ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Zdravé město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Rozhledna Bílá hora - foto Petr Šimčík

Aktuality

Archiv - 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004

V roce 2018

Kopřivnice opět potvrdila, že patří mezi nejlepší realizátory místní Agendy 21

Kopřivnice opět potvrdila, že patří mezi nejlepší realizátory místní Agendy 21 Po obhajobě plnění kritérií místní Agendy 21, která se v říjnu uskutečnila v Kulturním domě v Kopřivnici, jsme 4. 12. 2018 na Fóru udržitelného rozvoje v Praze obdrželi oficiální potvrzení splnění podmínek pro přidělení kategorie B*** dle pravidel této metody kvality veřejné správy. Společně s námi svou pozici mezi obcemi v kategorii B obhájila rovněž malá obec na Vysočině Křižánky, město Jihlava a nově městská část Praha 14. Nejvyšší kategorii A obhájila města Chrudim a Litoměřice.
Děkujeme všem, kteří aktivně již řadu let pomáháte vytvářet a rozvíjet činnosti, které přispívají ke zvyšování kvality života v našem městě a jeho udržitelnému rozvoji.

Série veřejných besed v rámci kampaně "Klima se mění. Změň se i ty!"

Klima se mění. Změň se i ty! Město Kopřivnice ve spolupráci s organizací CI2, o.p.s. a partnery Vás zvou na sérii veřejných besed "Úspory a dotace pro můj dům aneb jak ušetřit a podpořit dobré klima u nás doma".

20. 11. 2018 od 17:00 hodin v Katolickém domě v Lubině se beseda zaměří na obnovitelné zdroje energie a kotlíkové dotace pro rodinný dům.
21. 11. 2018 od 17:00 hodin v Kulturním domě ve Vlčovicích se beseda zaměří na dešťovku aneb jak na úspory vody?
22. 11. 2018 od 17:00 hodin v Kulturním domě v Mniší se beseda zaměří na zateplení, rekonstrukci či výstavbu rodinného domu s dotací.

Na každé besedě zazní také informace o opatřeních proti dopadům změny klimatu a bude zajištěn souhrn možností dotací na rekonstrukci domu, nový zdroj vytápění nebo např. střešní fotovoltaickou elektrárnu.
Vstup volný! Každý účastník obdrží sadu tipů na úspory a malý originální dárek pro společné rodinné aktivity s dětmi.

Den Zdraví ve Zdravém městě

V pondělí 15. října přiveze do Kopřivnice spolek Onkomaják unikátní interaktivní projekt StřevoTour. Modelem o rozměrech 9x4 metry provedou zkušení průvodci a návštěvníci si tak mohou prohlédnout, jak vypadá tlusté střevo uvnitř za doprovodu odborníků. Kampaň se zaměřuje především na poskytování informací o možnostech léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku.
Krajská hygienická stanice nabídne kolemjdoucím měření tlaku, váhy a množství oxidu uhelnatého ve výdechu. Centrum Radosti se zaměří na měření tělesných hodnot a jejich vyhodnocení.
Interaktivní projekt Střevotour je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje, konkrétně dotačním programem na Podporu dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.
Plakát (pdf 203 kB)

Obhajoba kritérií MA21

Zdravé město Kopřivnice a partneři Vás srdečně zvou na veřejnou obhajobu naplňování kritérií pro hodnocení udržitelných měst dle metody místní Agenda 21, která se uskuteční v pondělí 15. října 2018 od 15:30 hodin v Kulturním domě.
Přijďte si poslechnout, co Kopřivnice dělá pro udržitelný rozvoj a proč patří mezi šampiony Zdravých měst ČR. Zjistěte, zda město prokáže členům odborné komise, že plní kritéria pro obhajobu kategorie B v místní Agendě 21. Plakát (pdf 580 kB)

Na úřad bez auta!

Na úřad bez auta! Letošní akce „Na úřad bez auta“ se konala ve středu 19. září ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Smysl celé akce spočíval v tom, že pro tento den úředníci, kteří se do této akce přihlásili, nechali své automobily v garáži a dopravili se do práce jiným alternativním způsobem, například na kole, koloběžce, in-line bruslích nebo veřejnou dopravou, popř. pěšky. Hlásili se i ti zaměstnanci, pro které to není otázka jen jednoho dne a do práce jinak, než autem, se dopravují pravidelně.
Podpořili jsme tak myšlenku Evropského týdne mobility, jehož cílem je upozornit na stále narůstající negativní vliv automobilové dopravy na životní prostředí ve městech.
Kopřivnice se od roku 2004 pravidelně připojuje k významné celoevropské kampani, která jako každý rok probíhá ve dnech 16. až 22. září, tentokrát na téma „Multimodalita" s heslem „Kombinuj a jeď!“.

Evropský týden mobility

Město Kopřivnice se opět svou aktivitou zapojí do kampaně Evropský týden mobility, která každoročně probíhá od 16. do 22. září. Zaměstnanci úřadu se i letos zúčastní akce "Na úřad bez auta!" ve středu 19. září. Cyklohrátky pro děti ve spolupráci s kopřivnickým bike klubem Cykloart jsme připravili rovněž na středu 19. září, registrace dětí proběhne od 16:00 hodin v centru města. Harmonogram akcí naleznete v přiloženém plakátku (pdf 46 kB).

Výsledky z Ankety po Fóru Zdravého města

Ve středu 30. května 2018 proběhlo na Městském úřadě v Kopřivnici veřejné fórum, z něhož díky občanům vzešlo 14 nejdůležitějších témat, o kterých následně v anketě hlasovalo 201 občanů. Na konci výsledkové zprávy (pdf 360 kB) můžeme vidět další podněty hlasujících občanů, jako např. zlepšení dopravy a parkování ve městě, zaměřit se více na ekologii, prevenci drog a kriminality nebo přidat popelnice na tříděný a bio odpad.

Celoroční sběrné místo - Kola pro Afriku

Od 2. července je možné odevzdat na sběrném dvoře na ulici Panské staré jízdní kola nebo náhradní díly po celý rok. Provozní doba sběrného dvora: Po - Pá 8 - 18 (v zimním období 8 - 17), So 8 - 16 (v zimním období 8 - 12).

Projekt Sbírka jízdních kol a cyklopotřeb pro Afriku funguje od roku 2012 na principech dárcovství, dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v České republice. Dobrovolní dárci ušetří dětem v Africe cestu do školy, která jim někdy trvá i dvě hodiny. Více informací o sbírce naleznete na internetových stránkách www.kolaproafriku.cz.

Výsledky ze sociologického průzkumu mezi obyvateli Kopřivnice

Pořadí podnětů k řešení, které vzešly z diskuse na Fóru Zdravého města, bylo ověřováno na vybraném vzorku obyvatel v rámci sociologického průzkumu, který na území Kopřivnice probíhal do konce května a byl realizován společnosti MindBridge Consulting, a.s. Závěrečná zpráva z průzkumu (pdf 711 kB) detailně rozpracovává výsledky průzkumu jak z pohledu celkového hlasování, tak v členění dle sociodemografických charakteristik.

Hlasujte o prioritách v anketě

V souvislosti s ověřením témat vzešlých z diskuzního fóra "Plánujme společně" prosíme o Váš hlas v naší anketě pod odkazem zde. Anketu pro nás realizuje Mobilní rozhlas ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR.

Výsledky z diskuzního setkání "PLÁNUJME SPOLEČNĚ"

V přiloženém souboru naleznete priority, které si občané zvolili na veřejném diskuzním fóru. To, zda pořadí podnětů odpovídá názoru ostatních obyvatel Kopřivnice, nechá radnice prověřit sociologickým průzkumem, který bude proveden u vybraného vzorku respondentů dle struktury obyvatel města. Výsledky (pdf 62 kB)

Desatero problémů města Kopřivnice očima mladé generace pro rok 2018

Prosíme žáky a studenty, kteří se nemohli účastnit mladého fóra o vyplnění krátkého dotazníku k ověření priorit vzešlých z diskuze s vedením města, které se konalo ve čtvrtek 24. května. Děkujeme.

Plánujme společně aneb fórum Zdravého města

Plánujme společně - tak nese název tradičního diskuzního fóra občanů města Kopřivnice s vedením a pracovníky městského úřadu. Kromě toho budete moci opět navrhnout, a poté společným hlasováním vybrat dvě aktivity, jimž budou přímo na akci přiděleny šeky v hodnotě 10 000 a 5 000 korun.

