Kopřivnické noviny číslo 1/2018 ze dne 11.01.2018

Florbalisté doma uhájili těsné vítězství

(Počet zobrazení: 1105)
FBC Vikings Kopřivnice – FbC Aligators Klobouky 7:6 (3:2, 3:3, 1:1)

Kopřivnice (cab) – Poprvé v roce 2018 se kopřivničtí florbalisté představili na domácí palubovce, kde v sobotu 6. ledna hostili v rámci 15. kola Národní ligy celek Klobouků, a po vyrovnaném utkání nakonec vybojovali tři body.

Ještě před zápasem nadělal vrásky trenéru Vikingů Marku Jehlárovi nedostatek hráčů, sestavu ale doplnil z rezervních týmů. První branku vstřelil v 10. min. z přečíslení Podlezl, během dvou minut však hosté skóre otočili. Do šatny ovšem Kopřivnice přece jen odcházela s jednogólovým náskokem, když se v 16. min. trefil Vávra a v 19. min. Lichnovský.

Hned po min. a 10 s druhé třetiny zvyšoval na 4:2 Lichnovský a do tříbrankového vedení poslal Kopřivnici o tři min. později Podlezl. Hosté ale zlepšili presink a do 37. min. se jim podařilo srovnat. Sedmnáct sekund před druhou sirénou však Vikingům vrátil vedení gólem v přesilovce Podlezl.

V závěrečné dvacetiminutovce hýřily Klobouky aktivitou a vyrovnat mohly v přesilovce. Tu ale nevyužily a naopak sedmou branku Kopřivnice přidal Kubátko. Dvě min. před koncem se hostům podařilo snížit, Vikingové se však ubránili a vybojovali vítězství. „Zápasy po vánoční pauze jsou vždy specifické. Nepředvedli jsme ideální výkon, hlavně z důvodu absence řady hráčů. O to je vítězství cennější. Za stavu 5:2 jsme mohli utkání rozhodnout, ale nevyužili jsme šance a bylo z toho drama až do konce,“ zhodnotil duel trenér Jehlár.

Branky Kopřivnice: 10. Podlezl (Vávra), 16. Vávra (Klinka), 19. Lichnovský (Baďura), 22. Lichnovský (Vývoda), 25. Podlezl (Štefek), 40. Podlezl (Vávra), 47. Kubátko (Vávra); sestava Kopř.: Klinka – Kubátko, Sladkovský, Baďura, Štefek, Vývoda, Matúš, Lichnovský, Vávra, Soukal, Podlezl, Šimíček.