Kopřivnické noviny číslo 39/2018 ze dne 08.11.2018

Florbalisté doma porazili Hluk, lídrovi podlehli v prodloužení

(Počet zobrazení: 19)
FBC Vikings Kopřivnice – FBK Spartak Hluk 10:7 (1:2, 4:3, 5:2)

Kopřivnice (cab) – Nováček Národní ligy mužů sk. Východ dal florbalistům FBC Vikings Kopřivnice, kteří jej na palubovce sportovní haly místního učiliště hostili v sobotu 27. října, pořádně zabrat. Ještě šest minut před koncem utkání totiž bylo skóre nerozhodné, ale Vikingové si nakonec tři body vydřeli.

Hráči Hluku nastoupili do zápasu sebevědomě, po 25 s hry se ujali vedení a ve třetí minutě jej dokonce zvýšili. Kopřivnický celek se dostával do utkání postupně, nejprve Kubátko orazítkoval břevno, ale šance Opatřila v 17. minutě již znamenala snížení.

V první polovině druhé třetiny měli navrch Vikingové, kteří po střele Lichnovského od mantinelu ve 22. minutě vyrovnali a o šest minut později je poslal do vedení Zátopek. V té druhé polovině naopak Kopřivnice vždy musela dotahovat jednobrankové manko. Do šaten se nakonec odcházelo za remízového stavu 5:5.

Také začátek poslední dvacetiminutovky se domácím vydařil. Po 55 s hry dostal kopřivnické mužstvo do vedení Kubátko a dvougólový náskok zařídil o minutu později tečí Kresta. Hosté se však poté trefili v rozmezí pouhých 24 s a začínalo se v podstatě od začátku. Kopřivnice vypadla z koncentrace a navíc musela čelit dvojnásobné přesilovce hostů. To byl zřejmě zlomový úsek zápasu, protože oslabení zvládla a ke třem kýženým bodům ji následně přiblížil junior Kostelník. Hluk zareagoval oddechovým časem a vsadil vše na jednu kartu – na hru bez brankáře. Semknutý domácí tým však využil šance a v poslední minutě skórovali do prázdné brány Vávra a Zátopek.

„Od začátku bylo utkání velice tvrdé a vyrovnané. Góly padaly z našich chyb, ale když bylo nejhůř, vždy jsme se dokázali semknout a ve správný čas udeřit. Výhry si ceníme a je vidět, že když se chce, všechno jde,“ zdůraznil Adam Lichnovský, hrající asistent trenéra Milana Uvíry.

Branky Kopřivnice: 17. Opatřil (Šimíček), 22. Lichnovský (Kresta), 29. Zátopek (Kresta), 38. Kostelník (Zátopek), 40. Vávra (Lichnovský), 41. Kubátko (Kostelník), 42. Kubátko (Kresta), 55. Kostelník (Zátopek), 60. Vávra (Podlezl), 60. Zátopek; sestava Kopř.: Klinka - Zátopek, Kubátko, Kostelník, Kresta, Monsport, Podlezl, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Telčer, Fojtů, Šimíček.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBC Vikings Kopřivnice 5:4p (1:3, 2:0, 1:1 – 1:0)

B r n o (cab) – V devátém kole východní skupiny Národní ligy cestovali kopřivničtí florbalisté v sobotu 3. listopadu do Brna na horkou půdu vedoucího celku soutěže Gullivers. Utkání bylo velmi vyrovnané a o vítězi rozhodlo až prodloužení, v němž měl více štěstí soupeř.

Poprvé se skóre zápasu měnilo ve čtvrté minutě po zásahu domácího Vrtěla, pár sekund nato ale v přesilové hře srovnal Šimíček. Druhá desetiminutovka první třetiny patřila již jen Kopřivnici, konkrétně Kubátkovi. Ten poslal Vikingy do vedení zpoza branky v 11. minutě a dvě minuty nato si střelou k tyči připsal svůj druhý gól.

Ve druhé třetině naopak dominovali domácí, jejichž tlak vyvrcholil dvěma góly Černocha. Ten nejprve snížil ve 25. minutě a vyrovnal tečovanou střelou v početní výhodě ve 33. minutě. Třetí perioda utkání začala opatrně. Kopřivnice na jejím začátku nevyužila početní převahu, poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Blíže ke třem bodům poslal Vikingy v 58. minutě ze samostatného úniku Štefek, jenomže minutu a půl před koncem utkání sudí nabídl Brnu možnost trestného střílení, kterým Černoch završil svůj hattrick.

Hra tři na tři v prodloužení bohužel netrvala příliš dlouho, již po 46 s zavěsil do horního rohu Klinkovy brány Vrtěl a zajistil domácím bod navíc. „Zápas byl vyrovnaný až do posledních chvil a rozhodovaly v něm maličkosti. My jsme ale rádi alespoň za bod,“ přiznal Adam Lichnovský, hrající asistent kopřivnického trenéra Milana Uvíry.

Branky Kopřivnice: 5. Šimíček (Soukal), 11. Kubátko (Zátopek), 13. Kubátko (Kostelník), 58. Štefek (Kresta); sestava Kopř.: Klinka – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Štefek, Kresta, Monsport, Lichnovský, Vávra, Soukal, Šimíček.