Diskutovat budete moci u šesti stolů nad těmito tématy:
1) Veřejná správa, komunikace, informovanost a podpora podnikání
2) Sociální služby, zdravotnické služby, prevence a bydlení
3) Životní prostředí
4) Volný čas, sport a kultura
5) Doprava
6) Výchova a vzdělávání
Sedmý stůl je vyhrazen mladým, proto název "stůl mladých". Ti budou prezentovat dvě nejpalčivější témata vzešlá z fóra mladých, které se koná 24. května v 10. patře budovy MÚ Kopřivnice v dopoledních hodinách.

Diskutovat mohou přijít rodiče i se svými dětmi, neboť během akce bude zajištěno hlídání v dětském koutku Žirafka (přízemí MÚ).

V rámci doprovodného programu a blížícího se Světového dne bez tabáku (31. května) bude ve vestibulu radnice připravena interaktivní kampaň Zdravé plíce zaměřená na osvětu rakoviny plic. Drobné občerstvení a slosovatelné vstupné zajištěno.

Plakát (pdf 316 kB)

Tref si svůj barevný kontejner i Ty!

Kopřivnická radnice se rozhodla zapojit do projektu Třídím dobře, třídím rád! Akce pod záštitou Moravskoslezského kraje chce podpořit třídění odpadu ve městech. Tisková zpráva, Rozpis hlídek a informace o fotosoutěži (pdf 1.1 MB)

Bioodpad lze odvést do sběrného dvora

Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. "Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat," uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Letošní Den Země bude ve znamení ekologiády

Také v letošním roce se Kopřivnice připojí k oslavám Dne Země. Akce, kterou organizuje radnice ve spolupráci s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v parku E. Beneše. Tisková zpráva

Bezplatná likvidace autovraků se blíží

Město Kopřivnice ve spolupráci s vrakovištěm v Ženklavě připravilo na poslední dubnovou sobotu tradiční bezplatnou likvidaci nepotřebných vozů.
Tisková zpráva, Plakát (pdf 75 kB)

Pohádkový les u příležitosti Dne Země

Město Kopřivnice spolu s Domem dětí a mládeže v Kopřivnici a Štramberku pro vás uspořádá tradiční Pohádkový les u příležitosti Dne Země. Akce se koná v sobotu 21. dubna 2018 od 13:00 hodin u štramberské kamenárky. Opět budou k vidění pohádkové bytosti, které si pro děti připravily nejrůznější soutěže. Občerstvení, doprovodný program i opékání špekáčků zajištěno!
Plakát (pdf 577 kB)

Sbírka jízdních kol se spolkem Kola pro Afriku, o.p.s.

U příležitosti oslav Dne Země, kterou v parku pořádá Městský úřad Kopřivnice ve spolupráci s RADAMOK, z. s. a dalšími partnery, opět podpoříme projekt Kola pro Afriku. Sbírka bude jednorázová, nepotřebná kola v jakémkoli stavu můžete přivést ve čtvrtek 19. dubna 2018 do kolárny za budovu městského úřadu v době od 9 do 18 hodin.
Plakát (pdf 1.1 MB)

Do práce na kole!

Zachraň město

Již počtvrté se do celorepublikové soutěžní kampaně Do práce na kole zapojí i úředníci kopřivnické radnice. Zaměstnanci po celý květen budou jezdit do práce na kole, kolečkových bruslích, koloběžkách či chodit pěšky. Motivací tisíců účastníků kampaně po celé republice bylo nejen podpořit svou kondici, týmového ducha, ale i přispět ke zvýšení kvality života v zapojených městech.

Že šlapáním do pedálů se dá vylepšit nejen fyzická kondice, ale také nálada, to mnozí vědí. V kampani nejde pouze o sport a zábavu s kolegy, ale hlavním cílem je přispět k tomu, aby bylo město příjemnějším místem pro život a aby se lidé více zamýšleli nad dopady svého jednání na přírodu kolem nás.

Harmonogram akcí pro rok 2018

Orientační harmonogram (pdf 114 kB) akcí Zdravého města a místní Agendy 21 pro letošní rok.

Dotační program Zdravého města

Rada města na svém 81. jednání schválila Dotační program Zdravého města Kopřivnice. Přijímání žádostí bude spuštěno 1. 4. 2018 a ukončeno 30. 10. 2018. Celková alokace je 30 tis. Kč, maximální výše dotace na jeden projekt je 15 tis. Kč. Dotace může být použita na projekty, které budou nebo byly realizovány v termínu od 2. 1. 2018 - 30. 11. 2018.

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS    Cookies    Upravit mé předvolby cookies    Ochrana oznamovatelů