Město Kopřivnice - Partnerská město Trappes
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Zřícenina hradu Šostýna - foto Ladislav Renner

Partnerské město Trappes

Město Trappes se nachází v regionu Ile de France, v okrese Yvelines a díky svým 925 hektarům zelených ploch (například rekreačnímu areálu o rozloze 400 ha a 450 ha lesa), což činí 298 m² na obyvatele, je toto město nazýváno „zelenými plícemi“.

Vzniklo v neolitické éře a dále se rozvíjelo díky své příznivé poloze na křižovatce dvou důležitých římských cest spojujících Paříž s městy Dreux a Chartres.

Trappes

V průběhu XVII. století byla část území města Trappes připojena ke královskému panství Ludvíka XIV. (Versailles). Hydraulický systém, určený k zásobování versailleských vodotrysků, vyžadoval vybudování struh, akvaduktů a rybníků, mimo jiné také rybníku Saint Quentin situovaného v rekreačním areálu.

Trappes

Za významné datum v historii města se považuje rok 1849, kdy do Trappes přichází železnice. Později se Trappes stává jedním z nejdůležitějších železničních středisek Francie a příchod pracovní síly významně zvyšuje populaci. Z Trappes se stává město železničářů.

V roce 1896 založil vědec Léon Teisserenc de Bort nedaleko nádraží observatoř, kterou později odkázal Národnímu Institutu Meteorologie. Mezi roky 1950 a 1975 město Trappes změnilo tvář. Silnice I. třídy RN 10 ho rozdělila na dvě části.

V roce 1970 byla pařížském regionu založena aglomerace Saint Quentin en Yvelines, která sdružuje Trappes a šest dalších měst.

Trappes

Následkem bombardování za 2. světové války, kdy bylo zničeno 75 % území, není město příliš bohaté na památky. Přesto můžeme zmínit kostel Svatého Jiří z roku 1703, z kterého zůstala zachována zvonice a jehož chrámová loď byla zrekonstruována v roce 1964.

Trappes Trappes

Dnešní Trappes je urbanizovaným a průmyslovým městem (má 5 průmyslových zón s více než 450 firmami), je zde 21 mateřských, 15 základních škol a tři gymnázia, jedna nemocnice. Obyvatelé Trappes udělali ze svého města město živé, město s více než 30 sportovními sdruženími, třemi kulturními středisky (kulturní hala, koncertní a konferenční sál, kino), různými kulturními kluby (divadelním, hudebním, tanečním, filmovým) či spolky zaměřenými na poznání různých menšin žijících ve městě.

Trappes je také rodištěm současných slavných osob ze světa sportu (fotbalista Patrick Vieira či Nicolas Anelka) a kultury (herci Jamel Debbouze a Omar Sy).

RSS ikona

Turnaj připomněl významnou osobnost malého fotbalu Jiřího Krejčího

Kopřivnice (cab) – Po prázdninové přestávce se v sobotu 31. srpna na hřišti ZŠ M. Horákové opět sešli hráči malého fotbalu, ještě to však nebylo v rámci ...

Divadelní sezonu uvedou Dva nahatý chlapi

Kopřivnice (dam) – Bulvární komedií Dva nahatý chlapi zahajuje v úterý 17. září kopřivnický kulturní dům novou sezonu. Divadelní představení, které se už ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS