Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 22/2018 ze dne 07.06.2018

Atletka Ema Feilhauerová má bronz z mistrovství ČR

(Počet zobrazení: 1131)
Kolín (cab) – Historicky první účast závodníků AK E. Zátopka Kopřivnice na mistrovství ČR ve vícebojích byla korunována také premiérovou medailí. Samotná kvalifikace na republikový šampionát byla pro klub velkým úspěchem, protože víceboj musí povinně absolvovat všichni mladší žáci i žákyně všech atletických sportovních středisek, kterých je 72 v celé republice. Během jara jej absolvují stovky dětí, z nichž se jen 24 nejlepších dostane na vrcholnou akci.

To se povedlo nakonec třem atletům AK EZ, z nichž překvapivou bronzovou medaili vybojovala v pětiboji (60 m, 60 m s překážkami, 800 m, skok daleký a hod míčkem) mladších žákyň Ema Feilhauerová v novém osobním maximu 2 960 b. Ještě před závěrečným během na 800 m figurovala až na 9. příčce, ale díky osobnímu rekordu se vyhoupla na 3. příčku. Až do poslední disciplíny podobné výkony podávala i Adéla Tkáčová, bohužel osmi-stovka není její parádní disciplína a nakonec obsadila 13. místo, ovšem rovněž v osobáku 2 708 b. Jako prvoročák jel na MČR sbírat zkušenosti mladší žák Daniel Hanzelka. Za svým maximem v pětiboji zaostal se ziskem 1 749 b. jen kousek a obsadil celkové 17. místo. „Všem se to moc povedlo. U holek byla soutěž vyrovnaná, pořadí se pořád měnilo, mohl vyhrát kdokoliv. Daniel i přes svou nervozitu podal pěkný výkon, ale odstup na nejlepší byl hodně velký. Počasí naštěstí přálo, jen se hodně točil vítr,“ dodala k šampionátu Jana Feilhauerová, trenérka dětí v AK EZ.