Město Kopřivnice - Plánování sociálních služeb
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Plánování sociálních služeb v Kopřivnici

Kontaktní e-mailová adresa: kpss@koprivnice.cz

Aktuality

Město Kopřivnice ve spolupráci s odborem sociálních věcí a zdravotnictví vyhlašuje IV. ročník ankety „Osobnost v sociální oblasti v Kopřivnici“

Již počtvrté mohou občané Kopřivnice a místních částí podávat své návrhy do ankety Osobnost v sociální oblasti. Pomozte i vy rozhodnout o tom, kdo získá ocenění za kvalitní a obětavou práci v sociálních službách, profesionální přístup či empatický vztah ke klientům. Pokud víte o někom, kdo si toto ocenění zaslouží, zašlete nám do 20. září 2018 nominaci.

Na ocenění mohou být navrženi lidé, kteří v Kopřivnici mimořádně přispívají ke zlepšení situace seniorů, handicapovaných nebo osob jinak ohrožených sociálním vyloučením, a to buď dlouhodobou prací, nebo mimořádným činem. Může se jednat o zaměstnance sociálních zařízení či neziskových organizací, dobrovolníky, pracovníky vykonávající sociální práci na úřadech, ve zdravotnických, školských a podobných institucích, nebo například o pečující osoby, které působí nad rámec péče o svého rodinného příslušníka.

Nominace lze podávat prostřednictví formuláře, který je k dispozici na webu města, nebo na odboru sociálních věcí a zdravotnictví, a to do čtvrtku 20. září 2018 do 14:00 hodin. Došlé návrhy poté posoudí řídící skupina komunitního plánování sociálních služeb, která ověří jejich pravdivost a své doporučení předá radě města. Rada města pak rozhodne o tom, kdo bude oceněn.

Slavnostní předání ocenění a vyhlášení osobnosti v sociálních oblasti v Kopřivnici se uskuteční ve čtvrtek 18. října na společenském večeru pracovníků a dobrovolníků v sociální oblasti, který se uskuteční v kopřivnickém kulturním domě.

Nominační formulář (doc 34 kB)
Pravidla oceňování Osobnosti v sociální oblasti v Kopřivnici (pdf 53 kB)


III. střednědobý plán sociálních služeb na území města Kopřivnice se zapojením města Štramberk a obcí Závišice a Ženklava na období 2018-2021

III. střednědobý plán sociálních služeb na území města Kopřivnice (pdf 1.1 MB)


Příručka pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014

Byla vydána druhá aktualizovaná Příručky pro osoby se zdravotním postižením v roce 2014. Příručku vydalo MPSV ČR a je ke stažení zde


Desatero pro seniory a jejich rodinné příslušníky

Ministerstvo práce a sociálních věcí v reakci na informace médií a ve snaze ochránit občany České republiky před zneužitím, vydává desatero pro seniory i pro jejich rodinné příslušníky. Více inforamací zde


Portál Pečuj doma podporuje domácí pečující

Diakonie ČCE zahájila v tomto týdnu provoz bezplatné telefonické poradny v rámci rozsáhlého projektu na podporu rodinných pečujících PEČUJ DOMA.

Projekt je svého druhu v českém prostředí ojedinělý, probíhá celostátně a dlouhodobě od ledna t. r. pod oficiálním názvem „Pomáháme pečovat“.

Cílem projektu je komplexně podpořit laické rodinné pečovatele, kteří se starají zejména o seniory, prostřednictvím propojených informačních, poradenských a vzdělávacích činností.

Každý z nás se ocitl v životě v situaci, na kterou nebyl dost připravený: nemoc rodičů, prarodičů… Jak se postarat o příbuzného, který je nyní doma z nemocnice a my musíme do práce? Tyto a podobné otazníky řeší nejnovější vzdělávací projekt Diakonie ČCE.

Podle ředitele Diakonie ČCE Davida Šourka je u nás domácí pečování rozšířeno více, než bychom čekali: „V ČR je podle neoficiálních údajů 200 000 lidí pečujících dlouhodobě a dalších 200 000 pečuje krátkodobě. K poskytování dobré péče potřebují přirozeně i sami pečující podporu, kterou se jim snažíme jako velká organizace s celostátní působností nabídnout“.

