Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

70. výročí povýšení Kopřivnice na město

18. května 1948 byla rozhodnutím vlády ČSR Kopřivnice povýšena na město

Brose Radio časRadnice vyhlásila soutěže související s blížícím se výročím

(20. 3. 2018) Kopřivnická radnice vyhlásila soutěže související s blížícími se oslavami 70 let povýšení Kopřivnice na město. Soutěže jsou dvě, výtvarného a literárního charakteru. Tisková zpráva, Plakáty (pdf 645 kB)Květen

1. 5. PRVOMÁJOVÉ BALÁBILÉ

park dr. Edvarda Beneše, od 14:00 do 18:30 hodin
Tradiční odpolední zábavný, hudební program pro veřejnost s atrakcemi a pohádkou pro děti v režii Kulturního domu Kopřivnice. Akce přinesla zábavu pro celou rodinu, hudební vystoupení místních kapel, divadlo pro děti, nafukovací atrakce, jízdy na ponících nebo tvořivé dílny.

5. – 6. 5. KULTURNÍ BESKYD MODEL KIT SHOW

KDK, 5.5 od 9:00 do 18:00 hodin, 6. 5 od 9:00 do 12:00 hodin
Dvaadvacátý ročník Mezinárodní výstavy a soutěže modelů ve vyhlášených kategoriích, soutěž modelů mládeže do 15 let. Oblíbená výstava plastikových modelů letadel, tanků, aut, lodí a mnoha dalšího, které se účastní nejen modeláři z celé České republiky, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa. Výstava je spojena s několika modelářskými soutěžemi, předváděním modelů a venkovními ukázkami. Beskyd Model Kit Show patří k nejprestižnějším akcím svého druhu v celoevropském měřítku.

12. 5. JARNÍ KONCERT U PŘÍLEŽITOSTI 70. VÝROČÍ POVÝŠENÍ KOPŘIVNICE NA MĚSTO

Katolický dům Kopřivnice, 18:00 hodin
K příležitosti oslav 70 let povýšení Kopřivnice na město se rozhodlo Pěvecké sdružení Kopřivnice uspořádat speciální jarní koncert, na kterém návštěvníkům představilo několik skladeb pro sbor a orchestr.

12. 5. SPORTOVNÍ HRY ZDRAVOTNĚ HANDICAPOVANÝCH

centrum města před KDK, od 9:00 hodin
Jednadvacátý ročník Sportovních her zdravotně postižených dětí a dospělých „Memoriál Petra Douska“ Program her nabídl mnoho sportovních speciálně upravených disciplín. Handicapovaní budou moci soutěžit v běhu, jízdě po okruhu, slalomu, střelbě vzduchovkou, šipkách, vrhu koulí i hodu oštěpem. Celodenní akce vyvrcholí galavečerem s bohatým kulturním programem a vyhlášením nejúspěšnějších sportovců tohoto ročníku her.

12. 5. FÉROVÁ SNÍDANĚ

Sad dr. Edvarda Beneše, od 9:30 hodin
Férová snídaně je celorepublikový piknikový happening na podporu fairtradových pěstitelů. V Kopřivnici se bude snídat v parku E. Beneše, u galerie Galaxie. Cílem v pořadí pátého společného snídání pod širým nebem bude opět upozornit na podporu fair trade a lokálních produktů. Pro příchozí budou připraveny ochutnávky fair trade kávy, čaje a lokálních produktů. Chybět nebude doprovodný program, který nabídne cvičení i aktivity pro děti.

19. 5. ŠTRAMBERSKÝ JASOŇ

start před KDK, cca v 9:00 hodin
Druhý ročník rodinného turistického a dálkového pochodu. Loňského prvního ročníku se zúčastnila víc než tisícovka vyznavačů turistiky. Akce si klade za cíl zvednout lidi z gauče a děti od počítačů a tabletů. Organizátoři Štramberského Jasoně přitom mají ambice udělat z této akce největší turistický pochod na Moravě. Pro milovníky turistiky bude připraveno deset tras, pro cyklisty pak trasa jedna. Z Kopřivnice budou moci jednotlivci, rodiny s kočárky či čtyřnohými miláčky vyrazit na celkem osm tras. Startovat se bude od Kulturního domu Kopřivnice, končit se bude ve Štramberku na náměstí. Zájemci se mohou přihlašovat online na www.stramberskyjason.cz.

30. 5. FÓRUM ZDRAVÉHO MĚSTA KOPŘIVNICE

10. patro MěÚ Kopřivnice, od 16:30 hodin
Veřejné fórum konající se každoročně v rámci zařazení města Kopřivnice mezi Zdravá města ČR. Široká veřejnost může diskutovat s vedením města a zástupci jednotlivých odborů o problémech a příležitostech Kopřivnice. Ze Zdravého fóra každoročně vzejde takzvaných 10 P, tedy příležitostí města, kterými by se město mělo v následujícím roce zabývat.

Červen

1. 6. DEN DĚTÍ

před KDK, od 8 do 18 hodin
Tradiční akce pro děti před KDK plný her, soutěží a zábavy. Dopolední program bude určený pro mateřské školy a základní školy, odpolední pak pro širokou veřejnost.

1. 6 POHÁDKOVÁ PRVNÍ POMOC A DEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

před budovou MěÚ Kopřivnice, cca od 9:00 hodin
Pohádková první pomoc je celodenní zábavně-osvětová akce pro širokou veřejnost. Kromě her, soutěží a atrakcí bude k vidění přehlídka složek integrovaného záchranného systému a jejich techniky a tradiční prezentace poskytovatelů sociálních služeb. Pohádková první pomoc vznikla spojením tří akcí, které město Kopřivnice dříve pořádalo samostatně. Kromě Dne dětí je to kampaň Dny bez úrazů, zaměřená na bezpečnost a poskytování první pomoci, a také Den sociálních služeb, jehož cílem je informovat občany o službách napomáhajících v překonávání nepříznivých životních situací.

2. 6. ŠOSTÝNSKÁ VENUŠE

areál letního koupaliště Kopřivnice, od 14:00 hodin
Jedenáctý ročník festivalu tance, hudby a tvořivosti pro širokou veřejnost. Multižánrový festival, jehož pořadatelem je taneční skupina Farridah, nabízí každoročně desítky vystoupení, během kterých se široké veřejnosti představí na sto účinkujících. Kromě nejrůznějších stylů orientálního tance budou k vidění také taneční formy z Polynésie, Španělska nebo Latinské Ameriky stejně jako ukázky populární zumby, poledance atd. Návštěvníci si budou moci mnoho z toho, co na festivalu uvidí, vyzkoušet na připravených workshopech.

6. 6. KONCERT PRO NAŠE MĚSTO

Kulturní dům Kopřivnice, od 17:00 hodin
Základní umělecká škola Z. Buriana pořádá Koncert určený městu Kopřivnice. V programu koncertu se představí školní smyčcový orchestr, cimbálové muziky Buriánek i Malý Buriánek, zpěvačka Adéla Lysková a další soubory. Hosty koncertu budou bývalí žáci Denis Schneiderka (housle) a Gabriela Jílková (cimbál). Koncert bude doplněn o taneční vystoupení a vystoupení hostů z Bánovců nad Bebravou.

9. – 10. 6. KOPŘIVNICKÉ DNY TECHNIKY

Polygon společnosti Tatra Trucks, a. s. , od 9:00 do 16:00 hodin
Šestý ročník přehlídky více či méně známé techniky na podporu polytechnického vzdělávání v Moravskoslezském kraji. Jednu z největších kopřivnických akcí, která každoročně zaplní prostor zkušebního polygonu společnosti Tatra Trucks, a. s., v loňském roce navštívilo na dvacet tisíc návštěvníků. Také v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na přehlídku známých i neznámých strojů, jízdy po zkušebním polygonu, bohatý doprovodný program a mnoho dalšího.

22. 6. EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY

centrum města, od 9:00 do 23:00 hodin
Celoevropsky uznávaný den, který je věnován hudbě a všem, kteří se jí věnují. V tento den se konají různorodé kulturní akce, které jsou s hudbou spojené. Dopolední program bude věnován školám, večerní bude pro širokou veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení písničkáře Pavla Helana, acoustic-folk kapely Ptakustik, legendární skupiny Laura a její tygři nebo na Milana Peroutku, který do Kopřivnice dorazí společně se svou kapelou Perutě.

