Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 10.10.2019 - Druhého ročníku OB ligy ve Vlčovicích se zúčastnilo celkem 41 hráčů
Technické muzeum Tatra - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 35/2019 ze dne 10.10.2019

Druhého ročníku OB ligy ve Vlčovicích se zúčastnilo celkem 41 hráčů

(Počet zobrazení: 68)
Vlčovice (cab) – V sobotu 21. září se ve vlčovickém kulturním domě konalo poslední,12. kolo druhého ročníku OB ligy neregistrovaných hráčů stolního tenisu všech výkonnostních kategorií bez ohledu na místo bydliště, kterou pořádala Osvětová beseda Vlčovice s hlavním organizátorem Radimem Hyvnarem, jenž nechyběl ani v jednom kole soutěže a umístil se na celkové dvanácté příčce.

Kvůli velké nemocnosti se tentokrát ke stolům postavilo pouze 15 hráčů a vzhledem k systému bodování bylo předem jasné, že celkové pořadí na prvních dvou místech se již po závěrečném kole měnit nebude. Průběžný lídr Zdeněk Bazalka z Liptálu a průběžně druhý Martin Hořelka z Valašské Polanky tak mohli zůstat v klidu. Boj však byl o třetí příčku, na niž měli spadeno Petr Šín z Příbora, Michal Blaha z Ostravy i Stanislav Peichel ze Sedlnice. Po zápasech v základních skupinách následovala dvě kola play-off, po kterých zůstali ve hře poslední čtyři nejlepší hráči kola a ti se mezi sebou utkali o konečné umístění systémem každý s každým. V tomto kvartetu byli Peichel, Hořelka, Šín a Bazalka, a jelikož Blaha se do finálové skupiny neprobojoval, bylo jasné, že celkovou třetí příčku neobsadí. Tu nakonec uhájil Petr Šín a z výhry v posledním kole se radoval celkový vítěz ligy Bazalka. Ten tak triumfoval v polovině z konaných kol uplynulého ročníku OB ligy, v dalších čtyřech kolech první místo neobsadil a dvakrát se nezúčastnil.

Martin Hořelka sice nevyhrál ani jedno kolo, druhou příčku mu však vynesly vyrovnané výsledky v průběhu soutěže. Šín sice čtyřikrát vyhrál, ale v dalších čtyřech kolech ne a čtyř se vůbec neúčastnil, což ho nakonec odsunulo na třetí pozici. Po jednom kole OB ligy vyhráli Blaha a nejstarší účastník 70letý Vlastimil Plšek z Hošťálkové. Mimo stupně vítězů pak skončili čtvrtý Blaha, pátý Peichel, šestý Plšek, sedmý Jaromír Bialek z Tiché, osmý vlčovický rodák Jan Matúš z Ostravy a až deváté místo obsadil nejlepší zástupce z Kopřivnice Radim Jurečka. Desítku nejlepších uzavírá Jan Menšík ze Staré Vsi nad Ondřejnicí a jedenáctá příčka patří nejlepšímu z místních hráčů Petru Kahánkovi. Druhého ročníku OB ligy Vlčovice se zúčastnilo celkem 41 hráčů, z toho jedna žena. Sotva skončil druhý ročník, tak již v sobotu 19. října začne ve vlčovickém kulturním domě třetí.