Bezručova vyhlídka - foto Lukáš Filip

Kopřivnické noviny číslo 18/2018 ze dne 10.05.2018

Atletům se daří v závodech jednotlivců i družstev

(Počet zobrazení: 1164)
Kopřivnice (cab) – Děti Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice absolvovali v dubnu řadu závodů, a to jak v krajské, tak i v celostátní konkurenci. Ve čtvrtek 19. dubna pokračovala Atletická liga minipřípravek (krajský přebor r. 2009/10) druhým kolem v Třinci, kde byl na programu trojboj (dálka, raketka, 100 m). V celém víceboji se závodníci AK EZ na stupně vítězů neprosadili (mezi chlapci čtvrtý Stanislav Jabůrek a mezi dívkami Agáta Holubová), v jednotlivých disciplínách ale získali stříbro Jabůrek za hod raketkou a Sofie Šnyrychová v dálce a bronz brala ještě za běh na 100 m. V průběžném pořadí družstev děvčata AK EZ vedou s plným ziskem bodů, chlapcům patří druhá příčka za Frýdkem-Místkem.

V celostátní konkurenci se pak prosadila tři děvčata AK EZ. Na Morenda Kooperativa Mítink, který proběhl v sobotu 21. dubna v Brně, vybojovala Ema Feilhauerová zlato za skok daleký mladších žákyň, Adéla Tkáčová získala stříbro v běhu na 60 m a bronz ve skoku vysokém v téže kategorii, Hana Soukalová si z jihu Moravy přivezla stříbro z běhu na 60 m a bronz z vrhu koulí starších žákyň.

Druhý týmový závod sezony měla také přípravka (r. 2007/08) v rámci Beskydského poháru, který v úterý 24. dubna hostil Třinec. Děti závodily ve čtyřboji (60 m, dálka, míček, 600 m), v němž se na stupně vítězů z AK EZ probojovali Kristýna Káňová, třetí mezi dívkami, Dalibor Drda, vítěz v chlapcích, kde třetí místo ještě obsadil Mikuláš Kotek.

O den později vstoupila do krajského přeboru družstva mladšího žactva AK EZ, které v úvodním kole čekal víceboj (60 m, 800 m, 60 m př., dálka, kriket). Feilhauerová suverénně zvítězila mezi děvčaty součtem bodů 2 521 a druhou příčku obsadila Tkáčová bodovým ziskem 2 298. Mezi chlapci dominoval s 1 621 b. Daniel Hanzelka a bronz bral za 1 323 b. Vojtěch Frýdl. V konečném součtu bodů všech členů družstva pak skončili chlapci i dívky AK EZ na čtvrtém místě.

Přesně týden po druhém kole čekal přípravky další závod Beskydského poháru. Ten pořádal frýdecko-místecký klub v rámci Májových závodů, kterých se zúčastnilo rekordních 721 dětí, a z tohoto počtu jich přes stovku bylo z AK EZ. Napříč kategoriemi dorostu, žactva i přípravky získali kopřivničtí závodníci řadu medailí a padlo mnoho osobních rekordů. Co se týče výsledků družstev přípravek, pak dívky zvítězily a v průběžném pořadí týmů vedou o bod před Frýdkem-Místkem. Chlapci v méně početné sestavě vybojovali třetí příčku, v průběžném hodnocení však figurují na druhém místě, tentokrát bod za Frýdkem-Místkem.