23. 6. KOPŘIVNICE SLAVÍ V RYTMU SWINGU

prostor před Auto - moto muzeem Oldtimer, od 15:00 hodin
Dobová taneční oslava v prostorách před Auto – moto muzeem Oldtimer s živou hudbou a ukázkami swingových tanců, kterou u příležitosti oslav města pořádá Taneční centrum Relax. Každý z účastníků obdrží malý dárek se symbolem města Kopřivnice.

30. 6. SLAVNOSTNÍ KONCERT MĚSTSKÉHO DECHOVÉHO ORCHESTRU K 70. VÝROČÍ POVÝŠENÍ KOPŘIVNICE NA MĚSTO

Kulturní dům Kopřivnice, od 17:00 hodin
Slavnostní koncert Městského dechového orchestru Kopřivnice se skladbami zaměřenými na město Kopřivnice a podnik Tatra. K poslechu zazní skladby od významných autorů jako Evžena Zámečníka, Borise Hajduška, Pavla Staňka, Leoše Janáčka a dalších. Cílem koncertu bude připomenout Kopřivničanům a lidem z okolí historii města společně s historií dechového orchestru.

Červenec

5. 7. ZAHÁJENÍ NĚKDO, VEN?

park dr. E. Beneše, od 16:00 hodin
Prázdninový projekt určený dětem a mladým lidem z Kopřivnice a okolí. Celkem šest aktivit ve městě i mimo něj ročně navštíví desítky mladých. Projekt s názvem „Někdo ven?“ připravilo město Kopřivnice spolu s místními sdruženími a spolky s cílem podpořit smysluplné trávení volného času kopřivnických teenagerů během prázdnin. Také v letošním roce půjde o seriál akcí, kterými si budou moci mladí zpříjemnit každý prázdninový čtvrtek.

7. 7. PROMENÁDNÍ KONCERT

prostranství před KDK, cca od 17:00 do 20:00 hodin
Promenádní koncert určený široké veřejnosti. Koncert se uskuteční každou červencovou sobotu v místech před KDK. Koncerty budou čtyři a na každém z nich vystoupí jiná hudební kapela.

14. 7. PROMENÁDNÍ KONCERT

prostranství před KDK, cca od 17:00 do 20:00 hodin
Promenádní koncert určený široké veřejnosti. Koncert se uskuteční každou červencovou sobotu v místech před KDK. Koncerty budou čtyři a na každém z nich vystoupí jiná hudební kapela.

14. 7. KOPŘIVNICKÝ DRTIČ

letní stadion Kopřivnice, od 9:00 hodin
Kopřivnický Drtič je poloorientační nezávodní hobby mtb maratón. Maratón je výjimečný svou délkou a náročností paří mezi nejúspěšnější kopřivnické sportovní akce. Ročně na něj zamíří tisícovka cyklistů.

14. 7. DRTÍK 2018

Skautské centrum VANAIVAN, od 13:00 hodin
Drtík je kopřivnický závod pro děti do 16 let, který se uskuteční v areálu skautského centra Vanaivan. Pořadatelem akce je Ski klub Kopřivnice. Pro účastníky budou přichystány dva okruhy, kratší určený pro menší děti, delší pro starší kategorie. Drtíka je možné absolvovat v případě nejmladších na odrážedle, v případě starších dětí klasicky na kole.

21. 7. PROMENÁDNÍ KONCERT

prostranství před KDK, cca od 17:00 do 20:00 hodin
Promenádní koncert je určený široké veřejnosti. Koncert se uskuteční každou červencovou sobotu v místech před KDK. Koncerty budou čtyři a na každém z nich vystoupí jiná hudební kapela.

28. 7. PROMENÁDNÍ KONCERT

prostranství před KDK, cca od 17:00 do 20:00 hodin
Promenádní koncert je určený široké veřejnosti. Koncert se uskuteční každou červencovou sobotu v místech před KDK. Koncerty budou čtyři a na každém z nich vystoupí jiná hudební kapela.

Srpen

7. 8. KOPŘIVNICKÉ OSMIČKY

Restaurace Pod Kaštany, cca od 15:00 hodin
Kopřivnické skautské středisko se rozhodlo výročí města, stejně jako výročí vzniku samostatného Československa, připomenout široké veřejnosti symbolickou akcí v podobě zahradní slavnosti. Ta se ponese v podobném duchu, v jakém se odehrála před osmdesáti lety a připomene nejen založení samostatného Československa, ale také položení základního kamene Rozhledny Masarykova volebního kraje a následné povýšení Kopřivnice na město. Slavnostní setkání se uskuteční u základního kamene rozhledny TGM na hřebenu Červeného kamene, kulturní program v areálu zahrady restaurace Pod Kaštany.

9. – 19. 8. LETNÍ KINO

areál letního koupaliště, cca od 21:00 hodin
Tradiční venkovní promítání vybraných filmů pro širokou veřejnost v areálu letního koupaliště v Kopřivnici.

17. 8. TÁBOROVÉ PŘEDSTAVENÍ DDM KOPŘIVNICE

prostor před KDK, od 16:00 hodin do 18:00 hodin
Odpolední hudební program pro širokou veřejnost, který každoročně zejména pro rodiče dětí pořádá Dům dětí a mládeže Kopřivnice.

18. 8. LETNÍ SLAVNOSTI V MNIŠÍ

Kulturní dům Mniší, od cca 10:00 hodin
Letní slavnosti v Mniší se v letošním roce uskuteční již po páté. Slavnost připravila Osvětová beseda Mniší ve spolupráci s místními složkami. Pro širokou veřejnost bude připraven bohatý kulturní program, další ročník tradičního a oblíbeného Běhu oborou, vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy a mnoho dalšího.

23. 8. PŘEDÁVÁNÍ OCENĚNÍ VÝZNAMNÝM OSOBNOSTEM KULTURY

Ringhofferova vila, cca od 15:00 hodin
Po mnoha letech se kopřivnická radnice rozhodla ocenit nejvýraznější osobnosti kulturního života v Kopřivnici. Bylo vybráno cca 20 osobností, které toto ocenění při slavnostním večeru v nově zrekonstruované vile obdrží. Připraven je kulturní program pro širokou veřejnost. Slavnostní ocenění osobností kultury zahájí vystoupení zpěváka Martina Chodúra.

24. 8. ZAKONČENÍ PROJEKTU NĚKDO, VEN?

před KDK, od 15:00 do 21:00 hodin
Město Kopřivnice pořádá již několik let prázdninový projekt určený mládeži z Kopřivnice a okolí. V pátek 24. srpna projekt nazvaný Někdo ven? vyvrcholí velkým koncertem oblíbené skupiny Slza, a zahájí tak pouťové veselí v Kopřivnici.

25. 8. STARODÁVNÝ JARMARK

park dr. E. Beneše, od 10:00 do 16:00 hodin
Tradiční akce v parku E. Beneše pro širokou veřejnost. Kromě tematických stánků bude připraven doprovodný program pro malé i velké, zajištěna živá hudba. Tato akce je hojně navštěvovaná rodinami.

25. 8. BARTOLOMĚJSKÝ VEČER

centrum města, od 15:00 do 23:30 hodin
Vrchol oslav 70 let povýšení Kopřivnice na město. Na prozatím největším pódiu bude připraven bohatý kulturní program, během kterého vystoupí kopřivnický rodák, písničkář a zpěvák Voxel, vítězka Hlasu Československa, zpěvačka Lenka Lo Hrůzová, idol mladých Tom Artvej a také hlavní hvězda oslav města skupina Tatabojs. Mimo hudební program bude připraven denní ohňostroj, křest nové publikace o městě, nového propagačního snímku o Kopřivnici, anebo videomaping, který vznikl speciálně kvůli výročí města.

26. 8. TRADIČNÍ PROJÍŽĎKY VE VETERÁNECH ZNAČKY TATRA

před Medical Care centrem, od 9:00 hodin
Každoroční čtvrthodinová projížďka ulicemi města v nablýskaných veteránech značky Tatra, která startuje na parkovišti před Anexem, naproti Technického muzea Tatra Kopřivnice.

26. 8. KULTURNÍ PROGRAM K POUŤOVÉ NEDĚLI

centrum města, od 15:00 do 18:00 hodin
Hudební program před KDK, během kterého se veřejnosti tradičně představí Městský dechový orchestr Kopřivnice a v letošním roce také folklórní soubor z partnerského města Bánovců nad Bebravou.

Září

6. – 8. 9. FESTIVAL MEDU A PÍSNIČKY

areál Muzea Fojtství, od 10:00 do 22:00 hodin
V pořadí pátý ročník multižánrového festivalu pro všechny věkové generace se zaměřením na včelaření, přírodu, řemesla a dobrou zábavu. Třídenní akce s bohatým doprovodným a kulturním programem. Pro širokou veřejnost budou připraveny přednášky, ukázky včelaření i nejrůznějších řemesel, divadelní představení pod širým nebem i koncerty. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení dvorní kapely Valašského království Fleret nebo třeba na folklorní slavnosti.

20. – 21. 9. OSLAVY 60. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ZŠ E. ZÁTOPKA

Stejně jako město Kopřivnice, také kopřivnická základní škola nesoucí jméno slavného olympionika a atleta Emila Zátopka, v letošním roce slaví významné výročí. Uplynutí 60 let od svého založení Základní škola E. Zátopka oslaví akcí určenou jak žákům a pedagogům, tak široké veřejnosti.

22. 9. BĚH RODNÝM KRAJEM EMILA ZÁTOPKA, BĚH DĚTÍ KOPŘIVNICÍ A LIDOVÝ BĚH

centrum města, od cca 9:00 hodin
Projekt „Běh rodným krajem Emila Zátopka“ je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Koná se pravidelně nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19. 9. 1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka paní Dana Zátopková. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. O startovní výstřel každého ročníku závodu se stará paní Dana Zátopková, a to za dohledu členů Českého klubu olympioniků a Českého olympijského výboru.

28. 9. SLAVNOSTNÍ VEČER K 70. VÝROČÍ POVÝŠENÍ KOPŘIVNICE NA MĚSTO

Kulturní dům Kopřivnice – velký sál, od 18:00 hodin
Oficiální vyvrcholení oslav 70 let povýšení Kopřivnice na město. Ve velkém sále kopřivnického kulturního domu budou během slavnostního vystoupení Pražské komorní filharmonie uděleny tituly čestný občan a významná osobnost nominovaným. Večerem bude provázet moderátorka Dobrého rána Veronika Poláčková.

70. výročí povýšení Kopřivnice na město
Kopřivnické osobnosti v oblasti kultury nominované k ocenění
Banner - Stavíme pro Vás

Informace o kvalitě ovzduší

Polétavý prach - PM10 [µg/m3]30
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%

Tiskové zprávy

RSS ikona

Kopřivnické noviny

Sklářští mistři renovovali lustry do vily

Pavel Kopřiva a Tomáš Sieber ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské při instalaci jednoho z restaurovaných lustrů v interiéru Ringhofferovy vily.
  FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – Rekonstrukce Ringhofferovy vily v parku E. Beneše jde do finále. Zatímco finišují práce na stavbě a úpravách okolí vily, ve stavebně dokončených ...

U školy Milady Horákové vzpomněli na oběti totality

V rámci tradičního pietního aktu v den výročí popravy Milady Horákové byly položeny květiny u pamětní desky na základní škole nesoucí její jméno.
  FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – Krátké pietní setkání připomínající 68. výročí justiční vraždy Milady Horákové pořádala ve středu 27. června dopoledne kopřivnická ...

Národní cena České republiky za jakost - 2016

Realizované projekty

Hlavička stránky
 
Oranžové hřiště ve sportovním areálu ve Vlčovicích
celkové výdaje projektu - 894.000 Kč
přiznaná dotace - 800.000 Kč
podíl města - 94.000 Kč
Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS