ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Zdravé město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Pseudogotický kostel sv. Bartoloměje z roku 1894 - foto Petr Šimčík

Aktuality

Archiv - 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004

V roce 2019

Den Zdraví aneb Plavecká soutěž měst

Ke 28. ročníku akce pro zájemce všech věkových kategorií se ve středu 2. října 2019 připojuje i Kopřivnice. Organizátorem projektu je Česká asociace Sport pro všechny pod záštitou ČUS, projekt Sportuj s námi. Tato celorepubliková plavecká akce oslovuje zájemce od předškoláků až po důchodce. Kdokoliv tak dostává možnost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů, otestovat si tím svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli proměnit v jednoho z reprezentantů svého města.

Od 6 do 21 hodin je 2. října možné navštívit krytý bazén v Kopřivnici a zaplavat si tak svoji stovku. Hodina plavání je navíc zdarma, drobnost za účast samozřejmostí.

Kopřivnice je třetí, děkujeme! Celkem 416 plavců vyplavalo pro naše město 7054 bodů a tím dopomohlo Kopřivnici ke třetímu místu ve své kategorii. Z celkového počtu 416 účastníků bylo 220 mužů a 196 žen, 65 dětí do 7 let a 31 seniorů nad 60 let. Nejlepší čas měl pan Michal Šupa (0:59), nejstarším účastníkem byl pan Dalibor Blažek (79 let) a nejmladším Jaromír Štec (3 roky).

Plakát (pdf 2.2 MB), Výsledky (pdf 182 kB)

Výstava na stromech

Letošní Výstava na stromech (pdf 3.3 MB) (výstavový happening na podporu důstojné práce) je zaměřena na podmínky pěstování kakaa v západoafrickém státě Côte d’Ivoire. K vidění bude od 5. do 12. října v parku Edvarda Beneše a také ve vestibulu radnice. V pondělí 7. října můžete zhlédnout promítání filmu Krajina v tísni (pdf 585 kB) v akademické posluchárně kulturního domu od 18:00 hodin. Před samotným promítáním se můžete zastavit v čítárně knihovny. Čeká na Vás putovní výstava (pdf 340 kB) Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, která představí několik druhů chráněných úmluvou CITES - Úmluvou o mezinárodním obchodu s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami - se stručným komentářem k problematice ochrany daného druhu a základní informace o Úmluvě. V pátek 11. října se od 15:30 hodin koná happening k závěru výstavy na prostranství před Ringhofferovou vilou. Děti mohou projít workshopem s názvem "cesta kakaového bobu" a dospělí navštívit stánek Vily Machů s nabídkou výběrové kávy, drobného občerstvení a také zakoupit připravené pochutiny navařené či napečené místními skauty.

Evropský týden mobility

Každoročně se i Město Kopřivnice zapojuje do Evropského týdne mobility a Dne bez aut. Letos myšlenku Na úřad bez auta! podpořila necelá padesátka zaměstnanců radnice, kteří i přes nepříznivé počasí dorazili do práce jiným alternativním dopravním prostředkem, například na kole, koloběžce, veřejnou dopravou, popř. pěšky.

Ve čtvrtek se v dopoledních hodinách na hřišti při ZŠ E. Zátopka uskuteční tradiční štafetový běh mateřských školek s názvem MiniZátopek, v pátek na tom samém místě pak Zátopkova pětka a desítka. V sobotu nás čeká hlavní závod, a tím je Běh rodným krajem Emila Zátopka a doprovodné běhy - Lidový běh a Běh dětí Kopřivnicí.

Plakát (pdf 216 kB)

Foto zaměstannců MÚ Kopřivnice

Projektový den

Přijměte pozvání na akci s názvem Kopr staví aneb Město je naše společné hřiště, která se uskuteční ve čtvrtek 12. září v centru města. Od 12:00 hodin je možné shlédnout výstavu připravovaných projektů ve 4 stanech dle strategického plánu: ekonomika a podnikání; doprava, infrastruktura a životní prostředí; image města; sociální zázemí. Od 14:00 hodin se představí se svou show Smokeman, který poradí kolemjdoucím, jak správně topit. Od 15:00 hodin si můžete poslechnout půlhodinové vystoupení hudebního uskupení Marcus Antonius. Na to navazuje vystoupení místních mažoretek a kroužku Pole dance z Domu dětí a mládeže v Kopřivnici. V 16:00 hodin zveme širokou veřejnost k diskuzi s vedením města o rozvoji Kopřivnice a od 17:00 hodin dostanou prostor k představení předkladatelé postupujících projektů doručených do participativního rozpočtu.

Na závěr programu proběhne losování o propagační předměty Města Kopřivnice, společnosti SLUMEKO, Kabelové televize Kopřivnice a Zdravého města. Los obdrží každý, kdo zodpoví anketní otázky na téma bydlení v Kopřivnici. Poté znovu zahraje a zazpívá uskupení Marcus Antonius. Po celé odpoledne můžete s dětmi navštívit připravený skákací hrad.

Pod pátým, největším stanem, můžete vidět maketu nové podoby centra města a dozvíte se vše potřebné k tomuto projektu. S architekty můžete každou hodinu vyrazit na komentovanou prohlídku centra a po celou dobu se ptát na vše, co Vás zajímá.

Plakát (pdf 327 kB), Program (pdf 381 kB)

Participativní rozpočet

Kopřivnice pro letošní rok vyčlenila v participativním rozpočtu částku 500 tisíc korun. Příjem návrhů byl zahájen 13. května a ukončen k 28. červnu letošního roku.

U dvou ze zaslaných projektů se nejedná o zlepšení veřejného prostoru a nejsou využitelné širokou veřejností, proto budou odborní zaměstnanci MÚ Kopřivnice během prázdnin posuzovat celkem osm z deseti zaslaných podnětů. V září budou záměry, které schválí Komise pro Projekt Zdravé město a MA21, představeny veřejnosti. Poté bude umožněno hlasování občanům přes internet. Toto hlasování bude mít naše město na míru a zdarma v rámci členství v Národní síti Zdravých měst.

Světový den bez tabáku

Zdravé město Kopřivnice a Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě pořádá Světový den bez tabáku. Informační stánek bude pro všechny k dispozici v pátek 31. května 2019 od 9 do 13 hodin před Kulturním domem Kopřivnice jako součást Dne dětí. Budete mít možnost nechat si změřit množství oxidu uhelnatého ve výdechu. Přijďte se zeptat na všechno, co Vás ohledně kouření zajímá.
Plakát (pdf 600 kB)

Festival volnočasových aktivit

Zveme všechny rodiče a děti na přehlídku hudebních, sportovních, tanečních a praktických kroužků. Ty budou k vidění na jednom místě v neděli 26. května od 10 do 15 hodin v parku E. Beneše. Vystoupení budou probíhat na dvou pódiích, první u Galerie Galaxie zahájí celou akci v 10:00 hodin koncert školního sboru ze ZŠ Jičínské, Příbor a na druhém u Ringhofferovy vily se představí např. pole Dance, mažoretky nebo aerial hoop. Přijďte se inspirovat, co s volným časem Vašeho dítěte. Plakát (pdf 518 kB)

Dotazník k rozvoji Globální odpovědnosti

Vážení občané, pojem globální odpovědnost je definován jako zodpovědnost za sebe a za svět, ve kterém žijeme. Přispívá k pochopení rozdílů a podobností mezi životy lidí v rozvojových a rozvinutých zemích a usnadňuje porozumění ekonomickým, sociálním, politickým, environmentálním a kulturním procesům, které je ovlivňují.

Cílem dotazníku je zjistit, ve které z dále uvedených oblastí globální odpovědnosti cítíte, že by město Kopřivnice, organizace či jednotlivci mohli aktivně působit prostřednictvím projektů nebo akcí a tím napomoci ke zmírnění negativních dopadů. Vyplnění dotazníku bude možné do 31. května 2019. Děkujeme.

Férová snídaně

Projekt férová snídaně aneb mysli na svého pěstitele probíhá v Kopřivnici již od roku 2013. V letošním roce se mohou zájemci o piknikový happening těšit na ochutnávku fair trade kávy a čaje, zacvičit si jógu pro rodiče a děti s Magdou, pro děti budou připraveny dílničky s tematikou Zero Waste (bez obalu). Dílny budou připraveny i pro zájemce, kteří si budou moci sami ušít látkový pytlík nebo tašku. Přijede maorská kulturní skupina Whakaari Rotorua, která předvede unikátní domorodé zpěvy a tance. Program začíná v 10:30 ve vestibulu městského úřadu, kde bude v případě deštivého počasí férová snídaně přesunuta. Plakát (pdf 437 kB)

