ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Zdravé město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Aktuality

Archiv - 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004

V roce 2021

Hlasování končí 15. listopadu

Už jste hlasovali pro Ko-projekt, který Vás letos nejvíce zaujal? Stovky lidí už to udělaly a výsledky jsou zatím těsné! Podpořte svého favorita, možná právě Váš hlas rozhodne. Vítězný projekt z participativního rozpočtu získá na svou realizaci až 500 000 korun.

Přidělit můžete maximálně 2 kladné a 1 záporný hlas. Kladné hlasy můžete přiřadit jednomu projektu, nebo je rozdělit mezi dva vaše favority. Udělit můžete i jeden záporný bod, což je však podmíněno přidělením alespoň jednoho kladného. 

Hlasování >

Výzva „10 000 kroků – cesta ke zdraví“ měla úspěch

Ilustrační foto (10. 11. 2021)
Kopřivnice se zařadila mezi 65 měst, které se zapojily do říjnové výzvy 10 000 kroků – cesta ke zdraví a umístila se na 29. místě. Mezi 10 275 účastníky byla mimo jiné i paní Mirka z Kopřivnice, která ve svých 74 letech urazila 152,71 km. Kromě ní, co by nejstaršího účastníka z Kopřivnice, od města dostane odměnu nejlepší tým a tři nejúspěšnější ženy a muži. Tisková zpráva

Na oslavě Dne stromů proběhlo také oceňování!

Ilustrační obrázek V Sadu E. Beneše proběhla osvětově zábavná akce, která je zároveň odloženou oslavou letošního Dne Země. Součástí pestrého programu nejen pro děti bylo vyhodnocení soutěží vyhlášených právě při příležitosti jarní kampaně. Seznamte se dále s vítězi literární soutěže Stoletý strom vypráví.
Plakát (pdf 2.6 MB), Oceněné příspěvky literární soutěže >

Začíná hlasování o Ko-projektech!

Ilustrační obrázek Kopřivničané rozhodují o tom, na co bude použito půl milionu korun z participativního rozpočtu. Předloni tímto způsobem podpořili vybudování dětského hřiště na sídlišti Korej, vloni dali nejvíce hlasů obnovení místního skateparku. Letos mohou vybírat již potřetí, a to ze sedmi velice zajímavých projektů. Který z nich bude nakonec podpořen, rozhodne právě spuštěné veřejné hlasování.
Tisková zpráva, Anketa >

Bezplatná a ekologická likvidace autovraků opět tuto sobotu

Ilustrační foto Město Kopřivnice opět nabízí občanům možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé se díky ní budou moci zbavit svých nepojízdných vozidel zcela zdarma a hlavně ekologicky. Tradiční podzimní akce proběhne v sobotu 16. října od 8 do 12 hodin na autovrakovišti Ženklava.
Tisková zpráva

Farmářský trh nabídne zajímavý doprovodný program

Ilustrační foto V pátek 15. října od 9 do 16 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční poslední farmářský trh letošního roku. Kromě nákupu čerstvých surovin, kvalitních potravin a regionálních výrobků budou mít příchozí možnost nechat si bezplatně změřit tlak, hladinu glukózy a cholesterolu, BMI či množství tuku v těle. Chybět nebude ani tradiční mykologická poradna a navíc sbírka teplého ošacení pro potřebné. Tisková zpráva

Výstava motivovala radnici k vyhlášení sbírky

Ilustrační foto Zdravé město Kopřivnice chystá další výstavu na stromech. Od soboty bude v sadu E. Beneše možné nahlédnout do života pěstitelů bavlny a společně s autory výstavy Život v bavlně se zamyslet nad možnostmi udržitelnější produkce módního průmyslu. Při této příležitosti připravuje město také sbírku oblečení pro potřebné. Tisková zpráva

Přijďte nám pomoci vyplavat další zlato!

