Město Kopřivnice - Parkování v Kopřivnici
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Národní cena České republiky za jakost - 2016

Parkování v Kopřivnici

Česky | Englich | Polski | Deutsch

 

Centrum,  Technické muzeum Tatra, kulturní dům, radnice

V Kopřivnici je v tuto chvíli částečně zpoplatněno pouze parkoviště na Husově ulici vedle Polikliniky (P9)Některá parkovací místa na důležitých parkovištích mají časové omezení parkování (lze využít parkovací kotouč/hodiny – k dostání např. v Informačním centrum Kopřivnice nebo v informacích radnice, případně jinak čitelně vyznačit dobu příjezdu, která se nesmí do odjezdu měnit – např. na kus papíru).

V centru Kopřivnice lze parkovat především před hotelem Tatra vedle prodejny Albert (P1). Navádění: směrovka Centrum a značka parkoviště stextem CENTRAL. Je to nejbližší parkoviště u Technického muzea Tatra (na něj navádí také směrovky Muzea, později Technické muzeum Tatra). 

V centru – vedle technického muzea a kulturního domu – je možné parkovat také na ulici Obránců míru, konec slepé odbočky z okružní křižovatky (P2). Během pracovního týdne mimo školní prázdniny je však parkování částečně omezeno podél Základní školy dr. Milady Horákové, a to v dopoledních hodinách.

Větší množství parkovacích míst se nachází před a vedle budovy radnice, ve které sídlí také Česká pošta, a podél Štefánikovy ulice (P3). Parkovací místa jsou také na stejné ulici před obchody u objektu nazývaném Tatrovanka a v jeho blízkosti. (P4).


Lašské muzeum, vlakové nádraží, poliklinika, zimní stadion

Nejbližší parkoviště u Lašského muzea v Šustalově vile se nachází u vlakového nádraží a na ulici Hanse Ledwinky (P5).

V blízkosti jsou dále parkovací místa na Štefánikově ulici před poliklinikou (P6). Malé parkoviště je také přímo u polikliniky (P7), ovšem toho je určeno pro návštěvníky toho zařízení. V sousedství je parkoviště pro klienty prodejny Penny Market (P8). Naproti něj je pak větší částečně zpoplatněné parkoviště (P9), které je dobrým řešením, budete-li hledat volné parkovací místo v blízkosti polikliniky, zimního stadionu, vlakového nádraží nebo Lašského muzea. Další větší kapacita parkování bez časového omezení je na Masarykově náměstí (P10) vedle kostela sv. Bartoloměje, naproti Katolického domu a těsné blízkosti zimního stadionu. 


Muzeum Fojtství, oblast Bílé hory (Váňův kámen, Rozhledna na Bílé hoře)

Nejbližší parkoviště pro návštěvníky muzea Fojtství se nachází přímo ve dvoře areálu muzea. Samozřejmě pouze pro osobní automobily. Kapacita je zde ovšem značně omezena, proto raději doporučujeme využít blízké parkoviště na Alšově ulici, kde je kapacita dostatečná (P11). Parkoviště je také vhodným výchozím bodem pro výlet přes Váňův kámen k rozhledně na Bílé hoře.


Koupaliště, Lyžařský areál, oblast Červeného kamene (Bezručova vyhlídka, hrad Šostýn, Raškův kámen)

Nejbližší parkoviště pro výstup k Bezručově vyhlídce, ke zřícenině hradu Šostýna, k Raškovu kameni a obecně pro návštěvu oblasti Červeného kamene je parkoviště u 

kopřivnického koupaliště – Husova ulice (P12). V zimě parkoviště slouží také pro lyžařský areál Červený kámen (blíže ke sjezdovce je ještě jedno parkoviště v blízkosti přibližovacího vleku).


Další možnosti parkování

Nedaleko centra Kopřivnice i muzea Oldtimer lze rovněž parkovat na parkovišti v Krátké ulici (P13). Další větší parkovací plochy jsou u prodejny Lidl (P14), Kaufland (P15) a Tesco (P16). Tyto parkoviště jsou ovšem určeny pro klienty těchto obchodů.  Nedaleko centra a Technického muzea Tatra se nachází také parkoviště vedle Komerční banky (P17).

Kromě výše uvedených parkovacích ploch je ve městě řada dalších menších parkovišť. Pozor ale na dopravní značení a omezení parkování.


Veřejná WC

Veřejná WC se nacházejí v centru vedle kulturního domu, naproti restaurace Brown Frog (Žaba), v sadu dr. Beneše u Šustalovy vily a vlakového nádraží (naproti polikliniky) a také na sídlišti Jih v blízkosti muzea Fojtství, starého hřbitova a ZŠ na ulici Alšově


Česky | Englich | Polski | Deutsch

 

Přehled hlavních prakovišť:

P01) Centrální parkoviště - Hotel Tatra, prodejna Albert, Technické muzeum Tatra
P02) Parkoviště – ul. Obránců míru, centrum
P03) Parkoviště – Radnice, pošta
P04) Parkoviště – ul. Štefánikova – Tatrovanka
P05) Parkoviště – Lašské muzeum, vlakové nádraží
P06) Parkoviště – ul. Štefánikova, před poliklinikou
P07) Parkoviště – Poliklinika
P08) Parkoviště – Penny Market
P09) Parkoviště – ul. Husova, Kachlovka
P10) Parkoviště – Masarykovo náměstí, zimní stadion
P11) Parkoviště – ul. Alšova, Muzeum Fojtství
P12) Parkoviště – ul. Husova, koupaliště, Bezručova vyhlídka, Šostýn
P13) Parkoviště – ul. Krátká
P14) Parkoviště – prodejna Lidl
P15) Parkoviště – prodejna Kauland
P16) Parkoviště – prodejna Tesco
P17) Parkoviště – ul. Kadláčková a ČSA, Komerční banka


Tuto stránku webu města spravuje přímo Informační centrum města Kopřivnice.

Banner - Kopřivnice - 2018
Banner - Videomapping Ringhofferova vila
Banner - Kopřivnice - město automobilů
Logo - Lašská brána Beskyd
Mobilní průvodce Google Play App Store
Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Expozice oslaví sto let spolku místních včelařů

Kopřivnice (hod) – V podkrovních prostorách Muzea Fojtství bude zítra v podvečer zahájena výstava 100 let včelařského spolku v Kopřivnici.

Na výstavě budou k ...

Odstávka horkovodu letos trvala 88 hodin

Kopřivnice (dam) – Osmdesát osm hodin trvala letos odstávka zdejší teplárny. Horkovod byl odstaven ve čtvrtek 25. července v 0:00 hodin a jeho opětovné zprovoznění ...

Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS