zvyšoval na 3:2 v utkání proti Rožnovu pod Radhoštěm Ondřej Kubátko (č. 4), jemuž přihrával Daniel Opatřil (č. 14).
další fotografie

FBC Vikings Kopřivnice – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Kopřivnice (cab) – Tři kola před koncem základní části Národní ligy sk. Východ mají kopřivničtí florbalisté jistotu účasti v play-off. Po domácím vítězství v derby s Rožnovem pod Radhoštěm v sobotu 3. února již nemohou skončit hůře než osmí.

V pohledném utkání, hraném v rychlém tempu, měli první šanci otevřít skóre hosté, přesilovku ale nevyužili a navíc sami ve čtvrté minutě po brejku Opatřila inkasovali. V patnácté minutě sice Rožnov srovnal, Kopřivnici však záhy vrátil vedení v samostatném úniku Vávra.

Ve druhé části také Vikingové dostali k dispozici přesilovou hru, jenomže ji nesehráli podle představ. Soupeř neměl problém se ubránit a ve 32. minutě srovnal, ačkoliv Kopřivnice byla opticky lepším týmem. Své vedení si však za necelou minutu a půl vzala zpět, když z předbrankového prostoru skóroval po žabičce Opatřila Kubátko.

Vstup do závěrečné třetiny měli kopřivničtí florbalisté excelentní. Hned po dvou minutách hry zařídil dvoubrankový náskok z dorážky Podlezl, ve 45. minutě přidal další gól Vikingů Šimíček a na 6:2 zvyšoval o 37 s později znovu Podlezl. Hostům nezbývalo nic jiného, než zvýšit aktivitu a již osm minut před koncem sáhli ke hře bez brankáře. To se jim vyplatilo a po trefách Zimmra v 54. a v 55. minutě bylo drama na světě. Trenér Vikingů Marek Jehlár na to zareagoval oddechovým časem a nejspíš pomohl, protože jeho svěřenci nakonec vítězství (možná i se štěstím) ubránili.

„Jsem rád, že jsme domácí utkání zvládli a s předstihem si zajistili v letos nesmírně vyrovnané tabulce play-off. Do konce základní části zbývají tři kola, v nichž doufám zabojujeme a udržíme první čtyřku. Ta totiž dává výhodu začínat play-off dvěma zápasy doma,“ je si vědom trenér Jehlár.

Branky Kopřivnice: 4. Opatřil (Vávra), 16. Vávra, 33. Kubátko (Opatřil), 42. Podlezl (Šimíček), 45. Šimíček (Vývoda), 46. Podlezl; sestava Kopřivnice: Klinka – Zátopek, Kubátko, Sladkovský, Jahoda, Štefek, Kresta, Monsport, Vývoda, Vávra, Opatřil, Soukal, Podlezl, Fojtů, Šimíček.