Pohled na Kopřivnici - foto Petr Šimčík

Kopřivnické noviny číslo 9/2018 ze dne 08.03.2018

Atleti AK EZ závodili nejen v běhu, ale i na lyžích

(Počet zobrazení: 1216)
Bedřichov, Prusinovice (cab) – V Atletickém klubu E. Zátopka Kopřivnice nejsou jen výborní běžci, ale také lyžaři. Již po několikáté se vydali Josef Kvita s Darinou Krausovou do Krkonoš na Jizerskou padesátku, závod v klasickém lyžování, jehož LI. ročník se letos jel v neděli 18. února. Na start této prestižní akce se postavilo přes čtyři a půl tisíce běžkařů, včetně světové elity. Z druhé vlny startoval také sedmašedesátiletý Josef Kvita z AK EZ, který si nakonec o 10 min. vylepšil osobák na 3:26 hod. a celkově se v kategorii M70 umístil na 36. příčce. Již v pátek se Darina Krausová zúčastnila doprovodného závodu na 30 km a časem 1:36 hod. dojela mezi ženami pátá, ve své kategorii však brala bronz.

Čistě běžeckým závodem, který se nejen na Moravě považuje za „sezónní zahajovák“, je Rohálovská desítka. Jejímu XXV. ročníku však vůbec nepřálo počasí. Celkem 523 běžcům, kteří se vydali na 10km trať z Prusinovic do Tučap a zpět, ztrpčovaly úsilí teploty hluboko pod bodem mrazu a ledový vítr. Z vítězství se radoval Oleksandr Matvijčuk z JM DEMOLEX Bardejov (31:17 min.), o čtyři sekundy zpět zůstal Abderrahin Elasri z Maroka a třetí doběhl nejlepší český vytrvalec v závodě Jiří Čípa (Salomon-Suunto) v čase 31:59 min. Celkovou dvanáctou příčku pak obsadil Václav Bitala z AK EZ (34:34 min.), ve své kategorii však bral stříbrnou medaili. Mezi muži 60-64 let dominoval kopřivnický běžec Alexandr Neuwirth (40:50 min.), jenž o minutu a půl porazil druhého Ondřeje Němce – pořadatele závodu. Z dalších atletů AK EZ se Jaroslav Mička umístil na 11. příčce v kategorii mužů 50-59 let (42:05 min.) a Ondřej Dobiáš obsadil mezi muži 20-39 let 25. pozici (37:20 min.).

V doprovodném závodě dětí startovalo 140 závodníků, mezi nimiž se tentokrát představila jen trojice z AK EZ. Kristýna Káňová zvítězila v přípravce dívek (r. 2007/08), mezi mladšími žákyněmi (r. 2005/06) skončila čtvrtá její sestra Barbora Káňová a stejného umístění dosáhla také Kamila Drdová v kategorii mladší přípravky dívek (r. 2009/10).