Školní fórum ZŠ Alšova

V úterý 7. května proběhne na MÚ v Kopřivnici první školní fórum, kterého se zúčastní žáci Základní školy Alšova z Kopřivnice. Školní fórum je obdoba Mladého fóra, obvykle však probíhá přímo ve škole, tentokrát to bude na půdě Městského úřadu. Na akci jsou se žáky kromě jejich nápadů na vylepšení ve městě a jeho další rozvoj diskutovány i problémy a nápady na zlepšení v jejich škole. Prostřednictvím Školních fór chceme zapojit větší počet žáků, než umožňuje pořádání pouze Mladého fóra, dosáhnout ztotožnění s okolím a ukázat, že mají možnost vývoj ve městě aktivně ovlivňovat.
Pozvánka (pdf 246 kB)

Den Země v Kopřivnici

Oslavy Dne Země proběhnou v pátek 26. dubna v parku dr. E. Beneše od 9:00 hodin. Těšit se můžete na již druhý ročník soutěže škol s názvem 2. Kopřivnická ekologiáda, od 15:30 je k vidění odpadový kabaret nebo od 17:00 hodin se diváci mohou těšit na Úžasné divadlo fyziky. Celý den vyvrcholí koncertem Lo Hrůzové & LoGarytmy od 18:00 hodin. Plakát (pdf 2.3 MB)

Do práce na kole

Letos vůbec poprvé se Kopřivnice pustí do vlastní organizace výzvy Do práce na kole. Nejsme však žádnými nováčky, několik let jsme jezdili pod hlavičkou sousedního města Nový Jičín. Rádi bychom vzbudili zájem o dojíždění do práce na kole, proto připravujeme minimálně tři akce na triko (snídani v parku, kávu v kopřivnickém bezobalovém obchůdku a točenou limonádu ve Vile Machů). Výzvu zahájíme společnou prvomájovou cyklovyjížďkou s našimi přáteli z CykloArt bike klubu. No a kde jinde, než na cestě do práce na kole či pěšky mohou vzniknout nejoriginálnější fotky, které na závěrečném večírku ve čtvrtek 20. června odměníme hodnotnými dárky? Těšíme se na všechny cyklisty a chodce, co to s cestou do práce jinak, než autem, myslí opravdu vážně!

Pohádkový les ke Dni Země

Zveme rodiče a děti v sobotu 20. dubna na Pohádkový les při příležitosti oslav Dne Země. Průběžný start bude možný od 13 do 16 hodin u Kamenárky ve Štramberku nad Arboretem. Startovné 30 Kč za dítě / kartičku.

Můžete se těšit na jarní přírodu a pohádkové bytosti, u kterých budou děti podrobeny různým zkouškám. Za zvládnuté úkoly pak obdrží v cíli drobnou odměnu.

Ukliďme Kopřivnici

Zaměstnanci kopřivnické radnice se rozhodli zapojit do celostátního dobrovolnického projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko a společnými silami vylepšit okolí Červeného kamene. V rámci akce vyrazí včele s vedením města na společný úklid. Velký úklid Červeného kamene je naplánován na sobotu 6. dubna 2019. Cílem bude především úklid nelegálních černých skládek a odpadků poházených v okolí Šostýna, sjezdovky a podobně.

Máte zájem zúčastnit se této dobrovolnické akce a přispět tak k úklidu naší obce a přírody kolem? Můžete se přihlásit přes www.uklidmecesko.cz. Město Kopřivnice podpoří týmy dobrovolníků, které nahlásí počet účastníků do 31. března 2019 na e-mail: lucie.kubalcova@koprivnice.cz (obdržíte rukavice, pytle na sběr odpadů a město zajistí odvoz odpadů z předem domluvených stanovišť). Plakát (pdf 319 kB)

Dotační program Zdravého města pro rok 2019

Od 1. března je možné podávat žádosti v dotačním programu Zdravé město. Chystáte v letošním roce akci na podporu například některé z osvětových kampaní jako jsou Dny Zdraví, Den Země, Evropský týden mobility či Vaše aktivita pomáhá zviditelnit Evropský týden udržitelného rozvoje? Neváhejte si pročíst znění dotačního programu (pdf 429 kB) nebo navštívit http://koprivnice.cz/index.php?id=dotace-zdrave-mesto-koprivnice.
Vaše případné dotazy zodpoví koordinátorka ZM a MA21 Barbora Sopuchová na tel. čísle 556 879 671 nebo e-mailu barbora.sopuchova@koprivnice.cz.

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS    Cookies    Upravit mé předvolby cookies    Ochrana oznamovatelů