Letní koupaliště v Kopřivnici - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 20/2018 ze dne 24.05.2018

Závodí nejen registrovaní běžci, ale i místní hobíci

(Počet zobrazení: 1366)
Kopřivnice (cab) – V květnu nabitém atletickými závody se na stupně vítězů prosadili nejen registrovaní běžci AK E. Zátopka Kopřivnice, ale i tzv. „hobíci“. V Běhu na Lhoty, který se běžel z Valašského Meziříčí na Vrchhůru (692 m n. m.) v sobotu 5. května obsadil druhé místo v kategorii mužů A Jakub Ambros z AK EZ. V IXL. ročníku Běhu osvobození Ostravy z Hrabyně do Poruby měřícího 13,82 km zvítězil v kategorii mužů nad 60 let Alexandr Neuwirth. Ve stejný den se konal XXII. ročník Běhu ulicemi města Bohumína, kde se prosadili hlavně děti AK EZ. Mezi dívkami r. 2008/09 vyhrála Barbora Udvarosová, třetí příčku obsadila Viktorie Rozsívalová a čtvrtá skončila Nela Štefková. Stříbro pak vybojovali Michal Mazáč (chlapci r. 2010/11) a Michaela Bělunková (dívky r. 2005/06). Mezi ženami nad 35 let se Michaela Štefková umístila na čtvrté příčce.

Víkend 12. a 13. května se nesl ve znamení vrchařských závodů. V sobotu se v rámci Českého poháru v běhu do vrchu pořádal jubilejní XXX. ročník Běhu na Velký Javorník, jehož trasa měřila 10,2 km s převýšením 564 m. Další druhé místo z vrchařských závodů získal Jakub Ambros, za nímž třetí doběhl Ondřej Dobiáš rovněž z AK EZ. Ve stejný den se v Palkovických hůrkách konal Jarní Kubánkov, běh na 16 km zahrnující vrchol Kubánkov a 8km běh vedoucí mimo tento nejvyšší bod. Na dlouhé trase se na stupně vítězů prosadil třetí mezi muži do 59 let Petr Mrklovský z AK EZ, v kratším běhu byl pak v téže kategorii druhý Libor Richter ze skupiny Alexandra Neuwirtha Pomalé šípy a kategorii žen do 59 let suverénně ovládla Věra Richterová rovněž z Pomalých šípů. Kvalitní však byly i výkony dalších běžců z Kopřivnice. V mužích do 39 let obsadil pátou příčku Jiří Kramoliš z AK EZ a z neregistrovaných závodníků z Kopřivnice pak v mužích do 49 let skončili šestý Petr Soukal a devátý Miroslav Lukács, mezi muži do 59 let obsadil čtvrté místo Jiří Valentík a v kategorii žen do 39 let vybojovala pátou příčku Zuzana Danihelová.

V neděli si z Běhu Jablunkovem přivezli cenný kov Michal Mazáč, vítěz kategorie přípravky chlapci, a Dalibor Krejčí, třetí v hlavním běhu mužů 35 až 44 let. V náročném Běhu na Javorový, jehož trasa měřila sice „jen“ 3 240 m, ale s převýšením 528 m, se mezi ženami 20-39 let na třetí pozici probojovala Hana Šenkeříková a nepopulární čtvrtou příčku obsadil Jiří Zátopek v kategorii mužů nad 50 let. Vítězství však dosáhli v dětských bězích sourozenci Chovanečkovi (mj. vnuci Jiřího Zátopka), David v kategorii chlapců 9 let a ml., Nikola pak mezi dívkami 10-14 let.