Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.02.2019 - Bravo, kopřivničtí házenkáři porazili úřadujícího mistra
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 5/2019 ze dne 07.02.2019

Bravo, kopřivničtí házenkáři porazili úřadujícího mistra

(Počet zobrazení: 1189)
HCB Karviná – KH Kopřivnice 31:33 (18:13)

Karviná (cab) – Přes sedm set diváků sledovalo napínavé krajské derby mezi Karvinou a Kopřivnicí, které se na půdě Slezanů odehrálo v neděli 3. února. Ačkoliv po většinu času vedli domácí, kopřivničtí házenkáři nakonec vybojovali dva body a přerušili tak vítěznou sérii Karvinských na domácí palubovce, která trvala čtrnáct utkání (od 18. března).

Mužstvo trenéra Lubomíra Veřmiřovského mělo skvělý vstup do zápasu, v 6. minutě vedlo 3:1. Poté však taktovku hry převzal karvinský celek, jenž se postupně dostal do vedení a to se s koncem prvního poločasu zastavilo na pětigólovém rozdílu (18:13). I ve druhé půli zápasu pokračovali domácí v nastoleném trendu a až do 50. minuty si stále drželi alespoň nejtěsnější náskok. V jeho udržení jim však nepomohl ani oddechový čas a následná trefa Fulneka znamenala vyrovnání. Karvinští se sice znovu dostali do dvoubrankového vedení, jenomže jej opět neuhájili. V 57. minutě byl vyloučen Fulnek, ale za Žingorem pouze zazvonila tyč a Kopřivnice následně zvýšila na 32:30. Minutu před koncem i se štěstím snížil Chudoba a na nejtěsnější možný rozdíl ve skóre reagoval Veřmiřovský oddechovým časem. Poté se svými zákroky vytáhli oba gólmani, ale Marjanoviće nakonec překonal 18letý Očkovič, který byl se šesti brankami druhý nejlepší střelec Kopřivnice, a pojistil zisk dvou bodů.

„Upřímně, nemyslel jsem si, že tady můžeme uspět. Karviná má na každém postu kvalitní hráče a není jednoduché se na její hru připravit. Dnešní body jsou velmi cenné, potřebujeme je k jistotě postupu do play-off. Hráli jsme bojovně a dokázali nasazený trend držet až do poslední desetiminutovky, kde se lámal chleba. Dnes musím hráče za předvedený výkon a bojovnost pochválit,“ byl po zápase nadšen trenér Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Brůna, Bukovský 4, Čadra 2, Fulnek 8, Jan Gřes, Hanus 2, Hardt, Holbein 2, Jonák 1, Karban, Očkovič 6, Petřík 3, Střelec 3/3, Unger, Zima 2; sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3; vyloučení: 6-7.