Pro nejširší veřejnost byl v červenci spuštěn nový webový portál www.pecujdoma.cz, který nabízí aktuální informace, rady a návody pro pečování a ošetřování. Uživatelé tu mají možnost využít elektronické poradenství či se inspirovat zdejší moderovanou diskusí, stahovat si konkrétní návody, vzory smluv a postupy pro sociálně právní úkony a podobně. V nabídce jsou rovněž Pokyny pro začínající pečovatele, tedy výčet stěžejních kroků a úkonů pro ty, kdo se rozhodli postarat o své blízké v domácím prostředí a jsou začátečníky.

Od pondělí 5. srpna dále Diakonie zprovoznila bezplatnou poradenskou linku 800 915 915, kde jsou pečovatelům k dispozici zkušení odborníci, a to v pracovních dnech od 9 do 17 hodin. Na podzim vyjdou tři příručky – Rady ošetřovatelské, Rady sociálně právní a Rady pro komunikaci, včetně DVD s 15 instruktážními videi pro domácí pečování.

V návaznosti na kurzy proběhlé v prvém pololetí je do konce roku 2013 nyní připravena další série kurzů pro veřejnost, které se budou konat v Břeclavi, Valašském Meziříčí, Jablonci nad Nisou, Pardubicích, Brně a v Praze. „Je potěšující vidět, že se vzdělávání účastní i mladí lidé, například dívky, které mají zkušenost jako au pair ze zahraničí a chtějí dále o někoho pečovat, ať už ve vlastní rodině nebo třeba v blízkém okolí,“ říká manažerka projektu Olga Mutlová.

Kurzy představí účastníkům sociálně právní a psychologické minimum, potřebné základy ošetřovatelství i praktický nácvik stěžejní domácí péče. Projekt je financován z ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR.

Vendula Kodetová

Plán byl projednán zastupitelstvem

II. střednědobý plán sociálních služeb na území města Kopřivnice se zapojením města Štramberk a obcí Závišice, Ženklava na období 2013 - 2016 byl schválen 7.3. 2013. Celý dokument a přílohy plánu jsou ke stažení v dokumentech.

Druhé plánovací období rozvoje sociálních služeb

Loga

V Kopřivnici začalo druhé plánovací období rozvoje sociálních služeb. Výsledkem dvouletého procesu bude 2. Střednědobý plán sociálních služeb na léta 2013-2016, který naváže na ten dosavadní z roku 2008. Dokument navrhuje řešení udržitelnosti a rozvoje současného stavu sociálních služeb ve městě i okolí, tak aby vznikl efektivní, kvalitní a dostupný systém odpovídající reálným potřebám. Na realizaci druhého plánovacího období získala Kopřivnice více než dvoumilionovou dotaci z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost – 85 procent pokryjí prostředky Evropského sociálního fondu, 15 procent bude financováno ze státního rozpočtu. Více o projektu.

Podpora sociálního podnikání v ČR - bezplatné poradenství

MPSV realizujeprojekt„Podpora sociálního podnikání v ČR“, v rámci kterého je poskytováno bezplatné poradenství pro budoucí a současné zaměstnavatele v oblasti sociálního podnikání.

Zájemci o konzultace se mohou obracet na 8 lokálních konzultantů a konzultantek, jejichž kontakty jsou zveřejněny na stránkách projektu >.

Monitorovací zpráva za rok 2009

(pdf 168 kB)

Tiskové zprávy

RSS ikona

Kopřivnické noviny

Sbory a orchestr lákají do kostela i na Pavlicovu mši

Kopřivnice (dam) – Výjimečný koncert se chystá na nedělní odpoledne 28. dubna v kopřivnickém chrámu sv. Bartoloměje. Program složený z výběru duchovních skladeb ...

Běžci závodili u partnerů v Trappes

Kopřivnice (cab) – Čtyřčlenná skupinka běžců AK E. Zátopka reprezentovala Kopřivnici v partnerském městě Trappes ve Francii, kde se v neděli 14. dubna zúčastnila ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS