ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator Zdravé město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Aktuality

Archiv - 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004

Jak správně (ne)topit

Smokeman Příští čtvrtek 6. října proběhne v komunitním centru Vlčovjan akce Sejdeme se zazpíváme, smokemana si k tomu dáme. Od 15 hodin na akci vystoupí Ing. Jiří Horák, Ph.D. alias SMOKEMAN s jeho zábavným i osvětovým programem, kterým v podzimních sychravých dnech správné vytápění určitě je. Více o akci: Plakát (pdf 365 kB) . Více o smokemanovi najdete na https://vec.vsb.cz/cs/smokeman-zasahuje/smokeman-vyucuje/

Přijďte nám pomoci naplánovat rozvoj Kopřivnice

Kopřivnice Komise pro strategický rozvoj zve všechny občany ke společné diskuzi o novém strategickém plánu. Jde o nejdůležitější koncepční dokument, který definuje cíle města a koordinuje aktivity směřující k jejich dosažení. Přijďte ovlivnit budoucnost Kopřivnice a staňte se spolutvůrci strategie, podle níž se bude ubírat rozvoj našeho města v následujících letech! Tisková zpráva, Plakát (pdf 338 kB)

Nabídka podzimních Dnů zdraví

Budeme chodit, zpívat, plavat, ale také si povídat na zajímavá témata. Přijměte pozvání na akce připravené v rámci podzimní kampaně, která se každoročně zaměřuje na naši zdravotní a letos také psychickou odolnost nás všech. Děkujeme zároveň všem organizacím, které letošní nabídku ve Zdravém městě Kopřivnice připravily. Plakát (pdf 166 kB)

Blíží se říjnová výzva 10 000 kroků

Ilustrační foto V sobotu 1. října odstartuje oblíbená výzva podporující zdravý pohyb, avšak registrovat se můžete již dnes. Cílem není ujít denně 10 000 kroků, ale chodit a zkusit překonat sám sebe! Nastavte si vlastní cíl. Chůze, běh, nordic walking, vše se počítá.
Více informací a registrace >

Hlavu máš jenom jednu

Přijměte pozvání na dvě tematické akce, připravené pod společným heslem HLAVU MÁŠ JENOM JEDNU v rámci podzimních Dnů Zdraví a Světového dne duševního zdraví. V úterý 4. října proběhne ve Vile Machů promítání filmu "Bylo jedno město bláznů" s následnou besedou. Ve čtvrtek 6. října bude připraveno skupinové setkání v terapeutických dílnách EFFATHA na ulici Školní s názvem "Jak doplnit energii".
Plakát (pdf 233 kB)

Podpořte Kopřivnici v Plavecké soutěži měst!

Ilustrační foto Staňte se na jeden den reprezentantem svého města a přijďte otestovat vlastní plaveckou formu. Těšíme se na Vás ve středu 5. října na krytém bazéně. Zastavte se v časech plavání veřejnosti uplavat na čas 100 m (4 bazény) a my Vás za to odměníme milým úsměvem, hodinou pobytu na bazéně zdarma nebo volňáskem na hodinu "do ruky", pro využití ve vámi zvolený den, až do konce roku. Drobnost na památku také připravíme. Nejde však o odměny, ale o podporu zdravého pohybu a vlastní psychické pohody. Časy všech účastníků na závěr akce proměníme v body a večer se dozvíme, jak si Kopřivničtí letos vedli v konkurenci dalších přihlášených měst. Plavcům, kterým bude 60 let a více gratulujeme. Stačí uplavat 100 m, měřit čas nemusíme a výkon bude "za plný počet". Stejně na tom budou děti do 7 let. Více k pravidlům >, Plakát (pdf 707 kB)

Třetí farmářský trh se blíží

Tradiční farmářský trh, na kterém si budete moci zakoupit ovoce, zeleninu, čerstvé pečivo a koláče či uzeniny a mléčné výrobky se uskuteční již v pátek 16. září v Sadu E. Beneše. O zpestření třetího trhu se postarají místní členové Českého svazu včelařů, z. s. , který letos slaví 150. výročí. Včelaři přinesou panel s živými včelami, ukázku včelího úlu a naučnou stezku "Ze života včel". Plakát (pdf 860 kB)

Evropský týden mobility ovládne Zátopek

Září v Kopřivnici bude už tradičně patřit běhu, cyklistice, podpoře zdravého životního stylu a dalším aktivitám pořádaným v rámci Evropského týdne mobility. Přestože oficiálně tato mezinárodní kampaň připadá na 16. až 22. září, do některých akcí se bude možné zapojit už na počátku měsíce. Letošní nabídce samozřejmě vévodí oslavy 100. výročí od narození významného rodáka a sportovní legendy, Emila Zátopka. Letošní nabídka (pdf 57 kB)

Kopřivnice otevírá Re-use centrum

Ilustrační foto Ve čtvrtek 15. září bude zahájen provoz kopřivnického Re-use centra – místa, kde použité věci dostávají novou šanci na opětovné využití. Lidé zde mohou nosit nepotřebné předměty ze svých domácností a odnést si úlovky, které zde odložili jiní. Re-use centrum bude fungovat v areálu sběrného dvora na ulici Panské a bude jej provozovat společnost Slumeko. Tisková zpráva

Šlápněte do toho zase s námi!

Přihlaste se do podzimní výzvy a pohybujte se aktivně, zdravě, bezmotorově, zkrátka na vlastní pohon. Na kole, na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem. Přidejte se do naší FB skupinky, ať Vám neutečou žádné novinky! Do práce na kole - Kopřivnice, Více informací o výzvě

Šest ze sedmi postupuje

Ilustrační foto Komise Projektu Zdravé město a místní Agendy 21 posílá do veřejného hlasování 6 letošních uchazečů o 600 tisíc korun. Ani sedmý projekt na revitalizaci prostranství u objektu Kavárny však nepřijde zkrátka. Více informací.

Jak nezůstat v tichu

Ilustrační foto Máte Vy, nebo někdo ve Vašem okolí potíže se sluchem? Přijďte si vyslechnout o komunikaci s osobami s poruchou sluchu nebo si přijďte nechat poradit, jak vyřídit správnou kompenzační pomůcku. Nezůstávejte v tichu! Vstup a drobné občerstvení zdarma Úterý 6. září, od 14 hodin v Klubu seniorů, na ul Sokolovské. Plakát (pdf 882 kB)

Závěrečná akce proběhne na krytém bazénu

Ilustrační foto Dnešní závěrečná akce letní série pro mládež NĚKDO VEN? proběhne na krytém bazénu!!! Zastavte se a navlékněte poslední dva korálky letošního náramku! Ti, kterým se podaří sestavit kompletní nápis Zátopek 100, dostanou dárek a něco na zub! Ostatní si užijí skvělé odpoledne ve znamení vody.
Plakát (pdf 2.1 MB)

Sedm přihlášených

Ilustrační foto Letos jste do KOPROJEKTŮ přihlásili 7 návrhů na zlepšení Kopřivnice. Děkujeme. Prozradíme ještě, že čtyři projekty nejsou úplní nováčci, tradičně je mezi návrhy hřišťátko a příjemným zpestřením jsou také dva návrhy s novým tematickým zaměřením.

Přihlašování KOPROJEKTŮ se blíží do finále?

Ilustrační foto Posledním dnem, kdy můžete podat Váš letošní návrh do KOPROJEKTŮ, je čtvrtek 30. června! Váš nápad jak vylepšit Kopřivnici za 600 tisíc korun musí být navržen na pozemku města, samozřejmě tedy také v místních částech, má být investiční, realizovatelný do roka a ve finále přístupný široké veřejnosti. Za zmínku jistě stojí, že v posledních letech se realizace dočkal nejen vítězný návrh, ale také další vybrané záměry veřejnosti. Navíc lze oprášit i starší projekt, který v minulých letech prošel hodnocením, ale v hlasování veřejnosti nezískal potřebnou podporu. Nahlédněte pod záložku minulé ročníky a načerpejte inspiraci. Jednoduchou přihlášku i pravidla najdete také výše. Těšíme se na letošní uchazeče!.

Na farmářském trhu budete moci odevzdat staré brýle i kolo

Ilustrační obrázek (6. 6. 2022)
Již tento pátek 10. června proběhne v Sadu E. Beneše tradiční farmářský trh s bohatou nabídkou lokálních plodin a produktů. Nabídku trhu rozšíří také tzv. osvětový stan města, který kolemjdoucím zábavnou formou nabídne informace o globálních tématech, jejichž kořeny mnohdy sahají až na místní úroveň. Jako již tradičně bude ve stanu probíhat sbírka Brýle pro Afriku a za budovou radnice v bývalé kolárně společnosti Tatra od Vás rádi převezmeme staré kolo, které pošleme dál organizaci Kola pro Afriku. Máte doma staré brýle nebo kolo, ale nevyhovuje Vám termín trhu, nevadí. Na sběrném dvoře (ul. Panská) můžete kolo odevzdat do sbírky po celý rok a brýle již také sbíráme celoročně. V místní knihovně a na všech jejích pobočkách nebo na Informacích městského úřadu Kopřivnice.
Plakát - Farmářský trh (pdf 2.0 MB)

Lidé mohou navrhovat Ko-projekty, letos je na ně vyčleněno 600 tisíc!

Ilustrační foto (6. 6. 2022)
Máte zajímavý nápad na vylepšení života místních občanů nebo na zvelebení veřejného prostoru v našem městě? Zkuste na jeho realizaci získat peníze z participativního rozpočtu! Na Vaše Ko-projekty je letos vyčleněno 600 tisíc korun, tedy o 100 tisíc více než v předchozích letech. 
Tisková zpráva

Férová akce Restaurant Day

Férová akce Restaurant Day (18. 5. 2022)
Již tuto neděli 22. května pro Vás připravíme "něco dobrého" v Sadu E. Beneše! Spojili jsme oblíbené akce Férová snídaně a Restaurant Day, přidali něco kvalitního k poslechu, něco kreativního i poučného nejen pro děti, prostě něco pro každého! Vaříte rádi a chcete se Vašimi výtvory pochlubit? Neumíte vařit, ale nebojíte se být chlebíčkově kreativní? Gastronadšenci různých kulinářských oborů se mohou stále hlásit na kocbarbora@gmail.com. Roztočte to se zeleninou, ovocem nebo klidně v peci, kde můžete kouzlit i s FairTrade potravinami a přidat i něco lokálního. Jezdíte s námi v květnu do práce na kole (www.dopracenakole/koprivnice)? Nezapomeňte si na akci vyzvednout Vaši "odměnu na triko"? Férovou akci pro Vás připravujeme za podpory dotace z Moravskoslezského kraje v rámci projektu Kopřivnická trvalka.
Tisková zpráva

Týden pro rodinu v Kopřivnici bude stát za to!

Ilustrační foto (4. 5. 2022)
Ve dnech 7.–15. května proběhne 14. ročník celorepublikové kampaně Týden pro rodinu, jehož letošní motto zní „Rodina – tým pro život“. V rámci této kampaně se v Kopřivnici uskuteční kulturní, sportovní i vzdělávací akce, které město ve spolupráci s několika partnery připravilo k obohacení rodinného života a podpoře společného trávení volného času. Tisková zpráva,
7.-15.5.2022 - Týden pro rodinu 2022 (pdf 359 kB)
12.5.2022 - Dopoledne s hrou pétanque (pdf 215 kB)
13.5.2022 - Šťastný pátek (pdf 298 kB)
13.5.2022 - Farmářský trh (pdf 1.1 MB)

Vydejte se s námi na Cyklojízdu Zdravých měst!

Ilustrační foto (2. 5. 2022)
Zdravá města Kopřivnice a Nový Jičín Vás zvou na druhý ročník společné cyklojízdy, která proběhne v rámci květnové kampaně Do práce na kole. První etapa začíná odjezdem od Restaurace Na Prachárně, Nový Jičín-Lamberk. Druhou etapu zahájíme u Restaurace Tatrovka v Kopřivnici u nového muzea nákladních automobilů, odkud společně v 16 hodin vyrazíme do cíle. Připojování dalších cyklistů a týmů po trase je žádoucí! Dojedete jen do Kopřivnice? Nevadí, ujeli jste kus, ani tady vás symbolická odměna nemine a drobné občerstvení bude připraveno i zde, ale zvažte dobře, v cíli bude větší zábava! Těšíme se na Vás i Vaše děti. Plakát (pdf 312 kB), Facebook akce>

Den Země v Kopřivnici

(8. 4. 2022)
Chystáte také aktivitu ke Dni Země o které chcete informovat veřejnost? Pošlete stručnou informaci a plakát na ivana.holubova@koprivnice.cz.

 • Komunitní zahrada Kopřivnice
 • Středa 20. dubna, pozvánka na diskusní setkání k tématu vzniku komunitní zahrady na území města. Víte co je komunitní zahrada? Pokud ne, přijměte pozvání. Pokud je Vašemu srdci myšlenka blízká, přijměte pozvání. Jste prostě jen zvědaví, co komunitní zahrada je a jak funguje třeba "u sousedů"? Přijměte pozvání.

 • Ptáci zpívají každý den, nejen 22. dubna
 • Od 19. do 29. dubna vznikne v parku na ulici Pionýrské naučná ptačí stezka s několika informačními cedulemi, jejichž prostřednictvím se děti budou moci seznámit s ptáky, které mohou pozorovat ve volné přírodě ve městě i jeho okolí. Ve čtvrtek 28. dubna se na nedaleké zahradě MŠ Pionýrská uskuteční doprovodný odpolední program s tematickým čtením a kreativním workshopem, během kterého si děti vyrobí vlastního ptáčka, kterého si odnesou domů.
  Plakát (pdf 62 kB), Plakát - omalovánka (pdf 74 kB)

 • Pohádkový les
 • Sobota 23. dubna, tradiční akce pro rodiny s dětmi, které po trase plní úkoly z přírodní a pohádkové říše. Trasa povede přes Bílou horu kolem Váňova kamene zpět na Kamenárku. Rozhledna bude pro účastníky Pohádkového lesa otevřena zdarma. Plakát (pdf 652 kB)

 • Den Země 2022 aneb Desatero domácí ekologie a udržitelnosti
 • Pondělí 25. dubna, v Sadu E. Beneše, od 9 do 17 hodin, proběhne celodenní oslava Dne Země. Těšit se můžete na tradiční soutěž škol - Kopřivnickou ekologiádu, tematické divadelní představení „Voděnka“ v 9 a 10 hodin, nebo třeba odpadový karneval pro děti v odpoledních hodinách. Podrobný program a další informace naleznete na přiloženém plakátu. Plakát (pdf 4.8 MB)

 • Likvidace autovraků
 • Sobota 14. května, bezplatná ekologická likvidace starých a nefunkčních vozidel ve spolupráci s Autovrakovištěm Ženklava.

 • Sbírka brýlí pro Afriku
 • Celoročně, nepotřebné brýle (dioptrické i sluneční) můžete nosit na informace ve vestibulu městského úřadu.

 • Kola pro Afriku
 • Celoročně, sběr starých jízdních kol a náhradních dílů probíhá celoročně na sběrném dvoře na ulici Panská v Kopřivnici.

Tajemství dobré výchovy

tajemství dobré výchovy (1. 4. 2022)
Přijměte pozvání na přednášku Marka Hermana, českého pedagoga, spisovatele a lektora osobního rozvoje. V tomto duchu se nesou také jeho naučné knihy a přednášky z oblasti dětské psychiky, rodičovství, výchovy a pohledu na sebe sama. Předprodej vstupenek na květnovou přednášku připravenou v rámci kampaně Týden pro rodinu bude zahájen 11. dubna v Informačním centru Kopřivnice. Plakát (pdf 6.4 MB)

Brzy odstartuje výzva 10 000 kroků

Logo 10 000 kroků (30. 3. 2022)
V dubnu odstartuje další kolo výzvy 10 000 kroků! Ta vznikla během koronavirové pandemie s cílem motivovat lidi k pravidelné pohybové aktivitě, ke které potřebují pouze vlastní nohy. Do prvního kola vloni v dubnu se zapojily necelé čtyři tisíce lidí, v říjnu už počet účastníků stoupnul na více než deset tisíc. Kolik nás bude tentokrát?
Tisková zpráva

Daruj krev se Zdravým městem Kopřivnice

Ilustrační obrázek (30. 3. 2022)
V roce 1950, u příležitosti vzniku Světové zdravotnické organizace, byl 7. duben vyhlášen Světovým dnem zdraví. Kopřivnická radnice si tento den každoročně připomíná tím, že ve spolupráci s nejrůznějšími partnery organizuje akce na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Letos se opět zaměří především na propagaci dárcovství krve.
Plakát (pdf 2.2 MB), Facebook Zdravého města >

Vzniká pocitová mapa města

Ilustrační obrázek (30. 3. 2022)
Ještě týden můžete zaznamenávat své odpovědi na osm připravených otázek přímo do mapy Kopřivnice. Ovlivněte další rozvoj svého města. Sběr dat končí 5. dubna 2022 a výsledky budou zveřejněny v průběhu května. Za sdílení této informace budeme rádi. Děkujeme!
Tisková zpráva, Pocitová mapa >

Zhasnutí vily upozorní na nutnost ochrany klimatu

Ilustrační obrázek (24. 3. 2022)
V sobotu 26. března se uskuteční celosvětová kampaň Hodina Země. Domácnosti, instituce a další účastníci happeningu v tento den od 20:30 do 21:30 zhasnou světla a vypnou elektrické spotřebiče, aby tak upozornili na důležitost ochrany klimatu. V Kopřivnici symbolicky potemní Ringhofferova vila. Tisková zpráva,

Ochutnávka letošních aktivit Dne Země

Ilustrační obrázek (24. 3. 2022)
Letos zahájíme tím, že zhasneme. Přidáte se? Více informací hledejte v tiskové zprávě níže. Rozhýbat svá ztuhlá těla po zimě můžete v rámci dubnové výzvy 10 000 kroků, kterou letos ve spolupráci s městem nachystalo místní Informační centrum Kopřivnice. Registrace je pro účastníky zcela zdarma a vychází se již 1. dubna! Nejste zrovna soutěžní typ? Nevadí, choďte pro dobrou věc. Stačí pro záznam ušlé vzdálenosti využít aplikaci "Pomáhej pohybem" a každým kilometrem přispějete jednu korunu na vybraný projekt. To nejlepší nakonec, cílem není ujít tisíce kroků, ale pravidelně se hýbat a užít si to po svém. Ani letos nepřijdete o rodinnou vycházkovou akci Pohádkový les, kterou pro Vás připravilo město Kopřivnice ve spolupráci se sousedním městem Štramberk, Domem dětí a mládeže Kopřivnice a Štramberk a dalšími partnery. Pozor, v den akce bude Štramberk částečně uzavřen pro automobily! Doporučujeme sledovat aktuální informace na webu města Štramberk.

V dubnu startuje 10 000 kroků

Ilustrační obrázek (22. 3. 2022)
Podívejte se, jak pro Vás organizátoři výzvu od podzimu upravili. Cílem není ujít každý den 10 000 kroků, ale chodit. Chodit častěji než doteď. Chodit v rámci běžných dnů místo toho, abyste jezdili autem. Chodit pro odpočinek těla i duše, chodit pro radost. Chodit kvůli sobě i jiným. Chodit pro lepší město i vztahy s kamarády. Pro více informací a registraci navštivte www.desettisickroku.cz.>

Vzniká pocitová mapa města

Ilustrační obrázek (2. 3. 2022)
Kde se v Kopřivnici cítíte dobře a kterému místu se raději vyhýbáte? Které místní budovy si podle Vás zaslouží rekonstrukci či lepší údržbu? Zaznačte odpovědi na osm připravených otázek přímo do mapy města a ovlivněte tak jeho další rozvoj.
Sběr dat plánujeme do 5. dubna 2022 a výsledky budou zveřejněny v průběhu května. Za sdílení této informace budeme rádi. Děkujeme!
Tisková zpráva, Pocitová mapa >

Startuje letošní Koruna Podbeskydí!

Ilustrační obrázek (1. 3. 2022)
Také letos pro Vás místní dům dětí a mládeže ve spolupráci s městem a informačním centrem připravili turistickou výzvu určenou pro kohokoliv, kdo má rád pohyb a přírodu, pro jednotlivce, rodiny i kolektivy. Cílem je do 30. září navštívit v libovolném pořadí 14 míst v okolí (Koruna Podbeskydí) nebo jen sedm z nich (Korunka Podbeskydí). Výběr míst Korunky je opět na Vás.
Pro obdržení připravené odměny na IC Kopřivnice, je potřeba odeslat na e-mailovou adresu koruna.podbeskydi@seznam.cz fotografie z Vámi navštívených míst u jejich označení. Fotografie, prosím zasílejte ze všech míst najednou, včetně dalších povinných informací. Plakát (pdf 7.7 MB), Mapa >

Roztáčíme pomyslná kola kampaně Do práce na kole

Ilustrační obrázek (1. 3. 2022)
Přípravy na květen jsou v plném proudu. Oslovujeme partnery, vyjednáváme pro Vás zajímavé "odměny na triko" i několik novinek. Tisková zpráva,
www.dopracenakole.cz >

Výstava na radnici upozorňuje na globální problémy

Výstava na radnici upozorňuje na globální problémy (12. 1. 2022)
Od tohoto týdne zdobí vestibul kopřivnické radnice výstava, která se snaží upozornit na různé globální problémy. Od února bude sedm tematických panelů putovat po místních školách, kde mohou být v kombinaci s vytvořenými pracovními listy využity jako materiál pro aktivní výuku.
Tisková zpráva

Město nabízí poradenství ohledně změn dodavatelů energií

Ilustrační obrázek (12. 1. 2022)
Kopřivnická radnice nabízí pomoc občanům, kteří nevědí, jak postupovat v situaci, kdy jejich dodavatel plynu či elektřiny ukončil činnost. Poradenství poskytují pracovnice sociálního odboru, které je možné kontaktovat na telefonních číslech 556 879 465, 556 879 467, 556 879 468 nebo osobně v kancelářích v 2. patře městského úřadu.
Další užitečné informace >

Už jste požádali o popelnici na plasty?

Ilustrační obrázek (7. 1. 2022)
Majitelé rodinných domů mohou stále žádat o bezplatné poskytnutí popelnic na plastový a kovový odpad. Nádoby o objemu 240 litrů nahradí dosud používané žluté pytle, které již od začátku letošního roku nejsou sváženy. Žluté pytle s odpady lze vyhodit do příslušných kontejnerů na veřejných stanovištích nebo odvézt na sběrný dvůr. O popelnice lze žádat na e-mailech lucie.kubalcova(zavináč)koprivnice.cz a martina.dockalova(zavináč)koprivnice.cz nebo telefonicky na číslech 556 879 781 a 556 879 782. Tisková zpráva

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS    Cookies    Upravit mé předvolby cookies    Ochrana oznamovatelů