Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 18/2018 ze dne 10.05.2018

Dopravní soutěž základních škol ovládla Alšovka

(Počet zobrazení: 1231)
Jízda ve “žlabu” byla pro žáky v dovednostním slalomu asi nejtěžším prvkem, skvěle si s ním však poradila ZŠ Alšova a v obou kategoriích zvítězila.
další fotografie

Kopřivnice (cab) – Celkem 40 žáků se v pátek 4. května zapojilo do okrskového finále Dopravní soutěže mladých cyklistů, která je určena pro děti od 10 do 16 let. Na dopravním hřišti na ulici I. Šustaly usilovalo o postup do okresního kola deset družstev ze šesti základních škol (ZŠ sv. Zdislavy, ZŠ Ženklava, ZŠ dr. M. Horákové, ZŠ Alšova, ZŠ 17. listopadu, ZŠ Mniší), přičemž v I. kategorii (10-12 let) bylo šest týmů, ve II. kategorii (12-16 let) pak týmy čtyři.

Soutěžilo se v teorii i praxi pravidel provozu na pozemních komunikacích, v jízdě zručnosti na kole a v zásadách poskytování první pomoci, a v obou kategoriích prokázala největší znalosti a dovednosti ZŠ Alšova. V I. kategorii to však bylo o fous před ZŠ sv. Zdislavy, s větším odstupem pak třetí skončila ZŠ Ženklava. Kategorii starších žáků však Alšovka suverénně ovládla, druhé místo obsadila ZŠ 17. listopadu a třetí ZŠ sv. Zdislavy. Obě vítězná družstva čeká okresní finále v Odrách již zítra (pátek 11. května).

„Vítězové dostali praktické dárky od sponzorů a drobnosti k dopravní tematice pak získali i ostatní účastníci. Chtěla bych ještě poděkovat zástupcům Městské policie Kopřivnice a dalším rozhodčím, kteří se do soutěže aktivně zapojili a kteří přísně, ale spravedlivě sledovali a posuzovali výkony mladých cyklistů,“ dodala hlavní organizátorka Eva Kytková z kopřivnického městského úřadu.