Ilustrační foto Kopřivnice se opět zapojila do Plavecké soutěže měst a pokusí se obhájit své loňské prvenství v kategorii obcí do 50 tisíc obyvatel. Staňte se reprezentanty našeho města a přijďte otestovat svou aktuální plaveckou formu! Těšíme se na Vás ve středu 6. října na krytém bazéně. Celý článek

Fotosoutěž mapující zajímavé stromy se chýlí k závěru

Ilustrační foto Už jen tři týdny zbývají do uzavření fotosoutěže Very Important Trees, na jejímž podkladě vznikne mapa významných stromů Kopřivnice. Soutěž byla vyhlášena jako jedna z aktivit k letošnímu Dni Země a u příležitosti Dne stromů 20. října bude vyhlášen její vítěz. Celý článek

10 000 kroků – cesta ke zdraví

Ilustrační foto Dnešním dnem startuje registrace celorepublikové výzvy 10 000 kroků. Cílem je navrácení chůze mezi naše každodenní činnosti a tím posílení fyzické i psychické odolnosti.
Celý článek

Do veřejného hlasování půjde 8 návrhů Ko-projektů

Do veřejného hlasování o Ko-projektech půjde osm návrhů. Rozhodla o tom ve středu 8. září Komise pro projekt Zdravé město a místní Agenda 21 a takové doporučení předkládá radě města, která se jím bude zabývat na svém jednání 21. září. Celý článek

Kopřivnici rozhýbe Evropský týden mobility

Evropský týden mobility Září v Kopřivnici bude už tradičně patřit běhu, cyklistice, podpoře zdravého životního stylu a dalším aktivitám pořádaným v rámci Evropského týdne mobility. Přestože oficiálně tato mezinárodní kampaň připadá na 16. až 22. září, do některých akcí se bude možné zapojit už na začátku měsíce.
Tisková zpráva,
Přehled akcí (pdf 1.4 MB)

Probíhá posuzování přijatých KO-PROJEKTŮ

Ilustrační foto Letos bylo přihlášeno 12 návrhů na projekty za půl milionu korun na vylepšení svého okolí. Aktuálně probíhá jejich posuzování a na 8. září je plánováno jednání Komise Projektu Zdravé město a místní Agendy 21, po kterém budeme znát seznam postupujících.
Více o KO-PROJEKTECH.

Very Important Trees

Very Important Trees S létem přichází doba odpočinku a relaxace. Zkuste se při svých toulkách Kopřivnicí a jejím zeleným okolím zadívat třeba do korun stromů. Pokud rádi fotografujete, zašlete svůj snímek do fotosouteže a možná se na vás usměje štěstí. Více na Very Important Trees.

Farmářský trh nabídne i osvětu

Ilustrační foto V pátek 25. června od 9 do 16 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční další farmářský trh. Kromě pestrého sortimentu produktů od regionálních pěstitelů a výrobců tentokrát příchozím nabídne také osvětu v oblasti globální zodpovědnosti. Pokud vám není lhostejný stav naší planety a jeho udržitelnost pro budoucí generace, jste srdečně zváni do tzv. Globálního stanu.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 3.9 MB)

Cykloodpoledne nabídne nejen Cyklohrátky

Ilustrační foto Zveme vás na zábavné Cykloodpoledne, které se bude konat zítra, tedy ve čtvrtek 17. června, na louce u koupaliště. Kromě oblíbených Cyklohrátek pro děti se můžete těšit na vyhodnocení kampaně Do práce na kole, povídání o udržitelné dopravě a podvečerní pohodu u ohně. Registrace účastníků Cyklohrátek bude probíhat od 16 hodin, první kategorie odstartuje o půl hodiny později. Těšíme se na vás! Dobrou náladu a špekáčky s sebou! Plakát (pdf 450 kB)

Skauting v Kopřivnici slaví 100 let

Skauting v Kopřivnici slaví 100 let Kopřivničtí skauti si v letošním roce připomínají neuvěřitelné výročí a na webových stránkách 100let.vanaivan.cz zveřejnili prohlášení: Je to již 100 let, kde jsme i my skauti z Kopřivnice a okolí uchopili skauting za životní směr a převzali skautské hodnoty za jakýsi kompas životem...
Tisková zpráva

Musím být trpělivá - výstava

Ilustrační foto Výstava, kterou připravila radnice ve spolupráci s Městskou knihovnou Kopřivnice se dotýká tématu udržitelného rozvoje. K vidění je v prostoru před čítárnou knihovny v kulturním domě do 29. června. „Výstavu máme zapůjčenu od organizace NaZemi, stejně jako výstavu Příběh banánu, kterou můžete až do konce května navštívit ve vestibulu radnice. Ta byla vystavena i v sadu jako součást letošního férového pikniku. Výstava Musím být trpělivá spojuje dva odlišné světy – Olympijské hry 2012 v Londýně a továrnu na výrobu oděvů v Kambodži, která byla dodavatelem firmy Adidas pro olympijskou kolekci,“ upřesnila Ivana Holubová s tím, že všechny tyto akce stejně jako řada dalších aktivit Zdravého města Kopřivnice v průběhu letošního roku jsou součástí projektu Kopřivnický GLOBUS (GLOBálně, Udržitelně a Spolu) financovaného z dotačního programu Podpora dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21 Moravskoslezského kraje.

Podávat návrhy do Ko-projektů jen do 30. 6.

Kopřivnice (hod) – Už jen necelý měsíc mají lidé na to, aby mohli přihlásit svůj projekt do participativního rozpočtu s názvem Ko-projekty 2021. I letos je na tuto iniciativu obyvatel města vyčleněno v rozpočtu města půl milionu ...
Celý článek

Vestibul radnice představuje dvě nové výstavy

Výstava ve vestibulu radnice Kopřivnickou radnici od 3. června zdobí dvě nové výstavy – Poznej své boty a výtvarný projekt Pozdrav z domova, na kterém se v době distanční výuky podílely školní družiny, mateřské a základní školy.
Tisková zpráva

Bezlepkové obědy pro žáky základních škol

Ilustrační foto V Kopřivnici se podařilo dotáhnout do konce zabezpečení bezlepkových obědů pro žáky základních škol. Tohoto nesnadného úkolu se zhostila jídelna při ZŠ a MŠ 17. listopadu.
Tisková zpráva

Kopřivnický den dětí v parku

Ilustrační foto V úterý 1. června se bude v mnoha zemích světa slavit Mezinárodní den dětí, jehož cílem je upozornit veřejnost na práva a potřeby nejmladší generace. Kulturní dům Kopřivnice ve spolupráci s Domem dětí Kopřivnice u této příležitosti pro děti každoročně připravují zábavně-soutěžní program, který nebude chybět ani letos!
Tisková zpráva

Podpořte charitativní cyklotour Na kole dětem

Josef Zimovčák Ve středu 2. června zavítá do Kopřivnice charitativní cyklotour Na kole dětem, kterou jako vždy povede známý velocipedista a několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Příjezd pelotonu je očekáván v 16:50 u vznikajícího Muzea nákladních automobilů Tatra. Připojte se k cyklojízdě a podpořte tak projekt na podporu onkologicky nemocných dětí!
Tisková zpráva

Týden pro rodinu

Ilustrační foto - rodina Ve dnech 8. až 16. května proběhne 13. ročník celorepublikové kampaně Týden pro rodinu. Motto letošního ročníku zní „Rodinná pohoda není náhoda“ a jeho cílem je ocenit úsilí, které rodiny investují do svých vzájemných vztahů, zejména v současných nestandardních podmínkách koronavirové epidemie. Také v letošním roce proto připravilo město Kopřivnice a jeho partneři několik aktivit k obohacení rodinného života.
Tisková zpráva, Centrum pro rodinu >

Ani letos o Férovku nepřijdete! Již tuto sobotu 8. května snídáme férově, tentokrát na výletě!

Férová snídaně je pikniková akce na podporu pěstitelů ve světě. Koná se na Světový den pro fair trade. Letos budeme férově snídat na výletě. Ukažte svůj zájem o životy pěstitelů ve svém okolí i v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Vyrazte na výlet, vezměte s sebou své nejbližší a do košíku si přibalte fairtradové a lokální dobroty. Přidejte se na mapu a posnídejte férově v sobotu 8. května 2021!

Jak se zapojit? Zaregistrujte se a posnídejte na výletě férově! Registrovat můžete blízkou vyhlídku, palouk v lese, posed nebo třeba pěknou louku u řeky – sdílejte zde i své tipy na prodejní místa v okolí a své oblíbené výrobky. Když nám do 10. května zašlete fotku, jak jste snídali fér, zařadíme vás do slosování o ceny.
Plakát (pdf 6.2 MB), Pravidla fotografické soutěže (pdf 3.8 MB)

Pokud cestou půjdete přes Sad E. Beneše, všimněte si na stromech tematických výstav o férovém obchodě s banány či kakau společnosti NaZemi. Když bude pršet, máme plán B. Výstavy vás budou čekat, co by kamenem dohodil, ve vestibulu městského úřadu.

V parku se otevřou jednodenní restaurace

Ilustrační foto V neděli 30. května se od 10 hodin v sadu E. Beneše uskuteční další Restaurant Day. Festival dobrého jídla, jehož hlavní myšlenkou je umožnit milovníkům gastronomie otevřít si na jeden den svou vlastní restauraci a pohostit své známé i kolemjdoucí. Kromě rozličných kulinářských specialit bude pro příchozí připraven také doprovodný kulturní program. Tisková zpráva

Do práce na kole - fotosoutěž o neoriginálnější fotku

S fotosoutěžemi se letos roztrhl pytel! Přinášíme jednu speciální pouze a jen pro účastníky kampaně Do práce na kole. Jste kreativní, máte rádi legraci a třeba také víno? Tak tahle soutěž je vám šitá přímo na míru. Více informací najdete
Plakát (pdf 571 kB), Pravidla fotografické soutěže (pdf 186 kB)

Získali jsme Národní cenu za společenskou odpovědnost

Národní cena za společenskou odpovědnost Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky včera slavnostně vyhlásily Národní ceny ČR. Ceny získali podnikatelé i organizace veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby a očekávání zákazníků, klientů a zaměstnanců, jak jsou efektivní, produktivní a inovativní. Jednou z oceněných municipalit byla i Kopřivnice, která se umístila na krásném 3. místě v kategorii Digitální stát a získala ocenění Společensky odpovědná organizace II. stupně. Tisková zpráva

Bezplatná a ekologická likvidace autovraků již tuto sobotu

Ilustrační foto Město Kopřivnice opět nabízí občanům možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé se díky ní budou moci zbavit svých nepojízdných vozidel zcela zdarma a hlavně ekologicky. Tradiční jarní akce proběhne v sobotu 15. května od 8 do 12 hodin na autovrakovišti Ženklava.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 155 kB)

Den Země 2021

FYZICKÁ ANALÝZA KOMUNÁLNÍHO ODPADU

doprovodná aktivita oslav Dne Země proběhla již 1. 4., záznam můžete zhlédnout v reportáži Kabelové televize Kopřivnice s datem 9. 4. 2021. Ze záznamu vznikne krátké video, které bude umístěno na webu města a distribuováno do škol.
Fyzická analýza komunálního odpadu z města Kopřivnice 2021 >,
Výsledná zpráva z fyzické analýzy směsného komunálního odpadu z města Kopřivnice (pdf 3.8 MB)

POHÁDKOVÝ LES

tradiční akce pro rodiny s dětmi, které po trase plní úkoly z přírodní a pohádkové říše. Trasa povede přes Bílou horu kolem Váňova kamene zpět na Kamenárku. Termín bude upřesněn.
Plakát (pdf 3.0 MB)

„V.I.T.“ - VERY IMPORTANT TREES

22. 4. – 15. 10., fotosoutěž pro širokou veřejnost zaměřená na téma významné a zajímavé stromy Kopřivnice a okolí. Lidé se díky této soutěži budou moci zapojit do vytváření mapy významných stromů Kopřivnice.
Plakát (pdf 841 kB), Pravidla fotografické soutěže (pdf 690 kB)

STOLETÝ STROM VYPRÁVÍ

22. 4. – 31. 7., literární soutěž Jak ovlivňují stromy náš každodenní život? Víte o stromu ve svém okolí, který je zajímavý tvarem, stářím nebo roste na vašem oblíbeném místě? K čemu potřebujeme stromy v naší krajině, našem městě? Máte zajímavou vzpomínku nebo příběh, který jste prožili v blízkosti stromů v našem městě, nebo souvisí se stromy? Napište nám o tom!
Plakát (pdf 2.6 MB), Pravidla literární soutěže (pdf 2.5 MB)

NECH BROUKA ŽÍT

22. 4. – 9. 5., akce pro veřejnost zaměřená na děti předškolního a mladšího školního věku. Při návštěvě parku pod MŠ Pionýrskou se mohou děti na deseti informačních cedulích seznámit s vybranými členy hmyzí rodiny a podle sympatií nechat svůj namalovaný kamínek v podobě broučka u vybrané cedulky.
Plakát (pdf 3.2 MB)

DEN ZEMĚ V MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH

22. 4., „truhlíkování“ - výsadba květin do městských květníků pro okrasu města, výsadba stromů v zahradách mateřských škol jako symbol krásy, bohatství a čistého vzduchu, další ekoaktivity spojené se svátkem Země.
Plakát (pdf 621 kB)

LIKVIDACE AUTOVRAKŮ

15. 5., bezplatná ekologická likvidace starých a nefunkčních vozidel ve spolupráci s Autovrakovištěm Ženklava.
Plakát (pdf 155 kB)

KORUNA A KORUNKA PODBESKYDÍ

do 30. 6., turistická výzva pro kohokoliv, kdo má rád pohyb a přírodu, na zdolání sedmi případně čtrnácti vrcholů v Podbeskydí. Více informací na webu ddm.koprivnice.cz.
Plakát (pdf 9.1 MB)

SBÍRKA BRÝLÍ PRO AFRIKU

do 30. 6., nepotřebné brýle (dioptrické i sluneční) můžete nosit na informace ve vestibulu městského úřadu.
Plakát (pdf 443 kB)

KOLA PRO AFRIKU

celoročně, sběr starých jízdních kol a náhradních dílů probíhá celoročně na sběrném dvoře na ulici Panská v Kopřivnici.

Připravujeme Ko-projekty 2021

Ilustrační obrázek Dne 4. března zastupitelstvo města schválilo 500 000 Kč na vaše nápady! Realizace loňského vítěze Participativního rozpočtu je v plném proudu. Sledujte nás, pravidla zveřejníme v dubnu.

Sbírka brýlí pro velký zájem pokračuje

Ilustrační foto - brýle Pro velký úspěch a zájem Kopřivničanů pomáhat pokračuje sbírka Brýle pro Afriku. Nepotřebné brýle můžete nosit do 30. června na informace městského úřadu.
Tisková zpráva

V Kopřivnici se chystá další aukce energií

Ilustrační foto - stožár Kopřivničané mají opět možnost zúčastnit se společného nákupu elektřiny a zemního plynu formou e-aukce. Registrace zájemců, kteří takto chtějí ušetřit peníze za energie, byla spuštěna 20. února. Vzhledem k epidemické situaci probíhá zatím pouze elektronicky a telefonicky.
Tisková zpráva

Zprávy z města nově v Mobilním rozhlase

Kopřivnice Zprávy z města, pravidelné e-maily o dění v Kopřivnici, rozesílá místní radnice do několika tisícovek kopřivnických domácností. Po letech, kdy tento způsob informování probíhal v nezměněné podobě, přichází nyní s novinkou a Zprávy z města začíná distribuovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Tisková zpráva, Mobilní rozhlas >

Startuje výzva Do práce na kole

Do práce na kole Město Kopřivnice se stane už potřetí lokálním organizátorem celorepublikové výzvy Do práce na kole. Kampaň se snaží motivovat zaměstnance, aby alespoň po dobu jednoho měsíce změnili své dopravní návyky a vyzkoušeli si dopravovat se pravidelně do práce na kole nebo jakýmkoli bezmotorovým způsobem včetně běhu a chůze.
Tisková zpráva

Kopřivnice aktualizuje akční plán rozvoje

Městský úřad Kopřivnice Jako každý rok v tomto čase připravuje kopřivnická radnice akční plán rozvoje města na období následujících dvou let. Dokument vychází z dlouhodobé strategie města a plánuje konkrétní aktivity v návaznosti na rozpočet. Je tedy důležitým nástrojem pro celkové směřování vývoje i finanční plánování. Tisková zpráva

Výstava Mary’s Meals oživila vestibul radnice

Ilustrační foto První expozicí, která letos zahájila výstavy ve vestibulu kopřivnické radnice, se stala Mary’s Meals. Jedná se o mezinárodní hnutí, které poskytuje jedno vydatné jídlo denně nejchudším dětem po celém světě. V současnosti se stará o 1 667 067 dětí.
Tisková zpráva

Pomoc seniorům při registraci na očkování

Ilustrační obrázek Centrální rezervační systém umožňující registraci osob starších 80 let, kteří mají zájem o očkování proti covidu-19, se spouští v pátek 15. ledna. Registrace je možná na webových stránkách crs.uzis.cz nebo bezplatné lince 1221. Město se rozhodlo registraci seniorům ulehčit. Těch nad 80 let je v Kopřivnici a místních částech evidováno 813. Tisková zpráva, Leták (pdf 382 kB)

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS    Cookies    Upravit mé předvolby cookies    Ochrana oznamovatelů